Fotó: MTI
Berze Imre erdélyi szobrászművész alkotásait mutatja be az a kiállítás, amely szerdán nyílt Budapesten a Forrás Galériában a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Kárpát-haza Galéria sorozatának keretében.
2018. május 31., 11:322018. május 31., 11:32
2018. május 31., 14:572018. május 31., 14:57
A június 26-ig látható kiállításon bemutatják többek között a szobrász 2011-ben készült Etűd, 2012-es Halandó, és 2014-es 94 forma című alkotásait - olvasható a Nemzetstratégiai Kutatóintézet MTI-hez elküldött tájékoztatójában.
Foglalkoztatja a realitás elvonatkoztatása és absztrahálása, valamint a konceptuális gondolatok figuratív megfogalmazása. Sommás plasztikai nyelvezetre törekszik, anyaghasználatát leginkább a fa, kő és bronz használata jellemzi, de nem zárja ki a jó minőségű és esztétikus modern anyagokat sem. Kutatja a geometrikus és organikus formarendszerek harmonikus ötvözését, és többek között a hagyományos népi építészet ácstechnikai megoldásaiból inspirálódik.
Berze Imre 1985. március 26-án született Székelyudvarhelyen. 2003-ban végzett a Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Líceum szobrász szakán. A Kolozsvári Képző- és Iparművészeti Egyetem monumentális kerámia szakán 2007-ben diplomázott.
A székelyudvarhelyi Pulzus és a nyárádszeredai Zereda művésztelepek vezetője, a grUnd alkotócsoport alapító tagja. 2008 óta a Barabás Miklós Céh tagja. Rendszeresen vesz részt egyéni és csoportos kiállításokon, állandó meghívott művésze különféle alkotótáboroknak.
Négy romániai városban lép fel a a nemzetközileg is komoly hírnévnek örvendő Liszt Ferenc Kamarazenekar – közölte a szervező, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa.
A magyar operajátszás legnépszerűbb művét, a Katona József drámájából és Erkel Ferenc zeneművéből készült, mindig aktuális mondanivalójú Bánk bánt mutatja be a Kolozsvári Magyar Opera Vidnyánszky Attila rendezésében.
Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.
Kik is igazából a székelyek, milyen kultúra éltetői, hogyan látják önmagukat ma a Székelyföldön élők – ezekre a kérdésekre ad választ a Kovászna, Hargita, Maros megyei múzeumok összefogásával nyílt kiállítás.
A rendszerváltás óta eltelt harmincöt év lesz a témája a november 3. és 17. között tartandó kolozsvári 9. Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztiválnak. A színházi szemle programjának gerincét romániai előadások adják.
A víg özvegy című Lehár-operett története elevenedik meg az aradi nagyszínház színpadán.
Különleges felhívást tett közzé a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház: a Legyél te is műalkotás! című kezdeményezés a Caravaggio című előadásra is felhívja a figyelmet.
Immár harmadik alkalommal tartják az Erdélyi Népmesemondó Találkozót, az eseményre Háromszéken kerül sor.
Rövidfilmek mellett nagyjátékfilmek is szerepelnek a programban 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon, amelyet november 6. és 10. között tartanak Marosvásárhelyen – közölték a szervezők.
A berlini Merlin Bábszínház vendégszerepel a kolozsvári Puck Bábszínházban.
szóljon hozzá!