Az éllovas otthonában nyert a Brassói Corona

Bravúros, 5-2 arányú győzelmet aratott a Brassói Corona jégkorongcsapata a Mol Ligában listavezető, hazai pályán eddig veretlen Dab.Docler otthonában hétfő este. A Csíkszeredai HSC 6-3-ra kikapott Érsekújváron.

Krónika

2014. november 18., 16:052014. november 18., 16:05

2014. november 18., 16:162014. november 18., 16:16

A nemzetközi pontvadászat jelenlegi idényében korábban éppen a Brassó állt a legközelebb ahhoz, hogy nyerjen Dunaújvárosban: az első fordulóban csak hosszabbításban kapott ki.

A Cenk alattiak ezúttal is kitettek magukért: az első negyedben Molnár Zsolt révén vezetéshez jutottak, majd a több alapemberüket nélkülöző, sok fiatalt bevető hazaiak egyenlítése után Virág Csanád, majd Péter Róbert találatával kétgólos előnnyel zárták az eseménydús első harmadot a barcaságiak.

A második játékrészben csökkentette hátrányát a Dab.Docler, a záró harmadban azonban 12 másodperc elteltével, egy hazai védelmi hibát kihasználva Klouda visszaállította a kétgólos különbséget (2-4). A megnyugtató előny birtokában magabiztosan hokizott a Brassó, veszélyes ellentámadásokat vezetett, és a hajrában Mihály beállította a végeredményt.

„Úgy érzem, végig jól játszottunk, csapatként dolgoztak a fiúk, szerencsére a helyzetkihasználásunk is jó volt. Örülök, hogy a tabella első helyén álló csapattól távozhatunk három ponttal” – nyilatkozta Jerry Andersson, a Corona trénere. Donald MacLean, a Dab vezetőedzője elmondta, rengeteg sérültjük és beteg játékosuk volt, így tudták, hogy nehéz dolguk lesz, „ez a rövid kispad pedig most ennyire volt elég”.

A másik erdélyi csapat, a Csíkszeredai HSC szintén hétfő este közepes teljesítményt nyújtva háromgólos vereséget szenvedett a HC Érsekújvár otthonában. A hazai csapat már az első játékrészben megnyugtató előnyre tett szert (4-1), amelyet a mérkőzés hátralevő idejében magabiztosan őrzött. „Azt hiszem, hogy egy jó iramú mérkőzést láthattunk, amelyen igazságos eredmény született. Az idén nagyon fiatal csapattal rendelkezünk, amely többre talán nem képes, mint amit most mutatott, ráadásul hiányzott néhány emberünk is” – értékelt Gál Sándor, a HSC másodedzője.

A csíkszeredaiak 17 meccs alatt 10 pontot gyűjtöttek, amellyel sereghajtók a Mol Ligában. A Brassó uggyanennyi találkozó során 31 pontot szerzett, és a negyedik helyen áll. A Dab 18 mérkőzésen szerzett 44 pontjával áll a táblázat élén.

Gyászszünet Rajz Attila emlékére

A Mol Liga hétfői és keddi mérkőzései gyászszünettel kezdődnek a vasárnap 38 éves korában elhunyt Rajz Attila emléke előtt tisztelegve. Székesfehérvár városa, a Fehérvár AV19 jégkorong-egyesülete, az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia, valamint a Magyar Jégkorong-szövetség saját halottjának tekinti a csíkszeredai születésű hokist, aki a dunaújvárosi ob II-es fordulóban előbb lejátszott egy mérkőzést, amelyen két gólt is ütött, majd fáradságra hivatkozva nem öltött szerelést a nap második találkozóján, és a cserepadról figyelte társait. Ott a második harmad utolsó percében hirtelen összeesett. A mentősök öt perc alatt a helyszínre érkeztek, ám nem tudták megmenteni életét. A tornát félbeszakították. A három világbajnokságon szereplő Rajz 1991 óta játszott Székesfehérváron, rövid megszakítással egészen 2012-ig, ezalatt nyolc bajnoki címet szerzett, majd edzőként dolgozott.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. május 06., hétfő

Meglepetés a Forma-1-ben: eddig nyeretlen pilóta győzött Miamiban

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

2024. május 05., vasárnap

Galló a feljutás után: le a kalappal a mester előtt – Sofron: csodálatos átélni a történelmi sikert

Galló Vilmos, a feljutást kiharcoló magyar jégkorong-válogatott csatára szerint „le a kalappal” Don MacAdam szövetségi kapitány előtt, amiért kiválóan kezelte azt a helyzetet, amelyen a csapat és ő maga is átesett az elmúlt napokban.

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

2024. május 03., péntek

Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában.

„Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz” – Alapításának 125. évfordulóját ünnepelte az FTC

Nagyszabású ünnepséggel emlékezett pénteken a Ferencvárosi Torna Club (FTC) arra, hogy 125 évvel ezelőtt ezen a napon alapították meg az ország legnépszerűbb sportegyesületét.

Fájlalja a Románia elleni vereséget a magyar válogatott székely hokisa, de az olaszok ellen új erőt adna a csapatnak

Az eltiltásából visszatérő Sofron István, a magyar jégkorong-válogatott alapembere szeretne erőt adni társainak az olaszok elleni ma (péntek) esti és a szlovénok elleni szombati mérkőzésre a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

2024. május 02., csütörtök

A magyar jégkorongszövetség cáfolja a sajtóhírt, miszerint Kiss Dávid irányítaná a válogatottat a hátralevő két vb-meccsen

Bóta Márton, a magyar férfi jégkorong-válogatott sajtófőnöke csütörtök este cáfolta azokat a sajtóhíreket, melyek szerint a bolzanói divízió I/A-világbajnokság hátralévő két mérkőzésén nem Don MacAdam látja el a szövetségi kapitányi teendőket.