Lesújtottak a vasutasokra

Negyedórát leszámítva elkeserítő hozzáállással próbált megfelelni az idény legnagyobb kihívásának a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, és a csoport favoritja, a Bayern München ki is használta ezt. Az eredmény önmagáért beszél: a tartalékosan felállt bajorok 4-0-ra verték erdélyi házigazdáikat, akik bátortalan játékkal szaladtak bele eddigi legsúlyosabb BL-vereségükbe.

Páva Adorján

2010. november 05., 09:472010. november 05., 09:47

Félénk kolozsváriak, pragmatikus müncheniek

Hiába volt érezhető már az első perctől kezdve, hogy az azt megelőzően száz százalékosan teljesítő müncheniek nem hengerelni jöttek Kolozsvárra, a görcsösen és félénken játszó vasutascsapat nem volt képes felnőni egy otthon bárki ellen mindent beleadó csapat szintjére. A több sérült alapjátékosát nélkülöző Bayern pedig kegyetlenül kihasználta a hazai védelemben mutatkozó egyéni hibákat, és 25 perc után Gomez két szemfüles találatával már 2-0-ra vezetett.

A kolozsváriak a félidő hátralévő részében sem tudták átvenni az irányítást. Szünet után azonban mintha egy teljesen kicserélődött csapat lépett volna pályára. Sorin Cârţu kettőt cserélt, a bal szélen bevetett Edimar pedig nagy lendületet adott csapatának. Bő negyedóra alatt akár 3-4 gólt is lőhetett volna a CFR, de a kapufa ismét közbeszólt, illetve Butt kapus is a helyén volt. A Gépész utcai stadionba kilátogatott nézők – akik szám szerint 14 ezren voltak, azaz a stadion harmada üresen maradt – ekkor jogosan tehették fel a kérdést: miért nem így játszott a román bajnok az elejétől fogva?

Ezt nagy valószínűséggel a Bayern játékosai tudják megválaszolni, akik a  nehezebb időszak láttán azonnal váltottak, s ismételten a labdatartásra törekedve hamar visszavetették a kolozsváriak lendületét. A teljes összeomláshoz Rada és Cadú helyezkedési hibája, illetve Gomez ennek köszönhetően született harmadik gólja kellett. Az újabb találat után a hazaiak feladták a harcot, miközben a Bayern sem erőltette már a dolgot. Ennek ellenére a CFR védelme az utolsó percben összehozta, hogy a nyári világbajnokság társgólkirálya, az ezen a mecscsen csak az utolsó negyedórában bevetett Müller is feliratkozzon a Gépész utcai stadion eredményjelzőjére.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. Forduló, szerda esti eredmények

E csoport:

Kolozsvári CFR–Bayern München 0-4 (Gomez 12., 24., 71., Müller 90.),
FC Basel–AS Roma 2-3 (Frei 69., Shaquiri 83., ill. Menez 16., Totti 25. – 11-esből, Greco 76.).
A csoport állása:
1. Bayern 12 pont – már továbbjutott,
2. Roma 6,
3. Basel 3 (7-8),
4. CFR 3 (5-10).

F csoport:

MSK Zsolna–Olympique Marseille 0-7 (Gignac 12., 21., 54., Heinze 24., Rémy 36., Lucho Gonzalez 52., 63.),
Chelsea–Szpartak Moszkva 4-1 (Anelka 49., Drogba 62. – 11-esből, Ivanovics 66., 92., ill. Bazsenov 86.).
 A csoport állása:
1.Chelsea 12 – már továbbjutott,
2. Marseille 6 (8-3),
3. Szpartak 6 (5-6),
4. Zsolna 0.

G csoport:

AC Milan–Real Madrid 2-2 (Inzaghi 68., 78., ill. Higuaín 45., Pedro Leon 94.),
Auxerre–Ajax Amsterdam 2-1 (Sammaritano 9., Langli 84., ill. Alderweireld 79.).
A csoport állása:
1. Real 10 – már továbbjutott,
2. Milan 5,
3. Ajax 4,
4. Auxerre 3.

