A „fekete orvos”. Hisham Tageldin nagyon népszerű a helyiek körében
Fotó: Ziarulsanatatea.ro
Egy Szudánból származó orvos több száz román embert győzött meg a koronavírus elleni vakcina fontosságáról dél-romániai településeken. Tageldin Hisham népszerű és közkedvelt a helyiek körében.
2021. október 28., 14:322021. október 28., 14:32
Több száz embert győzött meg dél-romániai településeken a koronavírus elleni oltás fontosságáról egy Szudánból származó orvos. Tageldin Hisham közel húsz éve kezdett gyógyítani a Dolj megyei Frățila településen.
– adta hírül a Digi 24 portál.
Az északkelet-afrikai országból származó orvos a Dolj megyei településen hozott létre rendelőt, ahova a környező tíz faluból járnak betegek. A helyiek körében nagy népszerűségnek örvendő gyógyító visszatértekor 4000 páciensének körülbelül 30 százaléka kapta meg a vakcinát.
„Láttam, hogy a kollégáim küzdelmet vívnak a járvánnyal, nap mint nap nehéz döntéseket kell meghozniuk, és ez elhatározásra késztetett. Kötelességemnek éreztem, hogy visszatérjek a pácienseimhez, segítsek a kollégáimnak. Az emberek nem akartak hallani a vakcináról, fenntartásaik voltak az oltóanyaggal kapcsolatban, aggódtak, hogy mi történik az oltás után, egyesek szkeptikusabbak voltak, másokat könnyebben meg tudtam győzni, hogy a járványt csak az oltakozással tudjuk legyőzni” – mondta az afrikai orvos.
Fotó: Ziarulsanatatea.ro
Tageldin Hisham 1988-ben érkezett Romániába szudáni állami ösztöndíjnak köszönhetően, Craiován végezte el az orvosit 1995-ben, és 1999-ben kapta meg a román állampolgárságot. Tanulmányai befejezése után itt kezdett dolgozni, beleszeretett a román kultúrába, az országba, és itt is alapított családot – olvasható a Ziarulsanatatea.ro orvosi portálon.
Támogatásokból és saját pénzből hozott létre rendelőt és kisebb sürgősségi eseteket is vállaló központot Frățilán, ahol addig nem létezett korszerű orvosi ellátás.
„A mezőgazdasági termelőszövetkezet épületét alakítottuk át sürgősségi eseteket ellátó központtá, ide Bulzești község tíz falujából, valamint Vâlcea és Olt megyei településekről is jönnek a betegek.
Fotó: Ziarulsanatatea.ro
A központban 6 orvos, 12 asszisztens, két mentős és két takarító dolgozik. A munkaerő kiválasztásánál arra törekedtünk, hogy helyieket alkalmazzunk” – nyilatkozta Hisham Tageldin. Hozzátette,
Az első években az asszisztensével gyalog járták a falvakat, oltották a gyerekeket, vizsgálták az öreg betegeket, akiknek nem volt lehetőségük elmenni a rendelőbe – idézte fel az orvos. Megjegyezte, ma már messziről üdvözlik páciensei, ha az utcán találkoznak, mindenkivel elbeszélget, ismer a községben minden házat és lakóinak élettörténetét.
Hisham Tageldin arra is kitért, annak ellenére, hogy az országból sok orvos elvándorol, ő nem gondolkodik azon, hogy külföldön építsen karriert.
– nyilatkozta Tageldin Hisham. Hozzátette, bízik abban, hogy az ő munkáját folytató orvosok ugyanilyen lelkesen végzik majd az általa megkezdett gyógyítást.
Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.
Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.
Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.
Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.
A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.
szóljon hozzá!