Normális ügymenet. A dél-romániai Turceni önkormányzata több ezer lejt költött szépségápolási termékekre
Fotó: Pixavay
Több ezer lej értékben írt ki közbeszerzési pályázatot a dél-romániai Gorj megyében található Turceni városának önkormányzata szépségápolási termékekre – derült ki a napokban.
2025. január 24., 18:132025. január 24., 18:13
2025. január 24., 18:342025. január 24., 18:34
Az önkormányzat a közpénzt alapozókra, rúzsokra, arckrémekre és hajolajokra költötte. Az intézmény ajándékcsomagokat és más bőrápolási termékeket is vásárolt egy középiskolai szépségversenyre. A közbeszerzési eljárást 2024. december 4-én írták ki, és perceken belül meg is találták a szállítót.
Mindez azután történt, hogy a város iskolája támogatást kért a helyi hatóságoktól a gólyabál résztvevőinek díjazásához. Doru Ion Cornescu iskolaigazgató elmondta:
„Ezt követően vásárolták a termékeket, amelyekkel a fiatal hölgyeket díjazták" – mondta az igazgató. Arra a felvetésre, hogy nem lett volna hasznosabb, ha könyveket kaptak volna, az igazgató úgy válaszolt: mivel szépségversenyről van szó, az illetékesek valószínűleg úgy gondolták, hogy jobban illenek hozzá a kozmetikumok.
„Azt mondtam, hogy mégiscsak ez a normalitás. Azt akarom, hogy ez a hagyomány folytatódjon, legalábbis amíg én vagyok a polgármester. Nem érdekel, hogy kihez tartoznak a cégek, amíg a vásárlások tisztességesek, és a közbeszerzési rendszeren keresztül történnek” – mondta a Digi 24 hírcsatornának Constantin Popescu, Turceni polgármestere.
Ion Iordache szenátor megerősítette, hogy a cég a családja érdekeltségébe tartozik, de azt mondta, hogy nem vett részt a közbeszerzési folyamatban. A helybeliek közül azonban nem mindenki osztja a polgármester véleményét, mivel a pénznek máshol is meglenne a helye –
Amúgy a hatályos jogszabályok értelmében közpénzeket hatékonyan és átláthatóan kell elkölteni, a polgárok érdekeit előtérbe helyezve.
Szamar Abú Elouf palesztin fotográfus gázai harcokban megsebesült, kilencéves fiút ábrázoló fényképe nyerte idén a World Press Photo legjobb sajtófotónak járó Év Fotója díját.
Húsvéti tojásíró maratont szervez a sepsiszentgyörgyi Guzsalyas Alapítvány. A Székely Nemzeti Múzeum szomszédságában található Míves Házban április 18-án, nagypénteken szervezendő 17 órás tojásíró éjszakára minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Az elcsendesedés, a Krisztus feltámadásának ünnepére való ráhangolódás jegyében szervezi meg idén is az Erdélyi Hagyományok Háza több erdélyi és partiumi templomban az Ég és Föld koncerteket.
Szociológiai felmérés készül a romániai felsőoktatásban tanuló magyar diákok életéről. Az Országos Magyar Diákszövetség kutatása azt térképezné fel, milyen problémákkal szembesülnek a hétköznapokban az egyetemi központokban tanuló egyetemi hallgatók.
Nem új keletű dolog, hanem életkori sajátosság, hogy a kamaszok számára előtérbe kerül a kinézet. Az online világ, a közösségi média negatívan befolyásolja a kamaszok énképét. A jelenségről Keresztesi Polixéna iskolapszichológus beszélt a Krónikának.
Több száz lakatot aggattak már a szerelmespárok kapcsolatuk felbonthatatlanságának jeleként az aradi belvárosban a Maros két partját összekötő gyalogoshíd korlátjára.
Kerékpározni tanítaná a gyerekeket a Kolozsvár Teker Egyesület. Kertész Levente elnök beszélt a Krónikának a kezdeményezésről, és arról, hogy a folyamatosan bővülő bicikliút-hálózat ellenére életveszélyes kerékpárral közlekedni a kincses városban.
Tizenkét évvel súlyos balesete után Michael Schumacher felesége segítségével aláírt egy versenyzői sisakot, amelyet jótékonysági célból fognak elárverezni Jackie Stewart 85. születésnapja alkalmából rendezett vasárnapi F1-es bemutató után.
A húsvét elengedhetetlen tartozéka a festett tojás, amely szinte minden erdélyi, székelyföldi, partiumi háztartásban ott díszeleg az ünnepi asztalon. A díszítési technikák, színek, motívumok azonban tájegységenként változóak.
A cukorbetegség egy eddig kevésbé ismert formáját, amely elsősorban alultáplált fiatalokat érint világszerte, most hivatalosan is elkülönített típusként ismerték el.
szóljon hozzá!