Messi betalált ezredik meccsén, a hollandokkal negyeddöntőznek az argentinok

Az ezredik mérkőzését játszó Lionel Messi is gólt szerzett az ausztrálok ellen

Fotó: Argentin Labdarúgó-szövetség

Az argentin válogatott lesz a hollandok ellenfele a negyeddöntőben a katari labdarúgó-világbajnokságon, mivel a szombati második nyolcaddöntős összecsapáson 2-1 legyőzte az ausztrál csapatot.

Hírösszefoglaló

2022. december 03., 23:272022. december 03., 23:27

2022. december 03., 23:352022. december 03., 23:35

Az argentin csapat a 35. percben szerezte meg a vezetést: jobb oldalról került az ausztrál 16-oson belülre a labda, amely Messinél kötött ki, a hétszeres aranylabdás játékos pedig ballal laposan lőtt a lábak között a kapu jobb oldalába (1-0). A második félidő elején védelmi hibát kihasználva növelték előnyüket az argentinok, ketten támadták meg a kapust, amikor nehéz helyzetben hazapasszolták neki a labdát, Álvarez szerelt és a kapiuba gurított.

Az ausztráloknak a 77. percben szinte a semmiből sikerült gólt szerezniük.

Rövid felszabadítás után Goodwin lőtt mintegy húsz méterről kapura, a labda az argentin Enzo Fernándezen megpattant, ezzel becsapta az argentin kapust – öngól (2-1). A hajrában az argentinoknak minden ellentámadásuk veszélyes volt, három-négy nagy helyzetük kimaradt, a legvégén pedig, a ráadás hetedik percében az ausztrálok előtt adódott egyenlítési lehetőség, de Emiliano Martínez óriási bravúrral hárított.

Az első gólt szerző hétszeres aranylabdás Lionel Messi a válogatott és klubszereplést együttvéve az 1000. mérkőzését játszotta felnőtt pályafutása során.

A torna első nyolcaddöntős mérkőzésén a holland válogatott érvényesítette a papírformát, 3-1-re legyőzte szombaton délután az amerikai csapatot, ezzel elsőként jutott a legjobb nyolc közé. Az Oranje már a 10. percben vezetést szerzett Depay révén, vezetése birtokában pedig az európai csapat átengedte a területet az amerikaiaknak, akik agilisan futballoztak, de nem tudtak több veszélyt teremteni ellenfelük kapuja előtt. Sőt a hollandok a félidei szünet előtt növelték előnyüket, Blind egy remek összjáték után a 11-es pontról lőtt a kapu jobb oldalába.

A 76. percben jobb oldali amerikai szöglet után nem tudtak felszabadítani a hollandok, Pulisic a hozzá visszakerült labdát középre passzolta, Wright túlfutott rajta, de a jobb lábfején úgy pattant fel, hogy a hosszú sarokban kötött ki, az felcsillantak az Egyesült Államok reményei (2-1). Ezek azonban hamar lelohadtak: Blind ívelte át balról a labdát, a hosszú oldalon, védő nélkül érkező Dumfries az ötösről ballal a kapu jobb oldalába passzolt, beállítva a végeredményt (3-1).

A kétszeres vb-győztes argentinok december 9-én, pénteken játszanak a hollandokkal az elődöntőért.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Argentína-Ausztrália 2-1 (1-0)
Gólok: Messi 35′, Álvarez 57′ ill E. Fernandez (öngól) 77′

Hollandia-Egyesült Államok 3-1 (2-0)
--------------------------------------
al-Rajjan (Halifa Stadion), 44 846 néző, v.: Wilton Sampaio (brazil)
gólszerzők: Depay (10.), Blind (45+1.), Dumfries (81.), illetve Wright (76.)
sárga lap: Koopmeiners (60.), De Jong (87.)

2024. április 07., vasárnap

A balesetek és a piros zászló sem akadályozták meg a kettős Red Bull-sikert Japánban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel megerősítette vezető pozícióját a vb-pontversenyben.

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.