A torockói Duna-ház minden korosztályt megszólító programokat kínál szombaton
Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
Zenés-táncos szabadtéri ünnepséggel, családi programokkal indul szeptember 7-én, szombaton a torockói Duna-Ház új évada.
2024. szeptember 02., 17:462024. szeptember 02., 17:46
Az idén tízéves Fehér megyei létesítménynek otthont adó épületet 2012-ben kezdték el felújítani a DUNA Médiaszolgáltató kezdeményezésére, és két esztendő múlva egy külsejében-belsejében méltó módon, igényesen megújult ház várta az idelátogatókat,
A 2024-es új évad nyitóeseményén a családi udvarban a MókaTár kreatív gyerekjátékaival, Zámborszky Eszter mesemondó előadásával, gyerektáncházzal, iskolára hangoló kézműves foglalkozásokkal, élményfestő kiállítással, óriás társassal, filmvetítésekkel és az elmaradhatatlan arcfestéssel várják a kicsiket és nagyokat egyaránt – olvasható a rendezvény leírásában.
Mint írják, a Torockói Fúvószenekar könnyed, nyári dallamokat hoz a Duna-házba, a Magyarlapádi Hagyományőrző Néptánccsoport magyarlapádi táncokat ad elő a Csegely Zenekar kíséretével, a Sárándi Férfi Dalárda pedig erre az alkalomra állít össze egy dalcsokrot.
Kiss Kata zenekara délután lép színpadra
Fotó: Facebook/Kiss Kata zenekar
Az évadnyitó eseményt az Erdélyi Magyar Örökség Díjas Kiss Kata zenekar fellépése zárja.
a popot, rockot, jazzt és rapet házasítja a magyar népi kultúra örökül ránk hagyott kincseivel. Zenéjük célja, hogy az Y és Z generáció se engedje el a füle mellett a népdalokat, emellett pedig, hogy összefogja a magyarságot és erősítse a nemzeti identitást.
Torockó az erdélyi magyarság, a Kárpát-medencei magyarság egyik erős metaforája, élő példa arra, hogy hogyan lehet megőrizni és továbbadni mindazt, ami bennünket magyarrá tesz – mutatott rá Kelemen Hunor a 10. Duna Napok hivatalos megnyitóján.
A torockói Duna Napok idén ünnepli 10. évfordulóját. A május 31. és június 2. között sorra kerülő jubileumi rendezvény kapcsán a Krónika Altorjai Anitával, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatójával készített interjút.
A Titanic katasztrófájának 113. évfordulójára elképesztő újdonsággal készült a National Geographic: április 12-én bemutatják a Titanic: Digitális újjászületés című dokumentumfilmet.
A magyar, valamint az európai és amerikai zenei örökség eklektikus dalait adja elő amerikai turné keretében a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium Péterffy Gyula-kórusa. Ördög Ödön karvezető a felkészülésről, a repertoárról beszélt.
Hidat építene a Kotori-öböl fölé Montenegró, ezzel egy öt évtizedes elképzelés valósulna meg az Adria-parti országban.
Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez – jelentette be a belga kiberbiztonsági központ (CBB).
A világ legjobb mészárosaival mérkőzött meg Bíró László marosvásárhelyi hentes, aki tagja volt a párizsi mészáros-vb-n Romániát képviselő csapatnak. Bíró László a francia fővárosban szervezett világversenyről, a mesterség kihívásairól mesélt a Krónikának.
Egy idős Buzău megyei nő évtizedeken keresztül ajtótámaszként használta a folyómederben talált követ, amelyről utólag kiderült, hogy a világ legnagyobb egybefüggő borostyánköve, az egymillió euró értékű darab most múzeumban látható.
Három évvel ezelőtt szinte a nulláról, az alapoktól kezdte újjáépíteni a Marosvásárhelyi Állatkertet Szánthó János igazgató. A nemzetközileg elismert szakember az elmúlt időszak kihívásairól, megvalósításairól, új tervekről beszélt a Krónikának.
A fejfedők, kalapok több évszázadnyi divatjainak történetéről hallgathatnak meg előadást az érdeklődők Kolozsváron a Györkös Mányi Albert Emlékházban.
A lepénybe (tortillába) hajtott húsos töltelék Mexikó tradicionális étele, már az európaiak érkezése előtt is népszerű volt.
Szépirodalmi alkotásokat, szak- és gasztronómiai könyveket, gyerekkönyveket turkálhatnak hétvégén az olvasás szerelmesei Kolozsváron. A 11. kiadásához érkező tavaszi Könyvturit április 4. és 5. között szervezi meg az EMKISZ.
szóljon hozzá!