A postagalambok képesek 900-1000 kilométert is megtenni egyetlen nap alatt a maratoni távok alkalmával Képünk illusztráció
Fotó: Magyar Postagalamb Sportszövetség
Indiában nyolc hónapig tartó rendőrségi fogva tartás után tisztázták és szabadon engedték azt a versenygalambot, amelyről kezdetben azt feltételezték, hogy a kínai hírszerzés kémgalambja.
2024. február 04., 14:012024. február 04., 14:01
2024. február 04., 14:062024. február 04., 14:06
A Press Trust of India hírügynökség jelentése szerint a Tajvan szigetéről elkóborolt versenygalambot májusban fogták be az indiai hatóságok Mumbai kikötőjében. A hatóságok kezdetben a madár lábaira rögzített gyűrűk, és a bennük elrejtett, kínai írásjelekkel írt szöveg miatt azt feltételezték, hogy
Miután a hatóságok meggyőződtek arról, hogy átlagos és ártatlan szárnyassal, egy tajvani versenygalambbal állnak szemben, a rendőrség engedélyével a madarat először egy mumbai állatklinikára, majd menhelyre szállították át, ahol végül szabadon engedték – ismertette az MTI.
Nem ez az első eset, hogy az indiai fegyveres erők kémgalambnak hittek egy versenygalambot. Legutóbb 2020-ban egy Pakisztánból átrepült rózsaszín „kémgalamb” okozott konfliktust Indiával, amelyről szintén kiderült, hogy versenyre készülés közben véletlenül lépte át a két ország határát.
Egyébként versenyek alkalmával gyakran előfordul, hogy a postagalambok különböző okok – például a Föld mágneses mezőjében keletkező zavarok vagy ragadozómadarak támadása – miatt eltévednek, eltérnek a helyes útiránytól. Ilyenkor a feleresztőhelyről nem az otthonuk, a galambdúcuk, hanem teljesen ellenkező irányba repülnek, és több száz, sőt több mint ezer kilométeres távolságra is kiköthetnek. Amúgy a postagalambok lábán lévő törzsgyűrű, és az azon található országnév, sorozatszám alapján könnyen beazonosítható a versenymadár tulajdonosa.
Minden korábbinál magasabb áron, 1,6 millió euróért kelt el egy postagalamb egy vasárnap véget ért online belgiumi aukción.
Emlékkoncerttel tisztelegnek Ráduly Béla, a Metropol erdélyi rockegyüttes egykori dobosa előtt halálának harmincadik évfordulóján Nagyváradon.
A ChatGPT, a legismertebb generatív mesterséges intelligencia (AI) platformot több százezer felhasználója ingyenes keresőként használhatja, és ezzel közvetlen versenybe száll a Google-lal.
A karácsony elengedhetetlen tartozéka a díszbe borított fenyőfa, melyet sokan már december közepén felállítanak, így hangolódva az egyik legszebb ünnepre. A karácsonyfa ízléses díszítéséről Czimbalmos Emília szín- és stílustanácsadóval beszélgettünk.
A szlovák konyhaművészet hagyományos étele a demikát – juhtúrós krémleves –, Ízek a világ körül sorozatunk harmadik részében ez a különlegesség kerül terítékre.
Erdélyben és a Székelyföldön is megnyitja a képzelet határait a gyermekek és családjaik előtt a Sárkánytűzküldetés című mesekönyv.
Egyre több európai ember mond le az okostelefonokról, mivel úgy érzik, „elérték a digitális telítettséget”. Az internet-hozzáféréssel nem rendelkező telefonok értékesítése meredeken emelkedett Európában.
Szerda este leállt a Meta internetes szolgáltató számos közösségi alkalmazása, köztük a Facebook, a Messenger és az Instagram kép- és videómegosztó platform.
A brassói Grigore Moisil Informatikai Főgimnázium romántanárnője nyerte meg az idei gyorsolvasó-világbajnokságot.
A munkaügyi minisztérium és az Országos Statisztikai Intézet (INS) három új szakmát vezetett be a romániai foglalkozások osztályozásába (COR).
Operett melódiák és karácsonyi dalok csendülnek fel a napokban a Budapesti Operettszínház művészeinek előadásában, akik többek között erdélyi, székelyföldi, szilágysági, partiumi városokban lépnek fel.
szóljon hozzá!