A sötét lovag diadala

Az amerikai közönség előbb a jegypénztáraknál költött mintegy egymilliárd dollárt A sötét lovag című szuperhős akciómozira, szerdán pedig öt kategóriában tüntette ki a filmet és alkotóit.

2009. január 08., 23:092009. január 08., 23:09

A People’s Choice Awards a megszokott kötetlen eleganciával a szerzői sztrájk miatt tavaly előre felvett vészváltozat után, ismét teljes pompában, a CBS televízió közvetítésében élőben jelentkezett 35. évfolyamával a hollywoodi Shrine Auditoriumból. A sztároktól nyüzsgő est műsorvezetője Queen Latifah volt, aki maga is közönségdíjas lett: kollégájával, Dakota Fanninggel vette át A méhek titkos élete (The Secret Life of Bees) című filmért a kedvenc drámának és független produkciónak ítélt elismerést. A díj honlapján voksoló közönség az új Batman-film mind az öt jelölését díjra váltotta: A sötét lovag megkapta a kedvenc szereposztás, a kedvenc szuperhős, a kedvenc akciófilm és a kedvenc filmes páros (Christian Bale, alias Batman és az elhunyt Heath Ledger, alias Joker) glóriáját. A People’s Choice összesen több mint negyven filmes, tévés, zenei és on-line szórakoztató kategóriában osztott díjat. Filmes vonalon Adam Sandler lett a legviccesebb színész, Brad Pitt a kedvenc filmes főszereplő, Will Smith a kedvenc férfi mozi- és akciósztár, Angelina Jolie a kedvenc női akciósztár, Reese Witherspoon a kedvenc női filmsztár, Kate Hudson pedig a kedvenc női főszereplő.

„Ez csodálatos kezdete az évnek” – áradozott Witherspoon, akinek Négy karácsony (Four Christmases) című munkáját a kritika nem díjazta anynyira, mint a közönség. A korábbi kedvezőtlen szakmai visszhangok után Sandler és Hudson is fürdött a szavazók rajongásában, és szintén arról beszélt, milyen nagyra értékeli a nézők véleményét. A családi mozik közül a Wall-E című sci-fi animáció kapta a legtöbb szavazatot. A tévéprogramok nyertesei között szerepelt a Doktor House (House MD) mint kedvenc tévédráma, valamint a Két pasi – meg egy kicsi (Two and a Half Man) mint kedvenc vígjátéksorozat. Hugh Laurie Doktor House szerepéért vehette át a kedvenc tévésztár közönségdíját jelképező kristályszobrot, míg Christina Applegate a Nem ér a nevemmel (Samantha Who?) lett a női nyertes.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 16., péntek

Sötétedés utáni kalandok az állatkertben a Múzeumok Éjszakáján

Rendhagyó programmal várja a látogatókat a Marosvásárhelyi Állatkert május 17-én, a Múzeumok Éjszakáján. Az esemény keretében az érdeklődők betekintést nyerhetnek az állatkert éjszakai életébe.

Sötétedés utáni kalandok az állatkertben a Múzeumok Éjszakáján
2025. május 16., péntek

Ízek a világ körül: kotletes

A gyorsan elkészíthető, ízletes ételek között mindenképpen előkelő helyet foglal el Lettország specialitása, a kotletes.

Ízek a világ körül: kotletes
Ízek a világ körül: kotletes
2025. május 16., péntek

Ízek a világ körül: kotletes

2025. május 15., csütörtök

A jövő itt van: működésbe helyezték az első melegétel-automatát Kolozsváron

A kincses városi The Office irodaházzal szemben működésbe helyeztek a héten egy különleges, teljesen automatizált ételautomatát, amely nem csupán friss, főtt ételeket kínál, de egy robotkar segítségével másodpercek alatt ki is szolgálja azokat.

A jövő itt van: működésbe helyezték az első melegétel-automatát Kolozsváron
2025. május 13., kedd

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása

Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása
2025. május 13., kedd

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon

Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon
2025. május 13., kedd

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes

Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes
2025. május 13., kedd

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál

A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál
2025. május 12., hétfő

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is

Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is
2025. május 10., szombat

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére

Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére
2025. május 09., péntek

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását

Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását