A játékosság több mint helyzetkomikum. Varga Balázs és Galló Ernő a Scapin furfangjai című előadás próbáján
Fotó: Bereczky Sándor/ Tompa Miklós Társulat
A Scapin furfangjai című Molière-darab bemutatójára készül a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata. Az Albu István rendezte előadásban Scapin szerepét Galló Ernő alakítja, közreműködnek a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia zenészei.
2021. november 21., 19:392021. november 21., 19:39
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata a Molière-darab alapján készülő Scapin furfangjai című produkciót mutatja be november 23-án, kedden 18 órától. A nagytermi előadás szövege Parti Nagy Lajos átirata, az előadást Albu István rendezi.
Amint a társulat közleményében olvasható, a játékosság itt nem csak a helyzetkomikum alapja, hanem egyben a címszereplő életformája is.
Utóbbi alighanem a mű mélyrétegének legfontosabb kérdése: a Scapin furfangjai a boldogságkeresés, a lázadás, a szabadság és egyben a színház himnusza”
– írták az alkotók.
Scapin szerepében Galló Ernő lép színpadra, további szerepekben Tollas Gábor, László Csaba, Varga Balázs, Bokor Barna, Kádár Noémi, Kiss Bora, Bartha László Zsolt. A díszlet- és jelmeztervező Márton Erika, a zeneszerző Bocsárdi Magor. Közreműködnek a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia zenészei.
Következő előadások november 29-én, hétfőn valamint 30-án, kedden 18 órától tekinthetők meg a Színház Nagytermében.
A bemutatóra jegyek a színház nagytermi jegypénztárában (nyitvatartás hétköznapokon 9 és 18 óra között, telefonszám: 0365 806 865), a helyszínen előadás előtt egy órával, valamint online a Biletmaster oldalán válthatók. Bővebb információk a Tompa Miklós Társulat honlapján, Facebook-, valamint Instagram-oldalán találhatóak.
Ma még a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem régi épületének az aulájában áll, de az új épületszárny felépítése után kikerül a négy fal közül Wagner Nándor nagyváradi születésű szobrászművész és felesége, Csijo asszony mellszobra.
Szatmárnémetiben zajlik az Interetnikai Színházi Fesztivál, amely a romániai kisebbségi színjátszást képviselő társulatokat, és azok reprezentatív előadásait vonultatja fel.
Az 1989-es fordulat után a színház területén se tudták Romániában, hogy mit kezdjenek a vágyott szabadsággal. Reformkezdeményezések, különféle mozgások jellemezték az elmúlt 35 évben a hazai, ezen belül a magyar színházak útkereséseit.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem tizedik alkalommal szervezi meg a Színházi Iskolák Találkozóját 2024. november 15–24. között – tájékoztatott csütörtökön a Magyar Művészeti Kar titkársága.
Ady Endre nagykárolyi szobránál ünnepelték a magyar nyelv napját a helyi Vasile Lucaciu vegyes tannyelvű általános iskola magyar hatodikosai.
Románia eddigi legnagyobb régészeti lelőhelyét találták meg Arad és Temesvár között a vasúti pálya felújítását megelőző leletmentő ásatások során.
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Újságírás és Digitális Média szakán működő Spectator Média Szakkollégium portréfotó-kiállítása nyílik meg a kolozsvári Planetáriumban.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház következő előadása Friedrich Dürrenmatt Angyal szállt le Babilonba című darabjából készül Bocsárdi László rendezésében, az előadás olvasópróbái elkezdődtek – közölte a társulat.
Az idén januárban elhunyt Csíky András kolozsvári színművész nevét viseli az újonnan létrejött alapítvány, amely a színművész akaratából az általa kapott Kossuth-díjjal járó évenként pénzjutalmat fiatal erdélyi színészeknek ítéli oda.
A kilencedik Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál elérkezett második feléhez, de a következő napokban is színes és sokszínű programokkal várja a színházkedvelő közönséget.
szóljon hozzá!