2011. november 18., 13:022011. november 18., 13:02
Az idén 150 éves Itália kilóit számolta össze az Olasz Központi Statisztikai Hivatal. Az olaszok egyre szegényebbek és egyre kövérebbek – kommentálta a felmérés eredményeit az Olasz Dietetikusok és Klinikai Táplálkozásszakértők Szövetsége (ADI). Az adatokból az derült ki, hogy miközben 1994-ben az olaszok 32,8 százaléka volt túlsúlyos és 7,3 százaléka kövér, jelenleg a túlsúlyosok aránya 36, a kövéreké 10 százalék.
Ez azt jelenti, hogy a hatvanmilliós Itáliában több mint húszmillió olasz tart a mérlegpróbától és közülük ötmilliónak nem csak pár kiló túlsúlyt kellene leadni. A fölös kilókkal küszködők száma folyamatosan emelkedik, egyrészt a sportolás hiánya, másrészt az olaszok között is egyre egészségtelenebb táplálkozási szokások miatt: az olaszok egyre inkább az élelmiszeren takarékoskodnak, de az olcsóbb étel nem biztos, hogy mindig megéri – hangoztatta az ADI.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.