Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 07., csütörtök

Négy arannyal tért haza Dohából a kolozsvári Maier-Orosz Judit szenior úszó világbajnok

A Katar fővárosában, Dohában megrendezett szenior úszó világbajnokságon a 80–84 éves kategóriában négy aranyérmet hódított el a Kolozsváron élő Maier-Orosz Judit. A legendás úszócsalád tagja tavaly is remekelt a Japánban megrendezett világbajnokságon.

2024. február 28., szerda

Megszólalt Milák Kristóf: a versenyzésben szünetet tartani nem hátralépés, hanem a siker része lehet

A versenyzésben szünetet tartani nem hátralépés, hanem a siker egyik része lehet – jelentette ki Milák Kristóf olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó, aki hosszú időre eltűnt a nyilvánosság elöl.

2024. február 08., csütörtök

Újabb magyar érem a vizes vb-n, dobogóra állhatott a váltó a nyíltvízi úszók csapatversenyén

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar váltó bronzérmet nyert a nyíltvízi úszók csütörtöki csapatversenyében.

2024. február 04., vasárnap

Fényes magyar rajt a dohai vébén: Rasovszky aranyérmes, Betlehem olimpiai kvótás 10 kilométeren

Rasovszky Kristóf aranyérmet, Betlehem Dávid pedig olimpiai kvótát szerzett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres vasárnapi versenyében a dohai világbajnokságon.

2024. január 22., hétfő

A finoman szólva nem az extrém téli sportok hazájaként ismert Váradon rendezik a történelem első jégúszó-Eb-jét

Huszonhét ország több mint 300 sportolója, összesen ezer képviselője vesz részt február 1–4. között Nagyváradon a jégúszó-Európa-bajnokságon, mely a sporttörténelem első ilyen kontinensviadala lesz.

2023. december 10., vasárnap

A magyarok elégedettek a rövidpályás úszó-Eb-n mutatott teljesítménnyel és a román szervezéssel

Sós Csaba szövetségi kapitány szerint jól sikerült az Otopeni-ben rendezett rövidpályás úszó-Európa-bajnokság a magyar csapat számára.

2023. december 09., szombat

Szabó Szebasztián ezüstérmes lett 50 méter pillangón az otopeni-i rövidpályás Eb-n

Szabó Szebasztián címvédőként ezüstérmet nyert 50 méter pillangón szombaton az Otopeni-ben zajló rövidpályás úszó-Európa-bajnokságon.

2023. november 27., hétfő

Visszatér a versenyzéshez Hosszú Katinka, és megcélozza a hatodik olimpiáját

Visszatér a versenyzéshez Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok úszó, akinek fő célja, hogy jövő nyáron, Párizsban, a hatodik ötkarikás viadalán is ott legyen – írta hétfőn az Index.

2023. szeptember 10., vasárnap

A tarnicai gyűjtőtóba fulladt egy bánffyhunyadi fiatalember, a búvárok csak másnap találták meg

A Kolozs megyei Tarnica gyűjtőtóba fulladt egy bánffyhunyadi fiatalember szombaton, a búvárok vasárnap emelték ki a holttestét. Barátai szerint jó úszó volt.

2023. július 28., péntek

Magyar arany a vizes vb-n: Kós Hubertet nem lehetett legyőzni 200 méter háton

Kós Hubert országos csúccsal aranyérmet nyert pénteken 200 méter háton a fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek hatodik napján.

2023. július 25., kedd

Nem bírta a hajrát, lemaradt a dobogóról a román úszófenomén 200 méteren a fukuokai világbajnokságon

Negyedik lett David Popovici a férfi gyorsúszás 200 méteres keddi döntőjében a fukuokai vizes világbajnokságon.

Magyar sportdiplomáciai siker: Svájcból Budapestre költözik a Nemzetközi Úszószövetség

Jóváhagyta a Nemzetközi Úszószövetség kongresszusa az elnökség döntését a svájci Lausanne-ban működő szervezet székházának Budapestre költözéséről – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a japán Fukuokában.

2023. július 22., szombat

A magyar kapitány az úszók vb-rajtja előtt: brutális a konkurencia, most kapaszkodnunk kell

Sós Csaba szövetségi kapitány szerint a magyar úszóknak néhány számban ugyan vannak éremesélyei a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, de összességében „most kapaszkodnunk kell”.

2023. július 20., csütörtök

Magyar ezüst a nyíltvízi úszók 4x1500 méteres csapatversenyében a fukuokai világbajnokságon

A Fábián Bettina, Olasz Anna, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid összeállítású magyar váltó ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók 4x1500 méteres csapatversenyében a fukuokai vizes világbajnokságon.

2023. július 16., vasárnap

Magyar ezüst a vizes vb-n: Rasovszky második lett a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében

Rasovszky Kristóf ezüstérmet nyert a nyílt vízi úszók 10 kilométeres vasárnapi versenyében a fukuokai olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokságon, ezzel hivatalosan is megszerezte az ötkarikás indulási jogot.