A NÉKED zenekar már 14 koncerten van túl és további 3 vár rá
Fotó: Benedek Szabolcs
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt a Krónikának.
2024. november 16., 19:212024. november 16., 19:21
2024. november 17., 08:482024. november 17., 08:48
Az idén tavasszal debütált NÉKED zenekar első lírai dalaként jelent meg két hete a Világoskék napfény című zenemű, amelyet élőben is egy szál zongorával ad elő a gyergyószentmiklósi fiúbanda. Fodor László énekes, gitáros a Krónika érdeklődésére elmondta, sokat jelent számukra, hogy
A héten megjelent Várj még című dalukkal kapcsolatban rámutatott, ez a zenekar egyik első szerzeménye, az első koncert óta játsszák. „A videóklip az idei évünket jellemzi, hiszen a turnézás során végig forgott a kamera, és ezekből a felvételekből áll össze a végső kisfilm.
Ez a munkafolyamat kicsit sem tántorít meg minket, egyelőre sikerült öt stúdiófelvételt készítenünk, tizennégy koncerten vagyunk túl és további három vár ránk, illetve a több mint tíz saját dalból álló repertoárunkat egyre inkább megszereti a közönség” – magyarázta a frontember.
Fodor László azt is elárulta lapunknak, hogy jövő őszre tervezik első nagylemezük megjelenését, addig is igyekeznek a lehető legtöbb helyszínen fellépni és bemutatkozni. „A zenekar az életünkké vált, és reméljük, hogy ez a csapat még hosszú évtizedekig együtt marad” – hangsúlyozta a gyergyói énekes.
Fodor László pozitívan értékeli a banda közel egy évét
Fotó: Facebook/NÉKED
Mint korábban megírtuk, az erdélyi közönségnek már volt alkalma találkozni az együttes tagjaival különböző formációkban, viszont a fiatal zenészek idén tavasszal úgy döntöttek, hogy összefognak és elindulnak egy közös kalandra. Így az újonnan megalakult banda frontembere a tavaly feloszlott Teddy Queen együttes énekese, Fodor László, a doboknál Péter Gellért ül, György Alpár gitározik, a billentyűfelelős Loni Eduárd, Kósa Tamás pedig basszusgitáron csap a húrok közé. A fiatal együttest többségben gyergyószentmiklósi tagok alkotják, két csíkszeredai zenésszel kiegészülve.
Új együttessel bővült az erdélyi zenei színtér: a frissen megalakult gyergyószentmiklósi NÉKED banda a Süt A Nap Az Égen című dallal és videóklippel debütált.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
Ellenőrzéseket rendelt el a kulturális miniszter, miután felmerült a csalás gyanúja: a szinajai Peleş-kastélyban működő múzeumban „párhuzamos jegyárusító” hálózatot működtettek.
Lámpás felvonulással, névnapköszöntőkkel, mulatsággal napjainkban is ünneplik Erdélyben a november 11-i Márton-napot, amelyhez több hiedelem is fűződik. A legismertebb legendákról és néphagyományokról Cserey Both Zsuzsa néprajzkutató beszélt a Krónikának.
Természetkedvelőket, kíváncsi madárbarátokat várnak szombaton a kolozsvári Állattani Múzeumba, ahol idén is megrendezik a Madáretető-készítő műhelyt. Osváth Gergely biológus a tematikus tárlatvezetésről, az interaktív programról beszélt a Krónikának.
szóljon hozzá!