H csoport:

Partizan Belgrád–Braga 0-1 (Moisés 35.),
Sahtar Doneck–Arsenal 2-1 (Csigrinszkij 29., Eduardo 45., ill. Walcott 10.).
A csoport állása:
1. Arsenal 9 (15-4),
2. Sahtar 9 (7-6),
3. Braga 6,
4. Partizan 0.

A találkozó után Sorin Cârţu elismerte, hogy együttese szürke kiscsapatként teljesített. „A meccs fontossága megviselte a játékosokat, hiszen egy jó eredménnyel jó esélyünk maradt volna a továbbjutásra.

De a játékunk láttán hiszi még valaki, hogy megérdemeljük a tavaszi folytatást? – tette fel a kérdést a CFR edzője, megelőzve az ugyanerre kíváncsi újságírókat. – Amit a Bayern mutatott, az az igazi foci, nem az, amit mi játszunk.

Egyértelműen meglátszott a két csapat közötti különbség, a Bayern minden szempontból felülmúlt minket.” Cârţu jelezte, nem sértődött meg, amiért a nézők kifütyülték: „Fáj, hogy súlyos vereséget szenvedtünk, miközben a második félidő elején akár ki is egyenlíthettünk volna. Természetes, hogy a szurkolók kifütyültek, mi mást tehettek volna egy ilyen szégyenletes eredmény után?”

A másik oldalon természetesen büszkén könyvelték el a 4-0-t, amely a sokáig mellőzött Mario Gomez számára maradhat a legemlékezetesebb: ő a második német, aki mesterhármasig jutott a Bajnokok Ligájában.

Az első Uwe Rösler, aki 1998 decemberében a Kaiserslautern labdarúgójaként a HJK Helsinki ellen 5-2-re megnyert mérkőzésen ért el három találatot.

„Nagyon elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel. Az első félidő elejét leszámítva, 80 percen keresztül jól játszottunk és sok gólt lőttünk, sokkal jobban teljesítettünk, mint Münchenben.

A siker kulcsa ezúttal Schweinsteiger volt” – nyilatkozta Louis van Gaal, a Bayern trénere. A holland szakember a CFR-t is jellemezte egy mondatban: szerinte a Kolozsvárnak sok technikás játékosa van, de nem tudnak igazi csapathoz méltóan játszani.

Továbbjutott a Bayern, akárcsak a Chelsea és a Real

A Bayern – amely még sohasem kezdett négy sikerrel a BL-ben – kolozsvári győzelmével bebiztosította továbbjutását a nyolcaddöntőbe, és a hátralévő két fordulóban egyetlen pontot kell szereznie a csoportelsőség megszerzéséhez.

A bajorokat már csak a Roma előzheti meg, amely visszavágott a Baselnek: 3-2-re verte idegenben a svájciakat.

A forduló csúcsmérkőzésén az AC Milan hazai pályán a csereként beálló Inzaghi két góljával fordított a Real Madrid ellen, ám Pedro Leon a 94. percben pontot mentett a spanyoloknak.

Inzaghinak ez volt a 69. és a 70. európai kupagólja – utóbbi egyébként méteres leshelyzetből született –, ezzel pedig ismét holtversenyben áll Raúllal az örökranglista élén.

A 37 éves „Pippo” ráadásul a BL legidősebb gólszerzője lett. A Real a döntetlennel bebiztosította nyolcaddöntős helyét, akárcsak a Chelsea, amely a vendég Szpartakot verte magabiztosan. Doneckben kisebb meglepetés született:

Mircea Lucescu együttese, a Sahtar 2-1-re legyőzte az Arsenalt, így az ukránok feledtették a londoni 5-1-es vereséget, ráadásul pontszámban is beérték az Ágyúsokat. A legnagyobb arányú sikert szerdán az Olympique Marseille aratta, amely 7-0-ra nyert Zsolnán.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi
2025. április 24., csütörtök

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek

A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek
2025. április 22., kedd

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK

Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK
2025. április 22., kedd

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél

Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél
2025. április 21., hétfő

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben