Szerda reggel hosszú, súlyos betegség után elhunyt Bajor Imre színművész. A hírt Dr. Hegedűs László, a család ügyvédje is megerősítette, a hozzátartozók kérésére azonban egyelőre ennél többet nem mondhat.
2014. augusztus 06., 17:362014. augusztus 06., 17:36
A rákkal küzdő színész-humorista egy budapesti kórházban halt meg, 57 éves volt. A színésznek – aki hónapok óta agydaganatban szenvedett – már kedden rettenetes fájdalmai voltak, ezért is került újra kórházba, ahol az orvosok már nem tudták megmenteni.
Korábban már egyszer halálhírét keltették – egy úgynevezett „like-vadász” oldalon, a röhögsz.comon jelent meg a téves információ –, de akkor úgy tűnt, bár a külföldi orvosok is lemondtak róla, némiképp jobban van. Legutóbbi hírek arról szóltak, hogy a színész kiszáradás miatt került kórházba, ám onnan hazatérve a család már nem akart állapotáról bővebben nyilatkozni. Az ügyvéden keresztül csak annyit közöltek: gyógyul.
Bajor Imre Bajor Rezső és Hodálik Judit gyermekeként született. Két gyermeke van Hámori Eszter színésznőtől, Lili és Marcell. Színészi pályáját az Állami Déryné Színházban kezdte 1976-ban, 19 évesen. 1984-től öt éven át ugyanitt színész volt, majd 1989-től a Játékszínben játszott, 1999-től szabadfoglalkozású színész. Bajor a Szomszédok Oli uraként lett országosan ismert színész, a kereskedelmi televíziók elindulásával pedig igazi sztárrá vált. Rendszeres szereplője volt a Heti Hetes aranykorának, és Hernádi Judittal és Gálvölgyi Jánossal közösen a Pasik című vígjátéksorozatnak.
A filmezés is fontos volt a számára, szerepelt többek között a Meseautó című, közönségsikert aratott remake-ben, melyben az eredeti filmen Kabos Gyula által játszott szerepet bízták rá. 2004-ben Tímár Péter Le a fejjel című produkciójában játszott Hernádi Judittal és Gálvölgyi Jánossal. Csóközön című önálló estjével bejárta Magyarországot.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
Magyar színházi alkotók kapták a legfontosabb elismeréseket a vasárnap este zárult, 31. nagybányai ATELIER fesztiválon.
szóljon hozzá!