Patakyi Attila büszkén mutatja a címet tanúsító oklevelet
Fotó: Pataky Attila/Facebook
Tiszteletbeli Székely címet kapott Pataky Attila, az Edda Művek zenekar énekese, aki a hétvégén vette át az erről szóló, a Szász Jenő vezette Nemzetstratégiai Kutatóintézet által adományozott oklevelet Farkaslakán.
2023. szeptember 06., 20:132023. szeptember 06., 20:13
2023. szeptember 06., 20:142023. szeptember 06., 20:14
Az elismerésről maga a népszerű rockzenekar 72 éves frontembere számolt be közösségi oldalán posztolt videójában. Pataky Attila közölte az Edda rajongóival, hogy a „hatalmas öröm és boldogság” szeptember másodikán, szombaton, az együttes farkaslaki fellépése előtt érte. Ekkor egy baráti társaság tagjai a helyi Kotyogó étterem teraszán nyújtották át neki az oklevelet tartalmazó mappát.
Az indoklás szerint a Tiszteletbeli székely titulus újdonsült birtokosa „lelki rokonságot érez, sorsközösséget vállal az idők viharait Isten segedelmével dacosan álló székelységgel, és a testvéri összetartozás érzésétől áthatott cselekvő tenni akarással száll síkra a nemzetegyesítés ügyéért”. „Azt mondhatom, mivel 72 évet már megéltem, a dolgok nagy részét elvégeztem, de van még mit simítani, alakítani rajta. A szívemben megerősödtem ezzel a címmel, és még jobban igyekszem tenni a dolgom, jobbá tenni ezt a megbolondult világot. Székely is vagyok már” – jelentette ki a videós bejelentkezésben Pataky Attila.
Az Edda Művek frontemberének beszámolójából kiderül, hogy a címet Szász Jenő, a budapesti Nemzetstratégiai Kutatóintézet vezetője adományozta. A Tiszteletbeli székely titulust Székelyudvarhely egykori polgármesterének kezdeményezésére a Székelyföldért Alapítvány hozta létre a 2004. december 5-i, a külhoni magyar állampolgárságról szóló sikertelen népszavazás után. Szász Jenő arra hivatkozott: ha Magyarország nem fogadja be a székelyeket, akkor a székelyek befogadják azokat a magyarokat, akik vállalják az együvé tartozást, elfogadják a székely szellemiséget, az összmagyar történelmi hagyományokat, és történelmi közösséget vállalnak a határon túli egyetemes magyarsággal.
A hangszerkészítéshez nem elég csak jó asztalosnak lenni, faragási, festési, hangtechnikusi tudás is szükséges – vallja Csibi István. A marosvásárhelyi hangszerkészítő mestersége rejtelmeit osztotta meg a Krónikával.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
Ellenőrzéseket rendelt el a kulturális miniszter, miután felmerült a csalás gyanúja: a szinajai Peleş-kastélyban működő múzeumban „párhuzamos jegyárusító” hálózatot működtettek.
szóljon hozzá!