A konstancai átok megszakította az SZKC hibátlan sorozatát

Annak ellenére, hogy a Székelyudvarhelyi KC férficsapata gyakorlatilag a kezdő sípszótól az utolsóig hátrányban kézilabdázott Konstancán, a hajrában mégis karnyújtásnyira került a pontszerzéshez. Az újonc Dél-Dobrudzsa KC azonban nem engedte ki a kezéből a győzelmet, így a hargitai együttes hibátlan sorozata a 31-30 arányú vereséggel megszakadt, és az élvonalbeli bajnokság hétvégi ötödik fordulóját követően visszacsúszott az összetett negyedik helyére.

Zátyi Tibor

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2016. szeptember 25., 16:212016. szeptember 25., 16:21

A korábban többszörös bajnok Konstancai HCM „maradványaira” épített Dél-Dobrudzsa már a találkozó elején meglépett három góllal, miközben az SZKC első sikeres támadására az ötödik percig kellett várni. Házigazdáik ugyanis nagyon könnyen átlőtték a védelmi falat, támadásban pedig több technikai hibát is ejtettek a vendégek, ezért a 8. percben, 6-2-es állásnál Vlad Caba udvarhelyi edzőnek időt kellett kérnie.

Játékukon ez sem sokat segített, mert a tengerpartiak a folytatásban is nagyon keményen védekeztek, és csak Da Rosa bravúrjai miatt nem tudtak jobban meglépni. Az ötgólos különbség az első játékrész végéig stabilizálódott, de a szünet jól jött az udvarhelyi csapatnak, mert a térfélcsere után ismét nyílttá tette a mérkőzést: kihasználva az ellenfél meglepően sok amatőr támadóhibáját, Mihalcea góljaival mínusz kettőre jött vissza (36. perc, 21-19). Ezután viszont hullámzó lett a játéka, a Dél-Dobrudzsa pedig magabiztosan tartotta előnyét.

Az utolsó tíz percre fordulva úgy tűnt, hogy végképp elszállt az SZKC pontszerzési lehetősége, mert a konstancai kapuban a korábbi válogatott hálóőr, jelenlegi klubelnök Rudi Stănescu nem csak az akciókkor, hanem még a büntetőkkor is lehúzta a rolót. Társai viszont nem tudták növelni az előnyt, ezért a hajrára felforrósodott a hangulat: a korábban beálló Jokanovics pár labdát megfogott, és Komogorov góljaival egy gólra jött fel az SZKC (57. perc, 30-29). Felcsillant a remény, sőt az utolsó percben az egyenlítésért támadhattak: a végső sípszó előtt Kuzmanoszkival szemben szabálytalankodtak piros lapot érően, de a játékvezetők csupán kilencméterest ítéltek, hogy utána a Komogorov által ellőtt, és a sorfal által lelassított labdát Stănescu megfogja.

Az SZKC-nak így tovább kell várnia a konstancai együttes elleni újabb győzelemre – a sikertelenségi széria 2010 szeptembere óta tart, amikor 37-28-ra legyőzték az akkor címvédő HCM-et –, a még mindig százszázalékos Dinamo (15 pont) által uralt tabellán pedig most a négy, hozzá hasonlóan 12 ponttal álló együttes közül a Torda és a Dél-Dobrudzsa is megelőzi őt.

A forduló másik rangadóján a Bukaresti Steaua otthonában szinte végig vezetett a Bukaresti CSM, ám végül a hajrát teljesen elrontva, 30-28-ra alulmaradt. Az 5. forduló többi, hétvégi eredménye: Călărași–Suceava 26-30, Szatmárnémeti–Torda 24-29, Focșani–Temesvári Poli 26-26, Vaslui–Resicabánya 32-23.

A Dinamo előre hozott mérkőzésen múlta felül 36-24-re fogarasi vendégeit, mert vasárnap estemár a Bajnokok Ligájában debütál a dán Holstebro otthonában. A legrangosabb nemzetközi kupasorozatban esélyesként pályára lépő Veszprém a Flensburg vendégeként 24-24-es döntetlennel kezdett az A jelű nyolcasban, míg a B csoportban érdekelt Szeged vasárnap este fogadja a Rhein-Neckar Löwent.

A női BL-rajtig október derekáig várni kell; addig a Bukaresti CSM csak a hazai élvonalbeli pontvadászatban érdekelt, ahol hétfőn a Szűcs Gabriellával felálló Brăila vendége lesz (19.45, DigiSport és DolceSport). A játéknap másik, a tévé által is közvetített összecsapásán a Râmnicu Vâlcea fogadja Disznód együttesét (18.00).

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.