Nehéz megpróbáltatások árán is aranyérmekkel tért haza a szenior úszó-Eb-ről a kolozsvári Maier-Orosz Judit

Hosszú sikersorozatát folytatva ismét aranyérmekkel tért haza rangos megmérettetésről a szenior úszó világ- és Európa-bajnok Maier-Orosz Judit. A kolozsvári bajnok a verseny alatti megpróbáltatásokról és nyári terveiről is beszélt a Krónikának.

2024. június 23., vasárnap

Nem jött össze Hosszú Katinkának a kvótaszerzés, nem lesz ott a párizsi olimpián

Hosszú Katinkának nem sikerült megúsznia 200 méter vegyesen a párizsi induláshoz előírt olimpiai szintet a Rómában zajló Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű nemzetközi viadalon vasárnap, így nem lesz ott az ötkarikás játékokon.

Kós Hubert címet védett, Késely Ajna is nyert, még két aranyat „úsztak össze” a magyar küldöttségnek a belgrádi Eb-n

Kós Hubert címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a belgrádi úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján, Török Dominik egyéni csúccsal negyedikként zárt.

2024. június 22., szombat

Milák aranyat érően úszta le a 200 méter pillangót az EB-n, Senánszki Petra is győzött, a 4x200-as gyorsváltó is remekelt

Milák Kristóf címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter pillangón szombaton a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

2024. június 21., péntek

Sima víz: aranyérmes a 4x100 méteres magyar vegyes gyorsváltó az Eb-n

A Kós Hubert, Szabó Szebasztián, Ugrai Panna, Pádár Nikolett összeállítású 4x100 méteres vegyes gyorsváltó aranyérmet nyert pénteken a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

2024. június 20., csütörtök

Milák és Kós elvitte a showt 100 méter pillangón az úszó Eb-n

Milák Kristóf címét megvédve arany-, Kós Hubert pedig ezüstérmet nyert 100 méter pillangón csütörtökön a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

2024. június 19., szerda

Román arany, magyar ezüst 100 méter gyorson a belgrádi Európa-bajnokságon

Megnyerte David Popovici a 100 méteres férfi gyorsúszás szerdai döntőjét a belgrádi úszó Európa-bajnokságon. A román úszófenomén 46.88 másodperc alatt ért célba.

2024. június 18., kedd

Milák Kristóf olimpiai szintet úszott 100 méter gyorson, David Popovici nála is gyorsabb volt

Milák olimpiai szintet úszott 100 méter gyorson, Németh remekelt, Kovács és Telegdy is döntős

2024. június 15., szombat

Sporttörténeti sikert aratott a magyar nyíltvízi váltó a vizes Eb-n

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar csapat aranyérmet nyert szombaton a nyíltvízi úszók váltóversenyében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon.

2024. június 13., csütörtök

Magyar arany született a nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyében a belgrádi Európa-bajnokságon

Betlehem Dávid aranyérmet nyert a nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyében a belgrádi Európa-bajnokságon.

2024. április 10., szerda

Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 07., csütörtök

Négy arannyal tért haza Dohából a kolozsvári Maier-Orosz Judit szenior úszó világbajnok

A Katar fővárosában, Dohában megrendezett szenior úszó világbajnokságon a 80–84 éves kategóriában négy aranyérmet hódított el a Kolozsváron élő Maier-Orosz Judit. A legendás úszócsalád tagja tavaly is remekelt a Japánban megrendezett világbajnokságon.

2024. február 28., szerda

Megszólalt Milák Kristóf: a versenyzésben szünetet tartani nem hátralépés, hanem a siker része lehet

A versenyzésben szünetet tartani nem hátralépés, hanem a siker egyik része lehet – jelentette ki Milák Kristóf olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó, aki hosszú időre eltűnt a nyilvánosság elöl.

2024. február 08., csütörtök

Újabb magyar érem a vizes vb-n, dobogóra állhatott a váltó a nyíltvízi úszók csapatversenyén

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar váltó bronzérmet nyert a nyíltvízi úszók csütörtöki csapatversenyében.

2024. február 04., vasárnap

Fényes magyar rajt a dohai vébén: Rasovszky aranyérmes, Betlehem olimpiai kvótás 10 kilométeren

Rasovszky Kristóf aranyérmet, Betlehem Dávid pedig olimpiai kvótát szerzett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres vasárnapi versenyében a dohai világbajnokságon.

2024. január 22., hétfő

A finoman szólva nem az extrém téli sportok hazájaként ismert Váradon rendezik a történelem első jégúszó-Eb-jét

Huszonhét ország több mint 300 sportolója, összesen ezer képviselője vesz részt február 1–4. között Nagyváradon a jégúszó-Európa-bajnokságon, mely a sporttörténelem első ilyen kontinensviadala lesz.