2023-ban a szászrégeni Titán zenekar nyerte a nemzeti dalválasztót
Fotó: Máthé Zoltán/MTI
Még egy hétig, november 26-ig lehet jelentkezni a zenészeknek, előadóknak A Dal 2025 műsorába. A nemzeti dalválasztó új évadába műfaji megkötések nélkül lehet pályázni új magyar dalokkal az adal.hu oldalon.
2024. november 19., 19:042024. november 19., 19:04
2024. november 19., 19:052024. november 19., 19:05
A rangos zenei versenyben a legújabb magyar dalok mérettetnek meg. A nyertes produkció előadója lemezt és klipet készíthet, és megkapja a Magyarország dala 2025 címet – közölte az MTVA kedden az MTI-vel.
Mint írták, a műsor a korábbiaknál is szorosabb versenyt ígér, hiszen az élő válogató adásokba összesen 32 dal juthat be. Az élő televíziós show
A Duna csatornán heteken át tartó versenyben a magyar könnyűzene legújabb darabjai mérettetnek meg és a továbbjutóknak fordulónként meg kell újulniuk. A dalok az elődöntőben öt különböző zenei stílus közül a zsűri által meghatározott átdolgozásban térnek vissza, míg a döntőben szimfonikus hangszereléssel.
A nyertes produkció megkapja a Magyarország dala 2025 elismerést, előadója pedig albumot és klipet készíthet, valamint a közmédia további fellépési lehetőséget kínálhat más produkcióiban és rendezvényein.
Nagyívű tervei vannak az első hellyel együtt járó tízmillió forintos pénzjutalommal az anyaországi dalválasztó show-t megnyerő erdélyi zenekarnak, a Titánnak.
A Dal 2025-be 2 és fél perctől 3 és fél percig terjedő hosszúságú magyar nyelvű dallal lehet pályázni, amely
A zenészek kizárólag zenei menedzserrel és/vagy lemezkiadóval kötött szerződés megléte esetében nevezhetnek. Jelentkezni november 26., kedd 22 óráig lehet az online jelentkezési lap kitöltésével és a szükséges mellékletek feltöltésével az adal.hu oldalon. A felületen megtalálhatók a további részletes információk.
Mobilkommunikáció zavarására alkalmas jelblokkolót használt a vizsgákon Romániában a jászvásári állatorvosi egyetem egyik oktatója a puskázás megakadályozására, de kitudódott, és fegyelmi eljárás indult ellene.
Balesetben meghalt Felix Baumgartner csütörtökön, az 56 éves osztrák extrémsportoló motoros siklóernyőjével zuhant le a kelet-olaszországi Porto Sant'Elpidióban – erősítette meg az olasz tűzoltóság.
A közösségi médiában terjedt el egy klip, amely szerint sokak számára csak álomnak beillő összegű havi jövedelemről számol be egy Romániában dolgozó indiai futár.
A balesetek megelőzése érdekében a nyári időszakban román rendőrök is részt vesznek a magyar közutak közlekedésrendészeti ellenőrzésében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a Police.hu oldalon.
Karszalagok kiváltva, applikáció letöltve, busz- és vonatjegyek megvásárolva – szerdán kezdetét vette az Electric Castle. A július 21-ig, vasárnapig tartó fesztivál idei kiadása is az elektronikus zene legismertebb előadóit hozza el Bonchidára.
Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.
Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.
Pályi Gyula modenai professzor, az Olasz Nemzeti Tudományos Akadémia tagja a torinói lepel kutatásának újdonságairól számolt be – írta a Vatican News magyar nyelvű honlapja.
Az Olasz Posta (Poste Italiane) bejelentette, hogy több száz, a pápának címzett levél érkezik a fiumicinói válogatóközpontba. Megválasztása óta folyamatos ez az arány.
A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.
szóljon hozzá!