Idén tavasszal is több ezer magyar egyetemista bizonyíthatja rátermettségét ügyességi versenyeken és bulizhat hajnalig a Törökvágás környéki erdős részen
Fotó: KMDSZ Diáknapok / facebook
Hagyományos formában, személyes jelenléttel tartanák meg idén májusban a kolozsvári magyar egyetemisták legnagyobb rendezvényét, a KMDSZ-diáknapokat. Az esemény kihívások elé állítja a szervezőket, ugyanis a koronavírus-járvány miatt két év kihagyás után szervezendő esemény a normalitáshoz való visszatérést jelenti a diákság számára – mondta el a Krónikának Ambarus Egyed Ágnes főszervező.
2022. január 30., 19:272022. január 30., 19:27
Két év kihagyás után, május 4–8. között újból megtartják a KMDSZ-diáknapokat. A kincses városi magyar egyetemisták legnagyobb rendezvényét hagyományos keretek között, személyes jelenléttel rendezné meg a Kolozsvári Magyar Diákszövetség.
A 27. alkalommal szervezendő esemény kihívások elé állítja a szervezői csapatot, ugyanis a koronavírus-járvány virtuális térbe szorította az oktatást, a rendezvények elmaradtak, és a szervezők nagy része még résztvevőként sem élte át a diáknapok hangulatát. Ezenkívül
– mondta el a Krónikának Ambarus Egyed Ágnes, a diáknapok főszervezője.
Fotó: KMDSZ
„Tanulási szakasz jön most mindenki számára, mert akik most diáknapoznak, nem tapasztalták még meg, hogyan zajlik a rendezvénysorozat, ezért segítséget fogunk kapni a régiektől. Csapatmunka lesz mindenképp, ami összehozza a generációkat” – tette hozzá a főszervező.
Az idei eseményt Back to the Magic Forest! (Vissza a varázserdőhöz! – szerk. megj.) tematikában hirdették meg, és a korábbi diáknapokhoz hasonlóan a kincses város több pontján nyújtana találkozási, megmérettetési és szórakozási lehetőséget a fiataloknak.
– olvasható az esemény leírásában. Ambarus Egyed Ágnes elmondta, a tematikának köze van a helyszínhez, ugyanis a Törökvágáson található erdős részen, a természethez közel zajlanak majd a programok. „Ezenkívül a varázslat abban rejlik, hogy hogyan hozza össze a diákságot, hogyan teremt közösséget évtizedek óta a legnagyobb magyar diákrendezvény” – tette hozzá a főszervező.
A diáknapok programja még tervezési fázisban van, de mindenképp számítani lehet a korábbi években nagy népszerűségnek örvendő próbákra és kihívásokra, és megpróbálnak új elemeket is behozni, ezenkívül
– mondta a főszervező. Hozzátette, a diáknapok nemcsak a programokról és a versengésről szólnak, hanem a rendezvény teret ad a rég nem látott szaktársakkal való találkozásoknak, és erősíti kolozsvári magyar diákok összetartozás-érzését. A rendezvényre 30–34. fős csapatok jelentkezését várják. További részletek a regisztrációról a diáknapok honlapján és Facebook-oldalán
olvasható.
Különleges története van a székelykáposztának, amely nem is az erdélyi népcsoport finom fogásaként volt egykor ismert. Az étel megszületéséhez a legendák szerint Petőfi Sándornak is van köze.
A Titanic katasztrófájának 113. évfordulójára elképesztő újdonsággal készült a National Geographic: április 12-én bemutatják a Titanic: Digitális újjászületés című dokumentumfilmet.
A magyar, valamint az európai és amerikai zenei örökség eklektikus dalait adja elő amerikai turné keretében a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium Péterffy Gyula-kórusa. Ördög Ödön karvezető a felkészülésről, a repertoárról beszélt.
Hidat építene a Kotori-öböl fölé Montenegró, ezzel egy öt évtizedes elképzelés valósulna meg az Adria-parti országban.
Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez – jelentette be a belga kiberbiztonsági központ (CBB).
A világ legjobb mészárosaival mérkőzött meg Bíró László marosvásárhelyi hentes, aki tagja volt a párizsi mészáros-vb-n Romániát képviselő csapatnak. Bíró László a francia fővárosban szervezett világversenyről, a mesterség kihívásairól mesélt a Krónikának.
Egy idős Buzău megyei nő évtizedeken keresztül ajtótámaszként használta a folyómederben talált követ, amelyről utólag kiderült, hogy a világ legnagyobb egybefüggő borostyánköve, az egymillió euró értékű darab most múzeumban látható.
Három évvel ezelőtt szinte a nulláról, az alapoktól kezdte újjáépíteni a Marosvásárhelyi Állatkertet Szánthó János igazgató. A nemzetközileg elismert szakember az elmúlt időszak kihívásairól, megvalósításairól, új tervekről beszélt a Krónikának.
A fejfedők, kalapok több évszázadnyi divatjainak történetéről hallgathatnak meg előadást az érdeklődők Kolozsváron a Györkös Mányi Albert Emlékházban.
A lepénybe (tortillába) hajtott húsos töltelék Mexikó tradicionális étele, már az európaiak érkezése előtt is népszerű volt.
szóljon hozzá!