Erdélyben turnézik zenekarával Pál István „Szalonna” Liszt Ferenc-díjas magyar népzenész, érdemes művész (jobbról)
Fotó: Szalonna és Bandája/Facebook
Temesváron, Marosvásárhelyen, Nagyenyeden és Zilahon lép fel a Pál István „Szalonna” népzenész által vezetett Szalonna és Bandája elnevezésű, Magyar Örökség-díjjal kitüntetett zenekar a kárpátaljai BorzsaVári együttessel.
2023. május 09., 13:572023. május 09., 13:57
A kárpátaljai születésű Pál István „Szalonna” Liszt Ferenc-díjas magyar népzenész, érdemes művész, kitüntették többek közt a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkeresztjével, a Népművészet Ifjú Mestere Díjjal, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője.
Fotó: Szalonna és Bandája
Mostani turnéjuk különlegessége, hogy a kárpátaljai BazsoVári Zenekarral együtt zenélnek majd Temesváron, Marosvásárhelyen, Nagyenyeden és Zilahon. Az első fellépésre május 15-én Temesváron kerül sor az Új Ezredév Református Központ templomában 18 órától. Marosvásárhelyen május 16-án két időpontban is meghallgathatja a méltán népszerű bandákat a nagyérdemű: 12 órától a Spectrum Színházban, 19 órától pedig a Maros Művészegyüttes termében vehetnek részt koncertjükön az érdeklődők.
Pál István Szalonna és bandájának erdélyi koncertturnéja egy Kárpát-medencét bejáró gyönyörű népzenei utazás. A csodálatos dallamok, hangszerek röpítik a hallgatóságot ezen a szép utazáson. A koncertek élményt jelentenek minden korosztálynak, hiszen olyan örök érvényű gondolatok járják át az eseményt, melyek mindenki számára érthetőek és befogadhatóak.
A BorzsaVári Zenekar egy kárpátaljai, családi alapokon nyugvó zenekar, a koncerten megszólalnak összeállítások az első önálló lemezükről.
Zenéjével mindig igyekszik az előtte táncolóra vagy a hallgatóságra reagálni. Pál István „Szalonna” a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője pályafutásáról, a távoktatásról és a közösségi élmény hiányáról beszélt az Erdélyi Naplónak.
Júniusban töltötte be negyvenedik életévét Pál István Szalonna, Liszt Ferenc-díjas népzenész, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője. A kiváló muzsikus szenvedélye a hegedűjavítás és -készítés, műhelyében számos értékes hangszer sorakozik.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.
A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
szóljon hozzá!