Lehullt a maszk az Untoldon bulizókról: több száz bírságot róttak ki a hatóságok

A Kolozsvár belvárosában tartott rendezvénysorozatra hatalmas külföldi és belföldi tömeg érkezett  •  Fotó: Untold/Facebook

A Kolozsvár belvárosában tartott rendezvénysorozatra hatalmas külföldi és belföldi tömeg érkezett 

Fotó: Untold/Facebook

Nem viseltek védőmaszkot az Untold elektronikus zenei fesztivál résztvevői a koncertek alatt, amiért több száz bírságot róttak ki a hatóságok. A hétfőn hajnalban záruló, négynapos rendezvénysorozatra több mint száz országból napi hetvenezer résztvevőt vártak a szervezők. A városlakók az éjjel is messze hangzó, dübörgő zene miatt tiltakoztak.

Kiss Judit

2021. szeptember 12., 17:102021. szeptember 12., 17:10

Több száz bírságot róttak ki a hatóságok a hétfőn hajnalban záruló kolozsvári Untold elektronikus zenei fesztivál résztvevőinek, miután olyan felvételek láttak napvilágot a világhálón, hogy a bulizók nem viseltek maszkot.

A fotókon, videókon látható, hogy több száz ember zsúfolódik össze a koncerteken, fittyet hányva a járványügyi előírásokra.

A négynapos rendezvénysorozatra több mint száz országból napi hetvenezer résztvevőt vártak a szervezők, akik az Untold engedélyeztetésekor azt közölték, a maszkviselés kötelező lesz a koncertek alatt. A szervezők szerint a fesztiválozóknak a belépéskor kötelező volt maszkot viselniük, de végül is mindenkinek a saját felelőssége lesz, hogy eltakarja-e a száját és az orrát a koncertek alatt.

„A koncertekre való belépéskor kötelező a maszkviselés, ha valakinek nincs maszkja, adunk mi, de a koncertek alatt mindenki a saját felelősségére viseli vagy nem viseli. A résztvevők nyolcvan százaléka amúgy is be van oltva, vagy már átesett a betegségen” – mondta Edi Chereji, az Untold menedzsere. A szabályozás szerint a fesztiválra azok léphettek be, akik az egységes európai védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.

A közösségi oldalakon nagy felháborodás kísérte az éjszaka is hatalmas dübörgéssel kísért rendezvényt, a hangos zene ugyanis egész éjszaka messzire hallatszott a belvárosból.

A városlakók a zajszennyezés miatt tiltakoztak, sokan felrótták a városvezetésnek, hogy a hatalmas bevétel miatt fittyet hány a lakosok igényeire. Emil Boc, a kincses város polgármestere azzal próbálta csitítani a zúgolódást, hogy közölte: az előző években mintegy 50 millió euró folyt be az Untoldból a város költségvetésébe, különböző becslések szerint idén 30 millió. Az elöljáró mindezt a Digi24 hírportálnak nyilatkozta.

korábban írtuk

Egyesek várják, mások utálják az Untoldot: megosztja a kolozsvári közvéleményt a zenei fesztivál
Egyesek várják, mások utálják az Untoldot: megosztja a kolozsvári közvéleményt a zenei fesztivál

A hatodik alkalommal megszervezett Untold fesztivál több tízezer résztvevőt vonz a kincses városba, ez sokakat aggaszt a koronavírus-járvány terjedése miatt. Tasnádi István Szilárd elmondta, a szervezők törekednek, hogy biztonságos legyen a rendezvény.

A civil lakosság azt is nehezményezi, hogy a hatóságok kettős mércét alkalmaznak:

a több tízezres tömeget a belvárosba vonzó Untold idején a fesztiválozók fittyet hányhattak a maszkviselési kötelezettségre, közben meg hétfőn kezdődik a tanév, a gyerekeknek az iskolában pedig kötelező a védőmaszk.

A Kolozs megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) igazgatója, Dorina Duma az Europa FM-nek úgy nyilatkozott, hogy a kötelező maszkviselés volt a feltétele az Untold megszervezésének. Mint mondta, a szervezők a felelősek azért, hogy a résztvevők betartsák a járványügyi előírásokat.

