Fotó: Police.hu
A legendás magyar rendőrkutya, Kántor és utódai ihlették azt a kötetet, amely nemrég jelent meg Végh Attila Mihály, a Zsaru Magazin egykori munkatársa tollából. A könyv apropója, hogy hetven évvel ezelőtt született Kántor, aki beírta magát a magyar kriminalisztika történetébe.
2023. július 28., 12:182023. július 28., 12:18
2023. július 28., 13:362023. július 28., 13:36
A Kántor öröksége című könyv nem dokumentarista kiadvány, tartalmaz megtörtént eseteket, ír létező vagy egykor élt emberekről, de ugyanígy regényes elemeket is. A központban a német juhász, Kántor és az ő örökösei, leszármazottai állnak. A hihetetlen szimatú és kitartású kutya máig az egyik legsikeresebb rendőreb, írja a Magyar Rendőrség honlapja, a Police.hu.
Fotó: Police.hu
Előfordult, hogy másfél napon át egyfolytában loholt egy bűnöző nyomában. Összesen 536 bevetésen vett részt vezetőjével, Tóth Tibor főhadnaggyal. Sorsa tragikus véget ért, akna robbant fel mellette, és a sérülései miatt el kellett altatni 1964-ben, de a legendája fennmaradt. Sőt, a génjeit is örökölte sok-sok generáció rendőrkutyája. Talán neki is köszönhető, hogy Magyarország vezető lett a rendőrebek képzésében, számos külföldi ország zsarui is itt nevelt állatokkal dolgoznak.
Fotó: Police.hu
Madaras József főszereplésével, amelyben a kutyát Kántor unokája, Tuskó játszotta. A most megjelent könyvben számos valóságos történet elevenedik meg. A kötet tisztelgés a híres nyomkövető kutya és leszármazottai előtt, legfőbb mondanivalója a német juhász hihetetlen hűsége, kitartása és szeretete az ember, valamint a munkája iránt.
Fotó: Police.hu
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.
Egy néhány hónapos borjú csatlakozott a szabadon élő bölénycsordához a Vânători–Neamț Natúrparkban, nagy örömet okozva a természetvédelmi terület munkatársainak, akik figyelemmel kísérik a visszatelepített állatok mindennapjait.
Megnyitotta kapuit a VIBE fesztivál. A július 6-ág, vasárnapig tartó rendezvény koncertekkel, tudásfórummal, divatsarokkal, sportprogramokkal és hajnalig tartó bulikkal várja az érdeklődőket Marosszentgyörgyre.
Virágzik a Radnai-havasokban az erdélyi havasszépe (Rhododendron kotschyi), a speciális viszonyok közt termő, védett növényt nem szabad leszedni.
A Drakula néven ismert Vlad Țepes havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Nyáron ismét ingyenes szabadtéri filmvetítések várják az érdeklődőket a marosvásárhelyi Somostetőn. A péntek esténként szervezett program célja a függőségek veszélyeinek bemutatása és generációkat összekötő párbeszéd ösztönzése.
Balszerencsésen végződött egy brăilai férfi vízi szórakozása: a jet ski vízre bocsátásakor az autó és a vízi járművet szállító utánfutó is a Dunában landolt.
A nyíltvízi úszórekordjairól ismert petrozsényi könyvtáros, Avram Iancu vasárnap újabb maratoni táv megtételébe kezdett. Ezúttal a Majnát, a Rajna legfontosabb mellékfolyójának teljes hosszának leúszására vállalkozott.
szóljon hozzá!