Fotó: Mathias Corvinus Collegium (MCC)/Facebook
Újabb román nyelvű rendezvényre várja az érdeklődőket a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Kolozsváron: Alexandru Stermin biológus, felfedező tart előadást, aki Dél-Amerika és Szibéria őserdeiben is járt expedíciókon.
2023. május 21., 11:522023. május 21., 11:52
Az értekezés az emberi faj evolúciós történetén át vezető utazásra hív – olvasható az MCC május 23-án, kedden 17 órától tartandó eseményének leírásában.
A kötődés és a közösség kialakulását és evolúcióját biológiai szempontból közelíti meg, emellett társadalmi és pszichológiai vonatkozásaikra tekintve felteszi a kérdést: szükségünk van-e még rájuk, és milyen mértékben képezik identitásunk és jövőnk részét?
Biológus és teológus végzettséggel, valamint filozófiai mesterdiplomával rendelkezik, emellett pozitív pszichoterápiás képzési programban is részt vett. Dél-Amerika és Szibéria őserdeiben járt expedíciókon, valamint a Greifswaldi Egyetem és a Rio de Janeiró-i Állami Egyetem ösztöndíjasa volt. 2015-ben közreműködött a Román Akadémia országunk vadvilágát bemutató sorozatának szerkesztésében (Fauna României – Păsări). 2017-ben jelent meg első könyve, Egy ornitológus naplója (Jurnalul unui ornitolog) címmel.
2021-ben pedig megkapta a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Kiválósági díját kulturális és közösségi szerepvállalásáért.
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Pszichológia és Neveléstudományok Karán tanult pszichológiát alap- és mesterképzésen, emellett a pozitív pszichoterápia terén képezte magát. Jelenleg az ericksoni hipnoterápia tanulmányozásával foglalkozik.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részletek az MMC Erdély Facebook-oldalán találhatóak.
Egyre többet lehet hallani Erdélyben a Mathias Corvinus Collégiumról. A Budapesten létrejött, ám felénk is több városban működő tehetséggondozó intézmény céljairól és működéséről Talpas Botondot, az MCC erdélyi tevékenységéért felelős igazgatót kérdeztük.
Brüsszelben hoz létre új központot a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – írta az intézmény az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!