Jakab Attila (balra) és Sipos Hunor (jobbra)
Fotó: RallyPhoto Hunters
A székelyudvarhelyi Jakab Attila hazai közönség előtt versenyez a hétvégén rendezendő Hargita Ralin. A Citroën C2R2 Max volánja mögött Sipos Hunor navigátorral mindenképpen a dobogón akarnak végezni, erre az évre pedig azt tervezték, hogy nyerjék meg a Rali 2-es bajnokságot.
2022. április 27., 20:482022. április 27., 20:48
Tavaly még csak tesztpilótaként volt érdekelt a bajnoki mezőnyben a székelyföldi versenyző, akinek az idei az első hivatalos szezonja az országos ralibajnokság másodosztályában. A szezonrajt kiválóan sikerült, hiszen a Máramaros Ralin az A1-es kategóriában, az 1600 köbcenti alatti géposztályban első helyen végeztek, a Rali 2 összetettjében pedig a második helyet szerezték meg.
– mutatott rá Jakab Attila, aki múlt évben még Subaru Imprezával rótta a kilométereket. Mint mondta, gyerekkori álma volt, hogy egy Subaruval versenyezzen, ami nagyon jó autó volt és nagyon megszerette, de az a kategória, amit a Subaru képvisel, olyan, hogy anyagilag nagyon nehéz fenntartani, ötven-hatvanezer eurót is kell költeni a fejlesztésére. A ralibajnokság másodosztályára ezt le kellett cseréni, így a Citroën C2R2 Maxszal igyekszik minél jobban teljesíteni, és úgy véli, hogy egyből jól ráérzett erre az autóra, s kezdenek összeszokni.
Fotó: RallyPhoto Hunters
A közelgő Hargita Raliról Jakab Attila megjegyezte: mivel itthon versenyez, kicsit nagyobb nyomás lesz rajta, hiszen a hazai közönség, a család és a barátok mind azt várják, hogy jól teljesítsen. „Örvendenék annak, ha kissé vizesebb lenne a pálya, mert esőben jobban szeretek menni. Az viszont probléma, hogy nem tudok sokat edzeni az autóval, a verseny előtt mindössze a shakedownon tudjuk használni, így ez hátrányt jelent.
Reméljük, hogy az autó és mi is bírni fogjuk, nem lesz balesetünk. Versenyről versenyre jobban megismerem az autót, és bízom benne, hogy az év vége felé még jobban fogok teljesíteni” – nyilatkozta bizakodva a Székelyudvarhelyi Maxx Racing klub pilótája. Hozzátette, a klubnál nagyon sok segítséget kap Ferencz Csaba elnöktől, aki nagy tapasztalattal rendelkezik, taktikai és technikai szempontból is hasznos tanácsokkal látja el.
Ám mivel nyolc futamot kell teljesíteni az idei szezonban, így még elfér a támogatás, ezért számítanak a további helyi szponzorok segítségére is a Hargita Ralin. Egyúttal felhívta a ralikedvelők figyelmét arra, hogy a székelyudvarhelyi shakedownon egy kis anyagi támogatásért cserébe lehetőség van beleülni a versenyautójába, így aki szeretné kipróbálni, hogyan versenyez, megérezni az autó teljesítményét, a közösségi oldalán tud jelentkezni.
Cikkünk eredetileg a Székelyhon napilap hetente megjelenő sportkiadványában, az Erdélyi Sportban látott napvilágot április 26-án.
Torockó és környéke Erdély egyik felkapott turisztikai régiója. A Székelykő lábánál fekvő két magyar település vendéglátásból jelesre vizsgázik.
Reggel háromnegyed hatra érkeztünk a marosszentgyörgyi római katolikus templomba a hat órakor kezdődő roráté misére. Az emberek sorra léptek be a templomba, egyre többen érkeztek, kapcsolódtak be a rózsafüzér-imádságba.
Erdélyben sok savanyúságot fogyasztunk, és ennek jelentős része még mindig a családi konyhán készül el. Közkedvelt a savanyú káposzta és az uborka, de kis leleményességgel minden zöldségfélét biztonságosan savanyíthatunk.
Gyerekkorában Klán János az Érmihályfalva állatpiacának helyet adó fűben kezdte rúgni a labdát, majd 17 évesen már bemutatkozott a helyi, megyei bajnokságot nyerő felnőttcsapatban.
Általánosságban egyre kevesebben tartanak sertést, Gyergyó vidékén azonban még mindig vannak, akik a téli hónapokban disznót vágnak, hogy az állat szinte minden részét feldolgozva megrakják a mélyhűtőket, éléskamrákat.
Évtizedeken keresztül testi épségét kockáztatta a vendégcsapatnak az a futballistája, aki testcsellel, egy keményebb szereléssel vagy netán góllal merészelte megtréfálni valamelyik bányavidéki ellenfelét.
Kevés téma van, amiről annyit beszélünk, hallunk és olvasunk, mint az egészséges táplálkozás és a mindennapi étkezéssel összefüggő kiegyensúlyozott életmód.
Nem lesz könnyű a jövő esztendő, figyelmeztetnek a kiadványunknak nyilatkozó gazdasági és pénzügyi szakértők, akik szerint a háztartások, a vállalkozások és az állami költségvetés is komoly kihívásokkal néz szembe.
Kárpát-medencei versenyeken díjnyertes szörpöket és lekvárokat állít elő saját gyümölcsösében megtermett nyersanyagból a kebelei Cseh házaspár.
A Máltai Szeretetszolgálat háza táján egész évben zajlik az élet, de az advent időszaka különösen aktív Marosvásárhelyen és Csíkszeredában is.
szóljon hozzá!