Doppinggyanú miatt változtatott a riói olimpiára utazó férfi kajakosok névsorán a Magyar Kaja-Kenu Szövetség (MKKSZ), ám a keretből kikerülő két sportoló nevét egyelőre nem hozták nyilvánosságra.
2016. augusztus 02., 13:532016. augusztus 02., 13:53
Az MTI beszámolója alapján a Magyar Antidopping Csoport (MACS) két versenyző mintáját találta atipikusnak, ezért a sportági szervezet úgy döntött, hogy precedenst teremt, és „újabb szintre emeli a tiszta sportért vívott harcot\". Bár a két kajakos jogilag nem követett el doppingvétséget, szervezetükben megállapíthatóan szintetikus növekedési hormont találtak, ezért fegyelmi eljárás indul ellenük és kikerülnek az olimpiai csapatból.
Csabai Edvin szakmai igazgató javaslatára Molnár Péterrel és Tótka Sándorral egészült ki az utazó csapat. Ők elsősorban 200 méteres versenyzők, a tavalyi világbajnokságon aranyérmet nyertek ezen a távon párosban. Az idei válogatókon háromfordulós küzdelemben – azaz úgynevezett szétlövés után – kaptak ki a Horváth Bence, Szomolányi Máté kettőstől. Horváth a K-1 200 méter válogatóját is megnyerte.
Az MKKSZ az MTI érdeklődésére sem akart nyilatkozni az ügyben, de a MACS hírlevele szerint az egyik sportoló mintája annyira alátámasztotta a tiltott szer használatának gyanúját, hogy a mintát a vizsgáló laboratórium továbbküldte a WADA (Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség) referencia laboratóriumába, Londonba. A másik kajakos mintája is egyértelműen atipikus eredményt mutatott, ezért az ő esetében is további vizsgálatokat javasoltak. A versenyzők ellen a MACS nem indított eljárást.
A magyarországi kajakosok közül idén korábban Kucsera Gábor, Dudás Miklós és Dombvári Bence mintája lett pozitív, de ez még korántsem olyan súlyos, mint a romániai, „csoportos\" doppingvétség, amely miatt a válogatottat el is tiltották az idei ötkarikás játékokról.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
szóljon hozzá!