A magyarfenesi Arkhai szoborparkban is tartanak vetítéseket a nemzetközi kolozsvári szemle keretében
Fotó: Vlad Cupsa/TIFF archív
Több kincses városbeli tanintézet, kulturális intézmény udvarán, valamint környékbeli helyszíneken is tartanak szabadtéri vetítéseket a Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF) július 31. és augusztus 9. között.
2020. július 21., 12:432020. július 21., 12:43
Több mint tíz szabadtéri helyszínen tartanak vetítéseket a július 31. és augusztus 9. közti periódusra halasztott kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF) – közölték a szervezők.
A vetítési helyszínek a városban és a város környékén találhatóak.
A Báthory István Gimnázium, az Apáczai Csere János Gimnázium, a János Zsigmond Unitárius Kollégium, a George Coșbuc-iskola kültere is mozivá alakul át a TIFF idejére. De otthont ad a vetítéseknek az Agrártudományi és Állatorvosi Egyetem, a Iulius park, a Transilvania Klub, a Hójában található falumúzeum, a magyarfenesi Arkhai szoborpark, valamint a bonchidai Bánffy-kastély is.
A vetítéseken résztvevőknek kötelező lesz betartaniuk a járványügyi szabályokat: a belépésnél megmérik az érkezők testhőmérsékletét, kötelező lesz a maszkviselés és a másfél méteres távolság betartása. Az egyesével és kettesével elrendezett székeket minden vetítés után fertőtlenítik.
Egy-egy francia filmet láthat a közönség a szemle nyitányaként és zárásaként, a fesztivál számos friss alkotást és régebbi remekművet sorakoztat fel, és a száz éve született olasz rendezőóriás, Federico Fellini munkássága előtt tiszteleg.
A kicsiknek szóló, EducaTIFF elnevezésű szekcióban a filmeket 11 órától vetítik a Szépművészeti Múzeum udvarán. A jegyek árusítása július 21. után kezdődik online a Tiff.eventbook.ro oldalon vagy a fesztivál hivatalos okostelefonos alkalmazásán keresztül. A jegyárak magasabbak a tavalyinál: egy egyszemélyes belépő 20 lejbe, a kétszemélyes 35 lejbe kerül. A nyitógálára és a különleges eseményekre 30 lejbe kerül a belépő, a zárógálára pedig 50 lejbe.
A Kolozsvári Magyar Opera szombaton 19 órától tartja a Valahol Európában című nagy sikerű musical premierjét.
Sólyom Jenő Széchenyi-díjas fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja vehette át az Akadémiai Aranyérmet az MTA 199., ünnepi közgyűlésének hétfői ülésén.
Szerelmi történetbe ágyazva a magyar néptáncot mutatja be a Magyar menyegző című játékfilm, a kalotaszegi világba betekintést nyújtó alkotás várhatóan jövő év elején kerül a mozikba.
Mihail Afanaszjevics Bulgakovnak A Mester és Margarita című művéből készült előadás premierjét tartja pénteken a szatmárnémeti Harag György Társulat.
A bukaresti „I.L. Caragiale” Színház és Filmművészeti Egyetem (UNATC) nemzetközi konferenciát és workshopot szervez, melynek tematikája az úgynevezett „oktatófilmek” felhasználási gyakorlata a volt szocialista országokban.
A romániai magyar színházakról és az IFesztről is szó esett a Nemzeti Kisebbségi Színházak Nemzetközi Találkozóján, de felmerült egy budapesti helyszínű erdélyi fesztivál lehetősége is.
Film- és könyvbemutatóval tisztelegtek Janovics Jenő, a magyar filmgyártás úttörőjének munkássága előtt a kolozsvári Művész moziban. A magyar film napja alkalmából szervezett eseményen a „Szamos-parti Hollywoodba” kaphattak betekintést az érdeklődők.
Magyarország és Európa egyik legeredetibb és legkeményebb underground együttesének, a Vágtázó Halottkémeknek a koncertje is szerepel a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) programjában.
Bár a világon az egyik legnagyszerűbb dolog a tánc, hiszen egyetemes, mindenki számára befogadható „nyelv”, amely az életerőt és az életörömöt hordozza, a virtuális „nézelődéshez” szokott mai társadalom ellustult – jelentette ki Könczei Csongor.
A Déryné Program Határtalan alprogramja részeként a magyar nyelvű színjátszás válik elérhetővé Felvidék, Kárpátalja, Vajdaság és Erdély mintegy 60, magyarok által lakott településén – jelentette be Novák Irén.
szóljon hozzá!