Az immár hatodízben tartandó, tavaly a pandémia miatt törölt Untoldon az elektronikus zene külföldi nagyágyúi, visszatérő és a fesztiválon első ízben részt vevő előadók produkciói, számtalan kísérőprogram, a fantasy világát idéző látványelemek várta a műfaj szerelmeseit. Az Untold színpadain olyan előadók léptek-lépnek fel, mint David Guetta, Parov Stelar, Martin Garris, Tyga, Dimitri Vegas & Like Mike, The Script és Steve Aoki. Dimitri Vegas & Like Mike „sürgős családi okok miatt” lemondta kolozsvári fellépését.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 15., kedd

Kultúrát visz a Beszterce-Naszód megyei szórványba az Ifjúsági Karaván

Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.

Kultúrát visz a Beszterce-Naszód megyei szórványba az Ifjúsági Karaván
2025. július 15., kedd

Nicușor Dan fapadossal vitte milánói kiruccanásra a kislányát

Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.

Nicușor Dan fapadossal vitte milánói kiruccanásra a kislányát
2025. július 14., hétfő

Újabb kutatások: a feltámadásra utaló jelek fedezhetőek fel a torinói leplen

Pályi Gyula modenai professzor, az Olasz Nemzeti Tudományos Akadémia tagja a torinói lepel kutatásának újdonságairól számolt be – írta a Vatican News magyar nyelvű honlapja.

Újabb kutatások: a feltámadásra utaló jelek fedezhetőek fel a torinói leplen
2025. július 14., hétfő

Naponta 100 kilónyi kézzel írt levél érkezik Leó pápának

Az Olasz Posta (Poste Italiane) bejelentette, hogy több száz, a pápának címzett levél érkezik a fiumicinói válogatóközpontba. Megválasztása óta folyamatos ez az arány.

Naponta 100 kilónyi kézzel írt levél érkezik Leó pápának
2025. július 12., szombat

Szentjánosbogarak eltűnőfélben: mi veszélyezteti a fajt, és mit tehetünk a fénylő rovarok megóvása érdekében?

A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.

Szentjánosbogarak eltűnőfélben: mi veszélyezteti a fajt, és mit tehetünk a fénylő rovarok megóvása érdekében?
2025. július 10., csütörtök

Mémfőszereplő lett a rejtélyes fekete párduc

Egyre több helyen bukkan fel a Bulgáriában megszökött állítólagos fekete párduc: Székelyföldtől a Partiumig szinte nincs olyan közintézmény, állami hivatal, magánvállalat vagy közület, amelyik ne posztolt volna a vadállatot ábrázoló mémet.

Mémfőszereplő lett a rejtélyes fekete párduc
Mémfőszereplő lett a rejtélyes fekete párduc
2025. július 10., csütörtök

Mémfőszereplő lett a rejtélyes fekete párduc

2025. július 10., csütörtök

Kolozsváron lép fel a világ legismertebb cirkusztársulata

Vizuálisan lenyűgöző, az életről és változásról szóló, mélyen szimbolikus történetet mutat be Kolozsváron a Cirque du Soleil. A világhírű kanadai utazócirkusz jövő év áprilisában érkezik a kincses városba OVO című produkciójának újragondolt változatával.

Kolozsváron lép fel a világ legismertebb cirkusztársulata
2025. július 09., szerda

Mutatványosok minden földrészről - Utcazene-fesztivált tartanak Szatmárnémetiben

Utcazene-fesztivált tartanak július 11. és 13. között Szatmárnémetiben. A partiumi város egyik legnépszerűbb kulturális eseménye nemcsak zenei csemegékkel, hanem látványos utcai produkciókkal és pezsgő fesztiválhangulattal várja a közönséget.

Mutatványosok minden földrészről - Utcazene-fesztivált tartanak Szatmárnémetiben
2025. július 07., hétfő

Családias hangulatban alkottak és fedezték fel a tájegység értékeit a kalotaszegi tábor résztvevői

Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.

Családias hangulatban alkottak és fedezték fel a tájegység értékeit a kalotaszegi tábor résztvevői
2025. július 07., hétfő

„Nagyon jól érzem magam” – A K2 6550 méteren levő 2-es táborából üzent Varga Csaba (Videó)

Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.

„Nagyon jól érzem magam” – A K2 6550 méteren levő 2-es táborából üzent Varga Csaba (Videó)