Lányok a fiúk után: Keszthelyi Ritáék is vereséget szenvedtek a görögöktől az Eb nyitómeccsén

Hellén blokkerdő a magyar góllövők előtt

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A magyar női vízilabda-válogatott 14-12-es vereséget szenvedett a görög csapattól az Eindhovenben zajló Európa-bajnokság pénteki nyitónapján.

MTI

2024. január 05., 22:532024. január 05., 22:53

2024. január 05., 23:162024. január 05., 23:16

Ez volt az első tétmérkőzése a Mihók Attila, Cseh Sándor szövetségi kapitány párosnak, amely a nyári világbajnokságot követően felmentett Bíró Attilától vették át a válogatott irányítását. A két csapat a legutóbbi Európa-bajnokságon, 2022 nyarán Splitben is a nyitónapon találkozott egymással, a görögök akkor 9-8-ra diadalmaskodtak, ami miatt végül a magyaroknak a spanyolokkal kellett negyeddöntőt vívniuk, és ott alulmaradtak. Tavaly viszont mindkét összecsapásukat a magyarok nyerték, a Long Beach-i világkupa-negyeddöntőben 20-13-ra, majd a vb-n 10-9-re.

A háromszoros olimpiai bajnok úszó, Pieter van den Hoogenband nevét viselő uszodakomplexumban rendezett összecsapás – amelyről a keretből Szabó Nikolett és Faragó Kamilla maradt ki – mindkét oldalon két ki nem használt fórral indult.

Az első gólt a magyarok szerezték, Gurisatti akcióból laposan lőtte ki a bal alsó sarkot, de a túloldalon azonnal jött a válasz a görögöktől, akik ezután egy jó védekezés és egy szép összjáték után előnybe kerültek. Leimeter a harmadik magyar előnyt már értékesítette, de a görögök sem hibáztak létszámfölényben és visszavették a vezetést. Vályi szép labdaszerzése után az Eb-újonc Kuna megúszásból talált be, de Xenaki jobbról jobb kézzel gyönyörűen húzta be a labdát jobb felsőbe. Fél perccel a negyed vége előtt Rybanska harcolt ki ötméterest, amit Keszthelyi értékesített (4-4).

A második negyedben támadásban elakadt a magyar csapat, a görögök pedig kettővel elléptek. A játékrész feléhez érve aztán Keszthelyi újabb ötösből törte meg a rossz szériát, egy kivédekezett fór után pedig Mahieu harcolt ki emberelőnyt, amit Garda értékesített és ezzel egyenlített (6-6). A fordulást követően az első két magyar támadás emberelőnyben maradt ki, Leimeter azonban akcióból felső léces gólt lőtt. A magyarok pörgős védekezésével nehezen boldogultak ekkor a görögök, viszont egy kontra után megúszásból egyenlítettek.

Nem kellett sokat várni az újabb magyar gólra, Garda akcióból, távolról „köszönt be”.

A görögök újabb labda nélküli fórt kaptak, és időkérés után értékesítették is a lehetőséget. Kevesebb mint egy perc volt hátra a negyedből, amikor Vályi a meccs legszebb gólját szerezte előnyből, Garda mesteri passzát követően húzta a labdát kapuba. A riválistól szintén fórból jött a válasz. Végül a meccsen először nem döntetlennel ért véget egy negyed, erről Garda gondoskodott egy újabb remek bombával (9-10).

A záró nyolc perc elején a görögök egy támadáson belül kétszer is emberelőnybe kerültek, utóbbit pedig ki is használták, a magyarok viszont nem éltek a létszámfölény adta lehetőséggel. Az újabb görög fórnál Magyari ugyan nagyot védett, de a kipattanónál a rivális játékosa gyorsabb volt, így a hálóőr mellett visszahúzta a hálóba a labdát. Már több mint a negyed fele lepörgött, amikor jött az első magyar gól a játékrészben, Leimeter zúdította a hálóba a labdát előnyből. Szilágyi lőtt zúgó kapufát, majd visszaúszás közben kiállították, a görögök pedig a negyedik gólját szerző Jannopulu révén ismét előnybe kerültek, aztán Eleftheriadu bombájával egy perccel a vége előtt kettővel elléptek. Mihók Attila időt kért, gyors gólra volt szükség, Keszthelyi ezt egy gyönyörű ejtéssel meg is szerezte. A görögök inkább csak az időt akarták húzni, de végül kihasználtak egy rossz védekezést és eldöntötték az összecsapást. A magyarok szombat este romániai idő szerint 20 órától a házigazda, világbajnok hollandok ellen folytatják.

Ezzel egy időben Románia női pólóválogatottja 13-12 arányban vereséget szenvedett Csehország ellen péntek reggeli nyitómérkőzésén az Eindhovenben zajló tornán. A cseh válogatott – amely legutóbb 1997-ben vett rész kontinensviadalon – 27 év után győzelemmel tért vissza a női vízilabda Európa-bajnokságra. A délelőtti programban a gyengébb csapatokat magában foglaló második divízió mérkőzéseit rendezték.

Ugyanakkor Románia férfi vízilabda-válogatottja 12-8 arányban legyőzte Hollandia együttesét a horvátországi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, a D csoport dubrovniki nyitányán: Románia-Hollandia 12-8 (3-1, 3-3, 4-3, 2-1).

2024. május 06., hétfő

Meglepetés a Forma-1-ben: eddig nyeretlen pilóta győzött Miamiban

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

2024. május 05., vasárnap

Galló a feljutás után: le a kalappal a mester előtt – Sofron: csodálatos átélni a történelmi sikert

Galló Vilmos, a feljutást kiharcoló magyar jégkorong-válogatott csatára szerint „le a kalappal” Don MacAdam szövetségi kapitány előtt, amiért kiválóan kezelte azt a helyzetet, amelyen a csapat és ő maga is átesett az elmúlt napokban.

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

2024. május 03., péntek

Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában.

„Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz” – Alapításának 125. évfordulóját ünnepelte az FTC

Nagyszabású ünnepséggel emlékezett pénteken a Ferencvárosi Torna Club (FTC) arra, hogy 125 évvel ezelőtt ezen a napon alapították meg az ország legnépszerűbb sportegyesületét.

Fájlalja a Románia elleni vereséget a magyar válogatott székely hokisa, de az olaszok ellen új erőt adna a csapatnak

Az eltiltásából visszatérő Sofron István, a magyar jégkorong-válogatott alapembere szeretne erőt adni társainak az olaszok elleni ma (péntek) esti és a szlovénok elleni szombati mérkőzésre a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

2024. május 02., csütörtök

A magyar jégkorongszövetség cáfolja a sajtóhírt, miszerint Kiss Dávid irányítaná a válogatottat a hátralevő két vb-meccsen

Bóta Márton, a magyar férfi jégkorong-válogatott sajtófőnöke csütörtök este cáfolta azokat a sajtóhíreket, melyek szerint a bolzanói divízió I/A-világbajnokság hátralévő két mérkőzésén nem Don MacAdam látja el a szövetségi kapitányi teendőket.