Tíz emberrel bukott rangadót a CFR a Steaua ellen

Elvesztette első bajnoki rangadóját hazai pályán a Kolozsvári CFR: a fellegvári csapat a román labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában, vasárnap 1-0-s vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Bukaresti Steauától.

Kiss Előd-Gergely

2014. augusztus 11., 12:272014. augusztus 11., 12:27

2014. augusztus 11., 12:322014. augusztus 11., 12:32

A szurkolókon ezúttal sem múlt semmi: rögtön a kezdésnél egy hatalmas kolozsvári címert (a régi háromtornyosat, nem a jelenlegit) emeltek magasba, míg alatta a molinón az volt olvasható román nyelven, hogy „Szeretjük a középkori Kolozsvárt, amelyet a csapat a dombon ékesít”.

A mérkőzés egyébként kiegyenlített küzdelmet hozott, és egy védelmi hiba döntötte el a 15. percben. A Tănase–Szusics párharcot rendre a Steaua szélsője nyerte, aki két alkalommal is a védője mögé került. Először még menteni tudott a hazai védelem, a második alkalommal azonban Tănase éles szögből átemelt Felgueiras kapuson, a labda pedig túljutott a gólvonalon.

A vezetés megszerzése után a vendégek inkább az előny megőrzésére törekedtek, így komolyabb lehetőségük jobbára csak a vasutasoknak volt. A kolozsvári csapat helyzetét súlyosbította, hogy Negruţ az első félidő végén a kiállítás sorsára jutott, amiért elgázolta a Steaua kapusát. Az ütközésben ráadásul a CFR támadója sérült meg jobban – bicegve hagyta el a játékteret.

A második félidőben az emberhátrányba került hazai csapat megszerezhette volna az egyenlítő gólt: hiába játszottak tíz emberrel, több helyzetet is kialakítottak. Azonban a legnagyobb lehetőségekkel sem tudott élni a vasutascsapat: előbb a 68. percben Tadé maradt le Costea beadásáról az üres kapu előtt, majd a 70. perceben Costea hagyott ki ziccert egy kiugratást követően.

A túloldalon Felgueirasnak igazi bravúrt csak a 90. percben kellett bemutatnia. A bukaresti csapat a második játékrészben már nem jelentett különösebb veszélyt a kapura, inkább az öncélú labdajáratással, az előny megőrzésével voltak elfoglalva.

„Ez a vereség őszintén fáj, mert nem is tudom, hogy kaphattunk gólt ekkora kollektív hiba után. Aztán Sergiu (Negruţ) piros lapot kapott, de tíz emberrel is fölényben játszottunk a Steaua ellen. Három gólszerzési lehetőségünk is volt. Be kell találnunk, mert másképp nem győzhetünk” – nyilatkozta a mérkőzést követően Vasile Miriuţă, a CFR vezetőedzője.

A tréner ugyanakkor elismerte, a kiállítás jogos volt, de megvédte játékosát is: szerinte túl későn vette észre Negruţ a kapust, ez vezetett az ütközéshez. „Ez a csapat úgy játszik, mióta itt vagyok, ahogy évekig nem játszott. Annyit fut ez a csapat, amennyit a CFR soha nem futott. A csapatban annyi elszántság van, mint még soha” – sorolta a pozitívumokat Miriuţă. Hozzáfűzte: jó játékosai vannak, de ha ketten-hárman gyengébben játszanak, már meglátszik a végeredményen.

A forduló másik, vasárnapi mérkőzésén az újonc Botoșani-nak emberhátrányban is összejött a győzelem, mégpedig a bajnoki ezüstérmes Astra ellen: a hazaiak a 67. percben maradtak 10 emberrel, de Batin a 86. percben így is megszerezte a három pontot érő találatot. A Petrolul ugyanakkor simán nyert egy másik újonc, a CSMS Iaşi otthonában. Ezen a találkozón két piros lap is villant: a hazaiak az első félidő hosszabbításában fogyatkoztak meg, a vendégek pedig a meccs hajrájában.

Liga 1, 3. forduló, vasárnapi eredmények:

FC Botoşani–Astra Giurgiu 1-0 (Batin 86.)

CSMS Iași–Petrolul Ploieşti 1-5 (Wesley 25., ill. Teixeira 19., Mutu 50., Tamuz 55., 70., Albin 92.)

Kolozsvári CFR–Bukaresti Steaua 0-1 (Tănase 15.).

Hétfőn: Concordia Chiajna–Kolozsvári U, Brassói FC–Galaci Oţelul.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.

Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

A címvédő Manchester City a Real Madriddal került össze a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.