Büntetőkkel lett bajnok a Brassói Corona Csíkszeredában

Fotó: Pál Árpád

A Brassói Corona férfi jégkorongcsapatának szólt vasárnap éjjel a „We are the Champions" Queen-sláger a Cenk-alattiak jégcsarnokában, ahol szurkolókkal ünnepelték a Csíkszeredában elnyert bajnoki serleget.

Dobos László

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2017. március 27., 15:312017. március 27., 15:31

Ehhez a „Farkasoknak\" hat mérkőzésre volt szükségük, hiszen a fiesztát eredményező találkozóra 3-2-es összesítettbeli előnnyel érkező barcaságiak a rendes játékidő, illetve a hosszabbítás 3-3-as állása után büntetőkkel 4-3-ra megszerezték a végső sikerhez szükséges negyedik győzelmüket a Sportklub ellen.

A csíkszeredai találkozóra zsúfolásig megteltek a Vákár Lajos Műjégpálya lelátói, az első bedobás előtt pedig a két csapat és a közönség egy emberként énekelte a székely himnuszt. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, az első percekben a vendégek támadtak többet, és egy kapu előtti kavarodásban az egyik csíki játékos botjáról saját kapujába jutott a korong (0-1), de a Sportklubnak még a 10. percben sikerült az egyenlítés.

A második harmad elején Vlachar egy jól eltalált lövéssel vezetéshez juttatta a Sportklubot, de a második játékrész közepén egy, a csíki kapu előtti kavarodásból a Brassó egyenlített (2-2). Két perccel később Szolarjov szerzett korongot az ellenfél harmadában, Papp elé talált, aki tiszta helyzetben legyőzte Tőkét, a brassói kapust (3-2).

A harmadik játékrész elején Valchar hagyott ki tiszta gólhelyzetet, majd a 46. percben kettős emberhátrányba került a Sportklub. Ez nem tetszett a közönség egy részének, különböző tárgyakat dobáltak be a jégre – ezért perceken keresztül állt a játék. A folytatásban uralta a játékot a Sportklub, de az 54. percben hibázott a csíki védelem: üresen hagyták Nagy Csabát, aki nagy gólt lőtt, és kiegyenlített (3-3).

A rendes játékidő hátralévő perceiben, illetve a 20 perces ráadásban nem született újabb gól, ezért következtek a büntetőlövések. Négy sorozat után dőlt el a meccs: a vendégektől Gliga és Zabludovszkij volt eredményes, McDonald és Klempa pedig hibázott. A házigazdáktól Bíró Tamás, Szolarjov, Kana és Valchar is próbálkozott, de egyikük sem tudott gólt lőni. Ezzel eldőlt, hogy a 15-szörös bajnok Csíkszeredai Sportklub – utoljára 2013-ban nyert – a tavalyi szezonhoz hasonlóan megint 4-2-es összesítéssel maradt alul és így másodikként zárt a hazai bajnokságban, miközben a Brassói Corona 2014 után ismét átvehette a győztesnek járó serleget.

„Tőke szenzációs volt, de mindenki példásan teljesített. Szerintem megérdemelten nyertünk\" – nyilatkozott a Coronapress.ro-nak Emilian Cernică, a Corona szakosztályvezetője, miután visszaértek Brassóba, hogy szurkolóikkal együtt ünnepeljenek. Megjegyezte, hogy pár napig még biztosan kiélvezik a sikert, de a Galacon április 3-án kezdődő divízió II-es világbajnokság után már megkezdik a felkészülést a következő szezonra, ahol még magasabbra akarják tenni a mércét. A válogatott egyébként az A csoportban Ausztrália, Belgium, Spanyolország, Izland és Szerbia legjobbjait látja majd vendégül.

A 2016–2017-es román férfi jégkorong-bajnokság végeredménye: 1. Brassói Corona, 2. Csíkszeredai Sportklub, 3. Dunărea Galați, 4. Gyergyószentmiklósi Progym, 5. Bukaresti Steaua, 6. Bukaresti Sportul Studențesc.

2024. július 30., kedd

A Szajna vízminősége miatt halasztani kellett a férfi triatlonosok keddre kiírt versenyét a párizsi olimpián

A Szajna vízminősége miatt egy nappal elhalasztották a férfi triatlonosok kedd reggel 8 órára kiírt versenyét a párizsi olimpián.

2024. július 29., hétfő

Kiütötték az argentinokat Bánhidi Bencéék a férfi kézilabdatornán

A magyar válogatott 35-25-re győzött hétfőn Argentína ellen a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának második fordulójában.

Magabiztos játékkal kiharcolta első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott az ötkarikás játékokon

Megszerezte első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián, mivel 12-7-re nyert Kanada ellen a csoportkör második fordulójában, hétfőn.

David Popovici megszerezte az első olimpiai aranyat férfi úszásban Románia számára Párizsban

Elsőként csapott célba Párizsban David Popovici a 200 méteres gyorsúszás hétfő esti döntőjében, ezáltal megszerezte Románia első aranyérmét a párizsi ötkarikás játékokon.

Nem követhető kódolatlanul minden olimpiai közvetítés a külhoniak számára a magyar sportcsatornákon

Ígéretével ellentétben nem teszi maradéktalanul hozzáférhetővé a magyar közszolgálati televízió a Párizsban zajló ötkarikás játékok közvetítéseit a határon túli nézők számára.

Nem sikerült a bravúr a magyar női kardozóknak sem egyéniben

Sem a magyar női kardozók, sem az úszók nem tudtak bravúrt bemutatni a párizsi olimpia hétfői versenynapján.

Gheorghe Hagi nem akar román szövetségi kapitány lenni

Kikosarazta a Román Labdarúgó-szövetséget (FRF) Gheorghe Hagi, a Konstancai Farul edzője, aki közölte: nem vállalja el a román válogatott szövetségi kapitányi tisztségét.

Rossz hír Párizsból: két nappal úszása előtt betegséggel küzd Kapás Boglárka

Betegséggel küzd az úszó Kapás Boglárka, aki szerdán ugrana medencébe a párizsi olimpián.

2024. július 28., vasárnap

Visszavágott Doháért a házigazda franciáknak a magyar férfi vízilabda-válogatott az olimpiai nyitányon, Románia kikapott

Győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpián: Varga Zsolt együttese a csoportkör vasárnapi nyitányán 13-12-re nyert a házigazda francia csapat ellen.

FRISSÍTVE - Russellt kizárták, így Hamilton lett a Belga Nagydíj győztese

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat, elsősorban annak köszönhetően, hogy menet közben más stratégiára váltott, mint a mezőny többsége.