A célfutball szentesíti az eszközt

D csoport: Portugália–Irán 2-0 Luis Felipe Scolari, Portugália szövetségi kapitánya már az Irán elleni meccs előtt leszögezte, hogy, akárcsak Angola ellen, a három pont megszerzésén kívül más nem nagyon érdekli. A célfutball megint meghozta a tőle várt eredményt, és a 2004-es Eb-döntő óta veretlen luzitánok már biztos nyolcaddöntősök.

Gazda Árpád

2006. június 19., 00:002006. június 19., 00:00

A portugálok amúgy alaposan felforgatott csapattal kezdtek Irán ellen: Deco visszatérésével Figo középről a jobb szélre került, és Scolari lecserélte a védekező középpályásait is – Petit és Tiago helyett Costinha és Maniche kapott lehetőséget. Branko Ivankovic mester nem változtatott a Mexikó ellen gyengélkedő iráni védelmen, kimaradt viszont a válogatottsági gólrekorder Ali Daei, helyére azonban nem egy másik csatárt állított, hanem a játékmester Ali Karimit tolta feljebb a horvát kapitány.
Az ázsiaiak átvészelték a nem túl heves kezdeti offenzívát, és tíz perc elteltével már alább is hagyott a játék lendülete. A kivárásra játszó európaiak belerozsdásodtak választott taktikájukba, ám még épp a megfelelő pillanatban jött Deco remek magánakciója, aki huszonegy méterről lőtt védhetetlenül a kapu jobb oldalába. A kapott gól feltüzelte az irániakat is, ám miután a portugál védelem több nagy hibáját sem tudták kihasználni, Cristiano Ronaldo büntetője „hazaküldte” a két forduló után is nullapontos ázsiai csapatot.
„Sokáig egyenrangú ellenfelei voltunk a portugáloknak. Éppen cserélni akartam, amikor Deco csodálatos gólt lőtt. Utána mindent megtettünk az egyenlítésért, de ellenfelünk jobb volt, és így nem tudtunk érvényesülni” – kesergett Branko Ivankovic, a továbbjutási esélyeiket elvesztő irániak szövetségi kapitánya. „Az utóbbi hét-nyolc mérkőzésünket figyelembe véve a legjobb teljesítményünket nyújtottuk, így Mexikó ellen már nem kell a továbbjutásra koncentrálnunk. Pihentethetem néhány játékosomat, és kezdőcsapat öszszeállításánál figyelembe vehetem kinek van már sárga lapja” – örvendett a másik oldalon Scolari.


D csoport, 2. forduló: Portugália–Irán 2-0 (0-0). Frankfurt, 47 ezer néző. Vezette: Poulat (francia). Gólszerzők: Deco (63.), C. Ronaldo (80. – 11-esből). Portugália: Ricardo – Miguel, Carvalho, Meira, N. Valente – Deco (Tiago, 80.), Costinha, Maniche (Petit, 67.), Figo (Simao, 88.), C. Ronaldo – Pauleta. Irán: Mirzapur – Kaebi, Rezaei, Golmohamadi (Bahtiarizadeh, 89.), Noszrati – Mahdavikia, Nekunam, Karimi (Zandi, 68.), Tejmurjan – Madancsi (Pakihatibi, 66.), Hasemian.
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi