A 19 éves román klasszis hazája történetének első férfi olimpiai bajnoka lett úszásban
Fotó: David Popovici/Facebook
Elsőként csapott célba Párizsban David Popovici a 200 méteres gyorsúszás hétfő esti döntőjében, ezáltal megszerezte Románia első aranyérmét a párizsi ötkarikás játékokon.
2024. július 29., 21:532024. július 29., 21:53
2024. július 30., 01:302024. július 30., 01:30
David Popovici hatalmasat hajrázva, óriási csatában, 1:44.72-vel győzött a fináléban. A 19 éves román úszófenomén az első 50 méter után a második, 100 méter után a harmadik volt, majd 150 méternél feljött a második helyre, és az utolsó métereken sikerült megelőznie a brit Matthew Richardsot.
A harmadik helyen az amerikai Luke Hobson (1:44,79) csapott célba. Popovici az előfutamon (1:45,65) és az elődöntőben (1:44,53) is a legjobb időt úszta ebben a versenyszámban. Három évvel ezelőtt a tokiói olimpián Popovici a negyedik volt ebben a versenyszámban.
Fotó: Cristian Nistor/Román Úszószövetség
A román úszó kedden a 100 méteres gyorsúszás előfutamán is rajthoz áll romániai idő szerint 12:15-től. A versenyszám elődöntőjét 21:30-tól tartják.
Eredmények:
férfiak:
200 m gyors, olimpiai bajnok:
-----------------------------
David Popovici (Románia) 1:44.72 perc
2. Matthew Richards (Nagy-Britannia) 1:44.74
3. Luke Hobsont (Egyesült Államok) 1:44.79
Az SC Csíkszereda bejutott a jégkorong Erste Liga döntőjébe, miután kedden hosszabbítás után 4-3-ra győzött a Budapest Jégkorong Akadémia HC otthonában, és így 4-1-es összesítéssel bizonyult jobbnak.
Sokat segítettek tavaly a játékoseladások a Kolozsvári CFR labdarúgócsapatának, amely ennek köszönhetően 2024-ben – a több millió eurós veszteségeket termelő korábbi éveket követően – nyereséggel zárta az esztendőt.
„Legmagasabb szintű riadót fújtak” az Európai Labdarúgó-szövetségnél, miután kiderült, hogy magyar–román–ukrán–koszovói csoport is összejöhet a Nemzetek Ligája következő kiírásában – írja a Prosport.
A Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK–Brassói Corona párharccal kedden megkezdődik az Erste Liga elődöntője, melyben az ütközetek az egyik csapat negyedik sikeréig tartanak.
Budapesten is vereséget szenvedett a magyar labdarúgó-válogatott a török csapattól a Nemzetek Ligája osztályozójának visszavágóján.
Marco Rossi szövetségi kapitány szombaton azt mondta, fontos lesz, hogy megtalálja a magyar labdarúgó-válogatott az egyensúlyt támadás és védekezés között.
A világ legjobb sportfotósainak listájára került fel a 18 éves kolozsvári Horváth Tamás, akinek alkotását a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) versenyén a legjobbak közé választotta a sportmédia nemzetközi szakértőiből álló zsűri.
Magyarország labdarúgó-válogatottja csütörtökön este 3-1-es vereséget szenvedett Törökország vendégeként a Nemzetek Ligája osztályozójának első mérkőzésén, így kétgólos hátrányból várja a budapesti visszavágót.
Elismerően nyilatkozott a Ferencváros vízilabdacsapatának vezetőedzője és több játékosa is a Nagyváradi VSK küzdeni tudásáról a Bajnokok Ligájában lejátszott csoportmérkőzést követően.
A 2028-as Los Angeles-i játékokon is az olimpiai program része lesz az ökölvívás. Erről a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) döntött a görögországi Costa Navarinóban zajló 144. kongresszusán.
szóljon hozzá!