Fotó: Facebook/Matthias Schoenaerts
Az arizonai Grand Canyonra emlékeztető alsórákosi természetvédelmi területen építették fel az Új Babilon (New Babilon) nevű díszletvárost, ahol jelenleg a Django-sorozatot forgatják. A Brassó megyei településen kívül a fővárosban és dobrudzsai helyszíneken is felvesznek néhány jelenetet az európai szuperprodukcióból.
2021. május 21., 13:302021. május 21., 13:30
2021. május 21., 13:382021. május 21., 13:38
A Brassó megyei Alsórákoson forgatják jelenleg a Django című westernfilm alapján készülő minisorozatot.
A tízrészes sorozatban ezúttal a belga Matthias Schoenaerts játssza a főszereplőt, az első részeket Francesca Comencini rendezi. Az alkotók szerint a Django-sorozat a legnagyobb nemzetközi televíziós produkció, amelyet Romániában forgatnak. Az európai szuperprodukciót a Canal+, valamint a Sky Studios készíti több más, kisebb filmstúdióval, így a bukaresti Frame Filmmel közösen. Utóbbi stúdió munkatársa, Andrei Boncea a B365 portálnak adott interjúban rámutatott, egész Európában nem létezik megfelelőbb színész Django szerepére, mint az enigmatikus Matthias Schoenaerts. Szerinte a címszereplő nem hasonlít a Tarantino-féle humorosabb Djangóra, de Franco Neróhoz sem közelít, talán kicsit stilisztikailag.
Matthias Schoenaerts első alkalommal jár Romániában, és nagyon tetszik neki. A stáb több tagjával együtt Brassóban szállt meg. Az Elisabethet alakító Noomi Rapace a tervek szerint jövő héten csatlakozik a csapathoz, amikor a jelenlétét igénylő részt forgatják. A svéd színésznő korábban már járt az országban egy sci-fi film forgatásán.
A történet az 1860-as és 70-es években a Vadnyugaton játszódik. Django, akinek családját korábban lemészárolták, elveszett lányának nyomára akad. Sarah (Lisa Vicari) a törvényen kívüliek és számkivetettek által alapított városban, Új Babilonban (New Babylon) él férjével. Django szeretné, hogy együtt maradjanak, ám a lány jobbnak látja, ha apja elhagyja a várost. A férfi természetesen nem tágít, és eltökélt szándéka, hogy megmentse lányát és a várost a veszélytől, amelyet úgy sejt, ott leselkedik minden sarkon.
Ion Epureanu alsórákosi polgármester szerint az említett várost fából és archaikus anyagokból építették több mint 150 éves módszerekkel. Az elöljáró rámutatott, a díszletet a környezetvédelmi szempontok figyelembevételével állították fel. Kifejtette, a nemzetközi stáb több mint 300 tagú, ugyanakkor román, francia és olasz művészek vesznek részt a munkában. A forgatás a tervek szerint novemberig tart, ezt követően bukaresti és dobrudzsai helyszíneken is felveszek még néhány jelenetet.
A minisorozat előzményei: Django és Django elszabadul
Az eredeti, 1966-os Django című film rendkívüli brutalitással, keserű iróniával és nyers realizmussal ábrázolja egy magányos, komor férfi viszontagságait. Django (Franco Nero) egykori katona, aki az amerikai polgárháborúban az Unió seregében harcolt, de Délről származik. Sáros, mocskos és kihalt vidéken vezet az útja, maga után egy koporsót vonszol, ami idővel igen felkelti a nézők kíváncsiságát, hogy voltaképp mit is rejt. Mivel azt, ami benne van, a főhős Djangónak hívja, ezért a néző és a többi szereplő első benyomása az, hogy talán holttest lapul benne, és azt készül eltemetni. Django valóban ezt akarja, mert vészterhes múltjától igyekszik megszabadulni – olvasható a Sergio Corbucci által rendezett film leírásában. A Quentin Tarantino rendezte és írta változat története Amerika déli részén két évvel a polgárháború előtt játszódik. Egy különös módszereket követő profi fejvadász (Christoph Waltz) egy rabszolga (Jamie Foxx) segítségével nagy sikert ér el, és hálából felszabadítja Djangót. De a társak együtt maradnak, hogy megkeressék a fekete férfi feleségét (Kerry Washington), akit egy rabszolgapiacon láttak utoljára. A nyomok végül egy ültetvényre vezetik őket, melynek tulajdonosa (Leonardo DiCaprio) rabszolgáit – trénere segítségével – egymás elleni gladiátorküzdelemre képezi ki. A fejvadászoknak sikerül bejutniuk a birtokra, de nem biztos, hogy ki is jutnak onnan: a földesúr hű szolgája (Samuel L. Jackson) gyanút fog, és a kalandorok csapdába esnek. Dönteniük kell, hogy az önfeláldozás vagy a túlélés-e a fontosabb számukra.
Házkutatást tartott csütörtökön az ügyészség egy tisztségéből felfüggesztett ügyvédnő lakásán, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
A közönség szavazatai alapján a Messze van a kicsi falum című nóta érdemelte ki Az év magyarnótája címet a Dankó Rádió által szervezett szavazáson.
Az elmúlt években a mesterséges intelligencia (MI) meghatározó szereplővé vált a technológiai hírekben és iparági előrejelzésekben, és 2025-re még hangsúlyosabbá válik a hatása.
Újabb világrekordot döntött meg Thurzó Zoltán nagyváradi zongoraművész: a 30 másodperc alatt leütött leggyorsabb billentyűjáték csúcsát javította meg 495-ről 500-ra.
Megjelent az Omega életművét átívelő újrakiadás-sorozat következő lemeze, a Trans and Dance. A legendás zenekar eredetileg 1995-ben kiadott, tizennegyedik stúdióalbuma most dupla vinylen, CD-n és a digitális felületeken egyaránt elérhető.
A Szent Anna-tó vízhőmérséklete idén július 15-én kora délután fél méter mélységben elérte a 30,9 Celsius-fokot, mely érték rekord meleget jelent az utóbbi évtizedekre, sőt valószínűleg az elmúlt évszázadokra vonatkozóan – adta hírül a Sapientia EMTE.
Az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívják fel a figyelmet a természetvédők.
Klaus Iohannis államfő hétfőn kihirdette azt a törvényt, amelyik az országos takarítási nappá nyilvánítja minden év szeptemberének harmadik szombatját.
Új helyszínen, számos hagyományos programmal rendezik meg október végén a kalotaszentkirályi csipkebogyó-fesztivált. Vincze Kecskés István szervező a gasztronómiai és kulturális kínálatról, a csipkeízfőző-versenyről beszélt a Krónikának.
Megalakulásának 25. évfordulóját ünnepli éppen ma, október 23-án az Ismerős Arcok, amely jubileumi turnéja keretében Erdélybe is ellátogat.
szóljon hozzá!