Fotó: Wikipédia
Úgy tűnik, a kiberbűnözők számára semmi sem szent: meghekkelték egy Suceava megyei kolostor Facebook-oldalát, ahová felnőtteknek szóló filmeket töltöttek fel az imádságok közé és helyére.
2024. június 26., 17:222024. június 26., 17:22
A Suceava megyei Dragomirna ortodox kolostor Facebook-oldalát
A kolostor illetékesei kénytelenek voltak egy új hivatalos oldalt létrehozni, és arra kérték az eredeti oldal követőit, hogy jelentsék a Facebooknak az esetet. „Kérjük, támogassanak bennünket abban, hogy jelentik az eredeti oldal feltörését. Köszönjük!” – olvasható a kolostor új Facebook-oldalán.
A hackerek megtartották az oldal teljes tartalmát, az elérhetőségekkel és a kolostor hivatalos információival, de a fényképek és a vallási szertartásokról szóló bejegyzések között erotikus filmeket kezdtek el posztolni. A Dragomirna kolostor 1602-1609 között épült, Suceavától 12 kilométerre.
Nem mindennapi látogató, egy bölény sétált be nyugodtan egy Neamţ megyei kolostor udvarára – adta hírül a közösségi oldalon az egyik ott lakó szerzetes.
A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.
Egyre több helyen bukkan fel a Bulgáriában megszökött állítólagos fekete párduc: Székelyföldtől a Partiumig szinte nincs olyan közintézmény, állami hivatal, magánvállalat vagy közület, amelyik ne posztolt volna a vadállatot ábrázoló mémet.
Vizuálisan lenyűgöző, az életről és változásról szóló, mélyen szimbolikus történetet mutat be Kolozsváron a Cirque du Soleil. A világhírű kanadai utazócirkusz jövő év áprilisában érkezik a kincses városba OVO című produkciójának újragondolt változatával.
Utcazene-fesztivált tartanak július 11. és 13. között Szatmárnémetiben. A partiumi város egyik legnépszerűbb kulturális eseménye nemcsak zenei csemegékkel, hanem látványos utcai produkciókkal és pezsgő fesztiválhangulattal várja a közönséget.
Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.
Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.
Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.
Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.
A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
szóljon hozzá!