Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump egy 2017-es találkozón. Moszkva szerint normalizálhatók az orosz–amerikai kapcsolatok
Fotó: http://en.kremlin.ru/
Az Oroszország és az Egyesült Államok közötti kapcsolatok normalizálásának útja gyorsan és sikeresen bejárható, ha megmarad Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök politikai akarata – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Közben Alekszandr Basztrikin, a moszkvai Nyomozó Bizottság elnöke azt mondta: felelősségre kell vonni az európai politikusokat azon orosz civilek haláláért, akiket az általuk az ukrán fegyveres erőknek szállított fegyverek öltek meg.
2025. március 02., 21:152025. március 02., 21:15
2025. március 02., 21:172025. március 02., 21:17
„Hosszú út áll még előttünk, mert hatalmas károkat okoztak a kétoldalú kapcsolatok egész komplexumának. De ha a két vezető, Putyin elnök és Trump elnök politikai akarata megmarad, akkor ezt az utat elég gyorsan és sikeresen be lehet járni” – mondta Peszkov a szerdán rögzített felvételen. Megállapította, hogy az új amerikai kormányzat gyorsan változtat az összes külpolitikai konfiguráción, ami sokban egybeesik Moszkva elképzelésével.
„Egy olyan ENSZ-közgyűlési határozat mellett szavazunk, amely abszolút kiegyensúlyozott megfogalmazást tartalmaz az ukrán válságról. Ilyet tényleg nem lehetett elképzelni” – fogalmazott Peszkov az MTI szerint.
Emlékeztetett a Fehér Ház tisztviselőinek kijelentéseire, melyek szerint a prioritás az Ukrajna körüli rendezés, és csak ezután következik a gazdaság. Peszkov szerint fel kell vázolni az Egyesült Államokkal való gazdasági kapcsolatok témáit kell, de nem szabad gyors eredményeket elvárni.
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és Franciaország megállapodott arról, hogy Ukrajnával együttműködve hozzákezd az ukrajnai harci cselekmények befejezését célzó tervek kidolgozásához.
Felelősségre kell vonni az európai politikusokat azon orosz civilek haláláért, akiket az általuk az ukrán fegyveres erőknek szállított fegyverek öltek meg – jelentette ki Alekszandr Basztrikin, az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) elnöke, a TASZSZ hírügynökségnek adott interjújában. „Az európai politikusok beszélhetnek, amennyit akarnak olyan tényekről, amelyek távol állnak a valóságtól. De mi tudjuk, hogy ők hozzák meg döntéseket az Ukrajnának történő fegyverszállításokról, ezért ezeknek a személyeknek is felelősséget kell vállalniuk az áldozatokért országunk békés lakossága körében” – mondta.
Basztrikin szerint Európából Storm Shadow manőverező robotrepülőgépeket, tüzérségi lövedékeket, harckocsilövedékeket, aknavető lövedékeket, légibombákat és lőszert szállítanak az ukrán fegyveres erőknek, valamint drónokat, amelyeket nemcsak a harci műveletekben, hanem a polgári objektumok elleni támadásokban is tömegesen használnak.
Moszkvában február közepén megütközést keltett, hogy Kaja Kallas, az európai diplomácia vezetője a müncheni konferencián azt hangoztatta, hogy az ukrajnai konfliktus következtében orosz civilek nem halnak meg.
Ehhez az ukrán fegyveres erők a többi között nyugati fegyverzetet – taktikai rakétarendszereket, sorozatvetőket és tüzérségi rendszereket, pilóta nélküli légijárműveket – használnak. Az ukrán csapások következtében 652 civil vesztette életét, köztük 23 gyermek, 2980 ember (köztük 169 gyermek) pedig megsebesült.
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és Franciaország megállapodott arról, hogy Ukrajnával együttműködve hozzákezd az ukrajnai harci cselekmények befejezését célzó tervek kidolgozásához.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Az Orbán-kormány „őszödi beszédeként” harangozott be a napokban Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke egy hangfelvételt, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a Facebook-oldalán.
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén tartott szavazásán támogatta az élőhelyvédelmi irányelv módosítását célzó európai bizottsági javaslatot annak érdekében, hogy az uniós farkasvédelmi státuszt összhangba hozza a vonatkozó Berni Egyezménnyel.
Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke, frakcióvezetője lemond a DK elnöki tisztségéről, lemond frakcióvezetői posztjáról, országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, a választásokon nem indul – jelentette be csütörtökön Dobrev Klára.
Az Egyesült Államok és Európa ugyanazon „civilizációs csapat” tagja, kultúrájuk szorosan összefonódik, de ez nem jelenti azt, hogy nem bírálhatják egymást – jelentette ki J. D. Vance amerikai alelnök szerdán Washingtonban.
A csütörtöki első két szavazáson sem sikerült pápát választaniuk a konklávéra összegyűlt bíborosoknak: a pápaválasztó gyűlésnek otthont adó vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből fekete füst szállt fel kelet-európai idő szerint nem sokkal egy óra előtt.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje megválasztása esetén népszavazást írna ki arról, hogy megtartsák-e a tavalyi elnökválasztás alkotmánybíróság által eltörölt második fordulóját.
Európának közösen kell megoldania a migráció ügyét, és jobb európai szabályozásra kell törekedni – jelentette ki Friedrich Merz új német kancellár szerdán Varsóban a Donald Tusk lengyel kormányfővel tartott közös sajtókonferencián.
Az Egyesült Államok és Izrael megvitatta annak lehetőségét, hogy Washington irányítsa a Gázai övezet háború utáni ideiglenes közigazgatását – közölte öt, az ügyet jól ismerő személy a Reut
India és Pakisztán szerda este tüzérségi párbajt vívott a vitatott kasmíri térségben lévő de facto határon keresztül – közölte az indiai védelmi szóvivő az indiai igazgatású Kasmírban.
szóljon hozzá!