2011. augusztus 04., 08:122011. augusztus 04., 08:12
Akárcsak 2010-ben, tölgyből neveztek be a legtöbbet (11-et), de érkeztek történetek hársról, platánról, vadgesztenyéről, mamutfenyőről, szilfáról, almáról és tulipánfáról is.
„Örvendünk, hogy változatosak a nevezett fák, és igen változatos a terület is, ahol ezek élnek. Bízunk abban, hogy ezen fák története minél jobban közvetíteti tudja a kezdeményezés célkitűzését, azaz az erdők és a környezet tiszteletben tartását és védelmét” – fogalmazott Potozky László, a Polgár-Társ Alapítvány vezetője.
A 12 döntős fa kiválasztása 2011. augusztus 15–31. között történik egy országos zsűri által, majd szeptember 10–október 31. között lehet on-line szavazni a 2011-es év nyertesének kiválasztása céljából. A nyertes fa tiszteletére szervezett díjátadási ünnepséget november elejére tervezik.
Mint arról beszámoltunk, tavaly egy csíkszentléleki hársfa került ki győztesen a versenyből, amely utólag az Év Európai Fája díjat is megszerezte, s Brüsszelben is díjazták.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.
szóljon hozzá!