2011. január 19., 10:222011. január 19., 10:22
Pedig nagyon akartak: rendezőnek azt a Paul Weitzet kérték fel, aki a zsáner egyik alapművének számító Amerikai pitét is dirigálta, a második részben kibővített sztárszínészi gárdát pedig olyan szereplők néhány perces megvillantásával kísérelték meg felülmúlni, mint Harvey Keitel, Laura Dern vagy Jessica Alba.
A nagy igyekezet azonban egyáltalán nem hozta meg a gyümölcsét, sőt. Ahhoz ugyanis egy olyan történet is szükségeltetett volna, ami nem csupán néhány agyonkoptatott sablont vonultat föl, de valami újdonságot, vagy legalábbis érdekességet is tartalmaz.
Az azonban, hogy most a főszereplő, a Ben Stiller alakította Shaq Beckur (ahogy még annó az eredeti Gaylord Fockert „magyarították” a szinkronfordítók) gyermekeit is megismerhetjük, hogy az ő iskolába történő beíratásuk apropóján ismét felbukkanjon nejének első részben lepattintott udvarlója, majd a Robert De Niro alakította zord após újfent meggyanúsítsa azzal, hogy alkalmatlan a férji szerepre – minden, csak nem kreatív továbbgondolása az alaptörténetnek.
A második részben ugyanis nem csupán azzal sikerült egy egész nézhető vígjátékot összehozni, hogy a Beckur szülők szerepében feltűnt Dustin Hoffman és Barbra Streisand – ehhez egy viszonylag élvezhető sztori is társult. Most viszont az alkotók vélhetően arra számítottak, hogy a veterán nagyágyúk, valamint a melléjük felsorakozó Keitel, illetve Jessica Alba alsóneműben megmutatott bájai elegendőek lesznek arra, hogy elvigyék a hátukon a filmet.
Little Fockers, amerikai vígjáték, 2010, 98 perc. Rendezte: Paul Weitz. Producer: Jay Roach, Ryan Kavanaugh. Szereplők: Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Teri Polo, Owen Wilson, Jessica Alba, Harvey Keitel, Laura Dern. Írta: Larry Stuckey, John Hamburg. Kép: Remi Adefarasin. Zene: Stephen Trask. Értékelés az 1–10-es skálán: 5 |
Ez azonban nincs így, a karakterek kifáradtak, az altesti poénok unalmassá váltak, új, valóban mulatságos gegekre pedig valamiért nem futotta. Így aztán ismét csak azon próbálhatunk legalább kínunkban elmosolyodni, hogy De Niro a kiöregedett titkos ügynök szerepében hogyan szerencsétlenkedi végig a filmet annak érdekében, hogy bebizonyítsa: Beckur megcsalja a lányát, illetve hogyan jár pórul amiatt, mert meggondolatlanul kipróbál egy, még csak a tesztelési fázisban lévő potencianövelőt.
Az utódomra ütök amolyan félresikerült gegparádé, egymáshoz lazán kapcsolódó poénok gyűjteménye – ennélfogva olyan, mint egy rosszul sikerült Showder Klub-előadás, ahol minden fellépő annyira indiszponált, hogy pocséknál pocsékabb poénokkal fáraszt. Márpedig ilyenkor hiába érvel bárki is azzal, hogy azért mégiscsak tehetséges sztárokról van szó, akik amúgy kitűnően értik a dolgukat, és nagyszerű mulattatók – eszünk ágában sincs visszatapsolni őket.
Szent László magyar király halálának 930. évfordulóján Jánó Mihály művészettörténész érdekfeszítő és látványos vetített képes előadást fog tartani Sepsiszentgyörgyön.
Mikrokosmos címmel indul a kulturális kapcsolatokat Bartók Béla örökségét bemutatva erősítő program a magyar–román határ mentén európai uniós támogatással.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.
A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.