Willy Russellnek a Shirley Valentine című, többszörösen díjnyertes színdarabjából készült a bravúros és szórakoztató egyszemélyes produkció, amelyben Kézdi Imola Jászai Mari-díjas színésznő lép a nézők elé
Fotó: Aradi Kamaraszínház
Gazdag felhozatallal várja közönségét az Aradi Kamaraszínház májusban. Önálló előadással lép színpadra Kézdi Imola Jászai Mari-díjas színésznő – olvasható a társulat közleményében.
2024. április 17., 12:382024. április 17., 12:38
2024. április 17., 12:392024. április 17., 12:39
A kamaraszínházban több izgalmas előadás is várja a nagyérdeműt májusban: egyedi muzsikájával visszatér Aradra Montanaró, újra itt lesz a budapesti József Attila Színház, lesz kortárstánc, valamint magyarországi művészek: Kálid Artúr, Gáspár András és Kálloy Molnár Péter különleges Shakespeare előadását is megnézhetik a nézők.
S. Ö. R. – Kálid Artúr, Kálloy Molnár Péter és Gáspár András különleges Shakespeare-előadását is megnézhetik a nézők.
Fotó: Aradi Kamaraszínház
Május 7-én, kedden 19 órakor a nagyszínház második emeleti stúdió termében
Idei koncertje két különálló részből áll össze, az est első felében MAR – Simfonia Maritima címmel egy tengeri szimfóniát hallhatnak-láthatnak a nézők, egy olyan bensőséges koncertelőadás keretében, amely zenekari szólamokból, hangokból, képekből áll össze. A téma a tenger és az utazás. A tenger, amely teret nyit az álmodozásnak, de gát és határ is. A tenger, amely utazásra hív, és ami elnyeli az embereket és a reményt. A tenger, amely látszólag mozdulatlan, de állandó mozgásban van. Elválaszt és összeköt. Az est második felében az Amazonas duóban Montanaro társa a brazil João Pedro Teixeira harmonikaművész, Hermeto Pascoal tanítványa. Szabad lelkű, vidám és virtuóz együttesük közvetlenül egy háromhetes brazil turné után érkezik Aradra.
Aki szereti Shakespeare műveit és ellenállhatatlan vágyat érez arra, hogy valamennyit megismerje, ám úgy ítéli meg, hogy élete hátralevő része valószínűleg nem lesz elegendő ehhez, cseppet se búslakodjon, mert május 8-án, szerdán 19 órakor a jön
Igazi színházi csemegének ígérkezik a budapesti József Attila Színház vendégjátéka, az Egy szoknya, egy nadrág című zenés vígjáték
Fotó: Aradi Kamaraszínház
A közönség a nagyszínház termében lehet szem- és fültanúja a bátor színházi rekordkísérletnek, amikor három jókedvű művész megpróbálja két órába sűríteni Shakespeare összes darabját.
Az Aradi Kamaraszínház saját előadásai közül talán a leginkább várt darab a Shirley Valentine, Willy Russell többszörösen díjnyertes színdarabja. A bravúros és szórakoztató one-woman-showban Kézdi Imola Jászai Mari-díjas színésznő lép a nézők elé:
Az Aradi Kamaraszínház nézői ismét találkozhatnak Miquèu Montanaro franciaországi oxitán vándorzenésszel.
Fotó: Aradi Kamaraszínház
Különleges és újszerű élményben lesz részük a kortárstánc kedvelőinek május 17-én, pénteken 19 órakor, amikor a IX. Nemzetközi Új Színházi Fesztivál programjának részeként, a nagyszínházban fellép Magyarország egyik leginnovatívabb tánctársulata. A Közép-Európa Táncszínház (KET) táncosai az Ageless Generation – Kortalan nemzedék című produkciójukat hozzák el Aradra. Anton Lachky legújabb, a Közép-Európa Táncszínház művészeire megálmodott koreográfiája az ellentétek világába kalauzolja a nézőt. Generációkat és kultúrákat összekapcsolva repít minket olyan történetek sorozatába, ahol bármi lehetségesnek tűnik.
Anton Lachky legújabb, a Közép-Európa Táncszínház művészeire megálmodott koreográfiája az ellentétek világába kalauzol
Fotó: Aradi Kamaraszínház
Felhívják a nézők figyelmét, hogy a május 17-i előadásra a nagyszínházi bérlettel rendelkezők részvétele regisztrációhoz kötött, a produkció ugyanis része a IX. Nemzetközi Új Színházi Fesztivál programjának. Regisztráció, információ a 0744-475147-es telefonszámon lehetséges.
Fotó: Aradi Kamaraszínház
Sóvári Péter ünnepelt színész és a kezdő Pintér Ibolya szerelméről nincs, aki ne hallott volna, a legendás filmet, amelyben Sóvárit Latabár Kálmán alakítja, számtalan színpadi előadás követte. Barabás Pál filmforgatókönyve zenés változatban, élő zenével kerül színpadra, csaknem háromórányi felhőtlen kikapcsolódást garantálva.
A május 8-i és 23-i előadásokra érvényesek a nagyszínházi bérletek, korlátozott számban jegyek kaphatók online a Eventim.ro honlapon, valamint a nagyszínház pénztárában.
E-LÍRA 100 – válogatás száz év erdélyi magyar költészetéből címmel tart előadást szombaton Zilahon az Aradi Kamaraszínház.
E-LÍRA 100 – válogatás száz év erdélyi magyar költészetéből címmel tart előadást szombaton Zilahon az Aradi Kamaraszínház.
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!