Véget ért a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK tíz forduló óta tartó veretlenségi sorozata, miután a másodosztályos labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában szombaton 2-0-ra kikapott a Mioveni vendégeként.
2016. november 27., 16:332016. november 27., 16:33
A háromszéki együttes menedzsere, Bokor János szerint nem játszottak rosszul, de miközben ellenfelük kihasználta a helyzeteit, nekik nem sikerült élni az adódott lehetőségekkel.
„Jól kaptuk el a kezdést, és az első gólig uraltuk a mérkőzést. Támadtunk, építettünk, és próbáltunk az ellenfél kapujához közel kerülni. Aztán a védőink sorozatos hibái miatt gólt kaptunk, és ez megtörte a lendületünket. Volt lehetőségünk a második félidőben is, de akkor ismét egy kapushiba következtében már kétgólos hátrányba kerültünk, és innen már nem sikerült fordítani. Most csak ennyire futotta az erőnkből\" – értékelt a találkozó után.
A vereséget követően a Sepsi egy helyet rontva, a másodosztály összetettjének harmadik helyét foglalja el, de az Afumați ellen hétfőn 18 órakor pályára lépő Brassói FC pontszerzés esetén ugyancsak megelőzi a 34 pontnál tartó háromszéki együttest. A Resicabánya vendégeként 2-1-re győző Bukaresti Juventus (42 pont) mögé a Szatmárnémeti Olimpia (34 pont) lépett előre a második pozícióba, miután 1-0-ra győzni tudott Brăilán. A Târgoviștén vasárnap 3-0-s sikert arató UTA 33 ponttal a negyedik. A 19. forduló többi eredménye: Baloteşti–Clinceni 1-3, Râmnicu Vâlcea–Tatrang 1-0, Suceava–Călăraşi 1-1. A Temesvári ASU Poli és a Nagyváradi Luceafărul a szabadnaposak voltak.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
szóljon hozzá!