Fotó: Facebook/István, a király 40
A negyvenéves rockopera ünnepi előadását élőben közvetíti a Duna a Papp László Sportarénából – jelentette be az MTVA. A nagyszabású produkciót eddig nem látott szereposztással és látványvilággal ezer négyzetméteren mutatják be augusztus 19-én. A három színpadon játszódó darabban gyermekkórus, százhúsz fős tánckar és rockzenekar is szerepel.
2023. augusztus 15., 20:572023. augusztus 15., 20:57
Ismét változatos műsorfolyammal készül a közmédia az államalapítás ünnepe alkalmából. Augusztus 19-én, romániai idő szerint 21 órától minden idők legsikeresebb hazai rockoperájának jubileumi előadását élőben követhetik a Duna nézői.
Az idén negyvenéves István, a királyt ebben a formában még nem láthatta a közönség, az elmúlt évtizedek legérdekesebb és mindenképpen legnagyobb feldolgozásának ígérkezik.
Novák Péter rendezésében a hazai művészvilág ismert színészei és zenészei lépnek színpadra. A Bródy János és Szörényi Levente szerzőpáros időtálló darabjában Istvánt Koltai-Nagy Balázs, Koppányt Baricz Gergő alakítja.
A további szereplőket Schell Judit (Sarolt), Horányi Juli (Gizella), Herczku Ágnes (Réka), Köteles Leander (Torda), Orosz Ákos (Asztrik), Kardos-Horváth János (Vecelin), Borbély Richárd (Laborc), Pallag Márton, Krisztik Csaba, Andrássy Máté (főurak) és Sena Dagadu (sámán) játsszák. Az élményszínházban közreműködik a Magyar Állami Operaház Gyermekkara, egy 120 fős tánckar és egy hatfős rockzenekar.
A szereplők jókedvűen készülnek a szombati teltházas bemutatóra
Fotó: Facebook/SENA
A jubileumi előadás augusztus 19-én, romániai idő szerint 21 órától élőben a Dunán, előtte, 20.40 órától István, a király – 40 – Így készült az előadás című műsorral lehet hangolódni.
Nagyszabású programsorozattal, a Magyar Nemzeti Múzeumban kiállítással, a Papp László Budapest Sportarénában jubileumi előadással, továbbá koncertturnéval ünneplik az István, a király című rockopera bemutatásának 40. évfordulóját jövőre.
Korodi Janka és Pálffy Tibor, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színészei kapták idén a Gábor Miklós-díjat, mellyel évről évre a legjobb magyar nyelvű Shakespeare-alakításokat díjazza a szakma.
Zenés bábelőadás készül a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház legkisebb nézőinek. A Plüm-Plüm kalandjai című előadást május 28-án 10 órától mutatja be először a társulat.
Berecz András Kossuth-díjas előadóművész Szívverés a magasban című fotókiállítását nyitják meg Kolozsváron május 20-án.
A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház május 20-án 19 órától mutatja be a Madárka című új előadását, amely barátságról, traumáról és az emberi lélek törékenységéről mesél.
Életműdíjjal tüntette ki a filmkritikusok nemzetközi szövetsége (FIPRESCI) Szabó Istvánt péntek este a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Az első világháború után a budapesti Szépművészeti Múzeum letétjeként közel száz ritka műalkotás, köztük három Munkácsy-kép maradt Aradon, ezek is láthatók május 17-én a Kultúrpalota második emeleti Képtárában.
A csomaközi kelta harcos sírját, a rituális temetkezési eszközöket és a kelta sisakot is megtekinthetik a látogatók a Maros Megyei Múzeumban. A Szatmár megyében feltárt őskori tárgyak a Romániában fellelt vaskori kelta leletek közül a leglátványosabbak.
Több mint 3.5 millió forint értékben osztottak ki díjakat május 14-én, szerdán este a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumban, a Méhes György – Nagy Elek Alapítvány irodalmi díjait erdélyi folyóirat szerkesztősége és erdélyi alkotó is átvehette.
A bukaresti Bulandra Színház látja vendégül a Háromszék Táncszínház Ecce Homo című előadását, amely Munkácsy-festmények színházi megközelítése. Tapasztó Ernő, a tavaly év elején bemutatott produkció egyik rendezője értékelt a Krónikának.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
szóljon hozzá!