Alapszakaszgyőztes a Galac a futsalbajnokságban

•  Fotó: Pál Árpád

Fotó: Pál Árpád

Marosvásárhelyi győzelmével a Galac nyerte meg az élvonalbeli futsalbajnokság alapszakaszát. A negyeddöntőben a Sepsiszentgyörggyel találkozik.

Krónika

2017. március 28., 18:332017. március 28., 18:33

A Galaci United lett a hazai élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokság alapszakaszgyőztese, miután hétfő este 5-2-re legyőzte Marosvásárhelyen a címvédő City\'ust. „Ha a Liga 1 most zárulna, akkor bajnokok lennénk, de a neheze még csak most kezdődik. Ezért nem is ugrunk még magasba az örömtől, csupán elégedettek vagyunk azzal, hogy a munkánk kifizetődött\" – idézte David Asandei edzőt a Román Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapja. A szakember ugyanakkor rámutatott arra, hogy a szezonban eddig mindössze kétszer kaptak ki, és a legtöbb győzelmet ünnepelve végeztek az első helyen.

Amíg az összetettben először télen élre állt moldvaiaknak mindenképp szüksége volt a marosvásárhelyiek elleni három pontra ahhoz, hogy maguk mögött tartsák a Sepsiszentgyörgyön 7-1 arányú sikert elérő Dévát, addig a marosvásárhelyiek számára már nem volt tétje az utolsó fordulónak. Megfiatalított keretükkel a hatodik helyről lépnek tovább a rájátszásba, ezért a negyeddöntőben a Székelyudvarhelyi FK lesz az ellenfelük. Az is korábban biztossá vált, hogy az alapszakaszt a Resicabánya elleni 5-1-es hazai győzelemmel záró, újdonsült Román Kupa-győztes Temesvári Informatica a negyedik helyről továbblépve az ötödikként végző Călărași ellen vívja meg soron következő párharcát.

A negyeddöntő párosítása azonban csak a galaci győzelemmel véglegesedett, hiszen győztesként az Asandei-legénység azzal a Sepsiszentgyörgyi Spicommal játszik majd, amelyik a Resicabányai Muncitorullal azonos pontszámmal zárva, de egy egymás elleni mérkőzéseken aratott sikerei miatt megelőzve azt, a 8. helyről még elcsípett egy playoff-helyet. A tabella második helyén „ragadt\" Déva a Iași otthonában kezdi az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntős párharcot.

Azokat majd csak április második felében kezdik, mivel Románia válogatottja megkezdi felkészülését az április 8–11. között Călărași-on rendezendő Európa-bajnoki selejtezőre. A 4. csoport házigazdájaként sorrendben Finnország, Lettország és Portugália lesz az ellenfele, előtte pedig – április 5-én – a Galaccal vív felkészülési mérkőzést.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 01., kedd

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa

Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa
2025. június 30., hétfő

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját

Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját
2025. június 30., hétfő

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren

A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren
2025. június 30., hétfő

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron

Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron
2025. június 26., csütörtök

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool

Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool
2025. június 25., szerda

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda

A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda
2025. június 20., péntek

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet

A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet
2025. június 17., kedd

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat

Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat
2025. június 17., kedd

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában

A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában
2025. június 16., hétfő

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj