Kínos vereség Aradon

Nincs már pont nélkül álló együttes a Liga 2 nyugati csoportjában. Ennek leginkább Aradon nem örülnek, ahol az UTA hiába játszott elsöprő mezőnyfölényben, és hiába szerezte meg a vezetést a CSM Râmnicu Vâlcea ellenében, a vendégek két ellentámadásból nagy meglepetésre fordítottak.

2011. szeptember 05., 08:492011. szeptember 05., 08:49

Az újonc Nagyváradi Luceafărul a Bukaresti Juventust hasonló arányban legyőzve szerezte meg története első másodosztályos pontjait. A Temesvári Poli továbbra is százszázalékos, akárcsak a Gaz Metan Severin, amelynek azonban elhalasztották hétvégi, a Nagyváradi Bihar FC elleni találkozóját a vendégek kérésére, akiknek két játékosa az utánpótlás-válogatottban szerepel. 

Liga 2, 2. csoport, 3. forduló: Chindia Târgovişte–FC Argeş 2-2 (Dobre 17., Verdeş 33., ill. Cârstea 38., 85.), Aradi UTA–CSM Râmnicu Vâlcea 1-2 (Gâlcă 54., ill. Fl. Pârvu 72., Oct. Vasile 86.), Dévai Mureşul–Besztercei Gloria 0-4 (Frăsinescu 4. – 11-esből, Tudose 19., Ambrus 34. – öngól, Marcos 48.), Temesvári Poli–FC Olt 1-0 (Goga 60.), Nagyváradi Luceafărul–Bukaresti Juventus 2-1 (T. Moldovan 55., Lupaşcu 78., ill. Al. Marin 63.), Máramarosi FC–Tordai Arieşul 1-1 (Oltean 89., ill. Tilincă 46.), Gyulafehérvári Unirea–Alro Slatina 0-0. A Gaz Metan Severin–Nagyváradi Bihar FC mérkőzést szeptember 14-ére halasztották.

A 2. CSOPORT állása:
  1. Poli    3    3    0    0    6-2    9
  2. Beszterce    3    2    1    0    7-2    7
  3. Argeş    3    2    1    0    7-4    7
  4. Severin    2    2    0    0    3-0    6
  5. Chindia    3    1    2    0    4-3    5
  6. Gyulafehérvár    3    1    1    1    3-2    4
  7. Juventus    3    1    1    1    3-3    4
  8. UTA    3    1    1    1    2-2    4
  9. Olt    3    1    0    2    3-4    3
10. Bihar    2    1    0    1    2-3    3
11. Rm. Vâlcea    3    1    0    2    2-4    3
12. Luceafărul    3    1    0    2    2-4    3
13. Déva    3    1    0    2    1-5    3
14. Máramaros    3    0    1    2    4-6    1
15. Alro    3    0    1    2    3-5    1
16. Torda    3    0    1    2    1-4    1

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi
2025. április 24., csütörtök

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek

A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek
2025. április 22., kedd

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK

Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK
2025. április 22., kedd

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél

Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél
2025. április 21., hétfő

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben