A hamarosan megjelenő kötet 18 verset tartalmaz
Fotó: Demeter Kinga
Már csak néhány vers vár arra, hogy képek formájában is „életre keljen” Demeter Kinga hamarosan megjelenő, gyerekeknek szóló kötetében. A részben szilágysági származású, jelenleg családjával Münchenben élő háromgyermekes anyuka a kiadványt inspiráló élethelyzetekről, az alkotói munka szépségeiről és nehézségeiről beszélt a Krónikának.
2023. november 25., 18:212023. november 25., 18:21
2023. november 25., 18:262023. november 25., 18:26
A szabadidejében ajándéktárgyak festésével és grafikával foglalkozó fiatal nő szerint egy saját szerkesztésű könyvvel nem könnyű piacra kerülni, és ha a háttérből nem támogatják az ismerősök, barátok, de elsősorban a férje, akkor talán soha nem vág bele a kötet létrehozásába.
„Mindig is arról álmodoztam, hogy a gyerekeknek szép kötetbe összegyűjtöm a verseket és rajzolgatok mindegyik mellé, de hogy a családon kívül másokhoz is eljusson a munkám, arra már nem mertem gondolni.
akinek tizenéves korában születtek meg első versei. Ezekbe főként nagymamájáról és szülőfalujáról, a Szilágy megyei Ketesdről, az ott élő emberekről és a falusi életről, az iskola udvarán töltött délutánokról írt.
A várakozás pillanatai is megelevenednek a könyvben
Fotó: Demeter Kinga
„Miután megszületett nagyobbik lányunk, teljesen átalakultak a rímek és dallamok. Az idő múlásával annyira belerázódtam az anyaságba, hogy a mindennapi történések, játék, móka, de olykor a nehézségek (például az első betegség, első kórházi látogatás) megihlettek, és elkezdtem gyerekverseket írni. Aztán jött a második és harmadik gyerkőc is, így a történet egyre kerekebb lett” – emlékezik a grafikus vállalkozást működtető kreatív alkotó.
Demeter Kinga régi álma válik valóra
Fotó: Demeter Kinga
Az első, dallamos mesének is megfelelő mű 2017-ben jött létre 23 versszakkal, az évek során összegyűlt versekből ezúttal csak a rövidebbek jelennek meg, a többit pedig igény szerint külön kis képeskönyvben szeretné megjelentetni.
A teljes mértékben Demeter Kinga által szerkesztett első kötet 18 verset tartalmaz majd.
„Az illusztrálás az elején nehezen ment. Édesanyaként rengeteget olvas az ember, s mivel ezek a versek néhány kivétellel valós történeten alapulnak, nem volt nehéz elképzelni a képi világot, a megvalósítás azonban már nem volt egyszerű. Az, hogy grafikával foglalkozom hatalmas segédeszköz volt a kezemben” – részletezte az anyuka,
„Élvezik a történetet, és néha egy-egy vers olvasása után ők is próbálnak rímeket kitalálni. Emellett nagyon sok pozitív visszajelzés érkezik szülőtársak és ismerősök részéről, így én is csak bízni tudok benne, hogy sok más kisgyerek és szülő tetszését fogja elnyerni az első kötet” – fogalmazott Demeter Kinga.
Betekintés a „kulisszák” mögé
Fotó: Demeter Kinga
Portálunknak arról is beszámolt, hogy a könyv várhatóan december elején-közepén jelenik meg, boltokban egyelőre nem lesz kapható. Lehetőség nyílik majd előrendelésre a demeterkonyvek@gmail.com e-mail címen. A rendeléssel kapcsolatos információk hamarosan elérhetővé válnak a kingabdemeter.de weboldalon.
A kötet képi világa is megragadja a gyerekek figyelmét
Fotó: Demeter Kinga
A hangszerkészítéshez nem elég csak jó asztalosnak lenni, faragási, festési, hangtechnikusi tudás is szükséges – vallja Csibi István. A marosvásárhelyi hangszerkészítő mestersége rejtelmeit osztotta meg a Krónikával.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
Ellenőrzéseket rendelt el a kulturális miniszter, miután felmerült a csalás gyanúja: a szinajai Peleş-kastélyban működő múzeumban „párhuzamos jegyárusító” hálózatot működtettek.
szóljon hozzá!