Daniel Dines
Fotó: Facebook/Daniel Dines
Megerősítette a leggazdagabb romániai üzletember pozícióját Daniel Dines, akinek vagyonát 6 milliárd dollárra becsüli a Forbes magazin, miután a Romániában általa alapított, mára nemzetközivé vált UiPath vállalatot bejegyezték a New York-i tőzsdére.
2021. április 22., 14:592021. április 22., 14:59
2021. április 22., 15:122021. április 22., 15:12
A Startupcafe.ro román portál alapján a 49 éves Dines a Forbes szerint bekerült a világ 500 leggazdagabb embere közé azáltal, hogy szerdán bejegyezték a New York-i tőzsdére az UiPath vállalatot, amely Romániában alapított cégként elsőként kerül jegyzésre a New York-i börzén.
A tőzsdére való bevezetés következtében a vállalat 1,34 milliárd dollárt gyűjtött a befektetőktől 23,89 millió részvény kibocsátása nyomán, amelyeket 56 dollárért vásároltak meg – számolt be az MTI.
Ugyanakkor más számítások, a Bloomberg Billionaires Index szerint 30 milliárd dollárt ér az UiPath, amivel a tulajdonost a világ 50 leggazdagabb embere között tartják nyilván.
Dines korábban a Microsoft alkalmazottja volt, 2005-ben alapította meg DeskOver név alatt az UiPath elődjét Marius Tîrcával együtt. A vállalat 2015-ben vette fel az UiPath nevet, a felfutása is akkor kezdődött. A jelenleg mintegy 7 ezer ügyféllel és 3 ezer dolgozóval rendelkező cég értéke alig öt év alatt elérte a 10,1 milliárd dollárt, jelenleg 29 milliárd dollárra becsülik.
A 47 éves Dines 1990-ben kezdte el egyetemi tanulmányait, matematikát végzett, de bevallása szerint nem vonzódott ehhez a tudományhoz. Öt évig az Egyesült Államokban dolgozott, majd 2005-ben költözött vissza szülőhazájába, ahol elkezdett vállalkozni a mesterséges intelligencia területén.
vagyonát akkor 1,4 milliárd dollárra becsülték, amely azóta 6 milliárd dollárra gyarapodott. A második leggazdagabb üzletember Romániában a 81 éves Ion Țiriac egykori teniszcsillag, akinek vagyonát 1,7 milliárd dollárra becsüli a Forbes.
Kétszer annyiba kerül a szilveszteri csomag, mint a karácsonyi a Prahova-völgyi és brassópojánai szállodákban és panziókban. A Pro Tv utánajárt, hogy mi az oka ezeknek az óriási áraknak és ennek az óriási árkülönbségnek.
A hangszerkészítéshez nem elég csak jó asztalosnak lenni, faragási, festési, hangtechnikusi tudás is szükséges – vallja Csibi István. A marosvásárhelyi hangszerkészítő mestersége rejtelmeit osztotta meg a Krónikával.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
szóljon hozzá!