Kikapott a Bayern München és a Real Madrid

•  Fotó: Rompres

Fotó: Rompres

Labderúgás – Meglepetéssel kezdődött a Bundesliga tavaszi idénye: a Bayern München 3-2-es vereséget szenvedett a Borussia Dortmund vendégeként. Az új vezetőedző, Jürgen Röber által irányított hazaiak nyerő emberének a svájci válogatott Frei bizonyult, aki először a vezetést szerezte meg, majd a címvédő bajorok fordítása után ismét betalált, és a győztes gól is az ő átadásából született. A Bayern München negyedik idegenbeli vereségét szenvedte el a tavaszi idénynyitón. A Werder Bremen viszont nyert, és az élen maradt.

Gazda Árpád

2007. január 29., 00:002007. január 29., 00:00

A Real Madrid is pont nélkül zárta a hétvégi spanyol bajnoki fordulót. Fabio Capello csapata a Villarreal otthonában szenvedett 1-0-s vereséget. Az FC Sevilla viszont nyert, így ellépett a királyi gárdától.
A Ligue 1 éllovasa is botlott: hazai pályán csupán 1-1-es döntetlent ért el a Nice ellen, ennek ellenére továbbra sincs veszélyben első helye – 13 pontos előnnyel rendelkezik a jelenleg második Lille-lel szemben. Hírösszefoglaló

Primera División, 20. forduló: Atlético Madrid–Racing Santander 1-1, Villareal–Real Madrid 1-0, Real Sociedad–Athletic Bilbao 0-2, Levante–FC Sevilla 2-4, Gimnastic Tarragona–Espanyol 4-0, Real Mallorca–Recreativo Huelva 2-1, Getafe–Osasuna 2-0, Real Zaragoza–Deportivo La Coruna 1-1. Az FC Barcelona–Celta Vigo és a Betis Sevilla–FC Valencia találkozó lapzárta után ért véget. Az élcsoport: 1. Sevilla 41, 2. Barcelona 39 pont/19 mérkőzés, 3. Real Madrid 38, 4. Valencia 36/19 (28-15), 5. Atlético Madrid 36 (26-14).

Bundesliga, 18. forduló: Borussia Dortmund–Bayern München 3-2, Hertha Berlin–VfL Wolfsburg 2-1, FC Nürnberg–VfB Stuttgart 4-1, Arminia Bielefeld–Hamburger SV 1-1, Eintracht Frankfurt–FC Schalke 04 1-3, VfL Bochum–FSV Mainz 0-1, Energie Cottbus–Borussia Mönchengladbach 3-1, Werder Bremen–Hannover 96 3-0, Alemannia Aachen–Bayer Leverkusen 2-3. Az élcsoport: 1. Werder 39 (50-22), 2. Schalke 39 (32-18), 3. Bayern 33, 4. Stuttgart 32, 5. Hertha 30.

Serie A 21. forduló: Torino–Udinese 2-3 Palermo–Lazio 0-3, AC Milan–FC Parma 1-0, AS Roma–Siena 1-0, Atalanta–Catania 1-1, Cagliari–Reggina 0-2, Chievo–Empoli 0-0, Fiorentina–Livorno 2-1, Messina–Ascoli 1-2. A Sampdoria–Internazionale találkozó lapzárta után ért véget. Az élcsoport: 1. Inter 54/20, 2. Roma 46, 3. Palermo 39, 4. Lazio 30 (33-18), 5. Catania 30 (29-36).

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi