Az amerikai külügyminisztérium februárban egymillió dolláros nyomravezetői díjat ajánlott fel annak, aki információkat tud nyújtani Hamza bin Ladenről
Fotó: Amerikai külügyminisztérium
A washingtoni Fehér Ház nyilatkozatban jelentette be szombaton, hogy egy amerikai terrorizmusellenes műveletben meghalt Hamza bin Laden, az al-Kaida terrorszervezet meggyilkolt egykori vezetőjének fia, aki maga is kiemelkedő alakja lett a szervezetnek.
2019. szeptember 15., 12:062019. szeptember 15., 12:06
2019. szeptember 15., 12:102019. szeptember 15., 12:10
Az amerikai elnöki hivatal közölte, hogy a műveletet az afganisztáni-pakisztáni határ térségében hajtották végre. Az akció időpontját azonban nem árulták el. „Hamza bin Laden elvesztése nemcsak fontos vezetői képességektől és az apjához fűződő jelképes kötelékektől fosztja meg az al-Kaidát, de a csoport fontos műveleteit is aláássa” – írták a nyilatkozatban.
A forrás szerint Hamza bin Laden 30 év körüli lehetett, és Washington feltételezése szerint ő követte apját az al-Kaida megmaradt részének élén, hírszerzési értesülések szerint apja állítólag kifejezetten erre képezte ki. Két éve, 2017-ben Ali Soufan terrorelhárítási szakértő és az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) egyik volt munkatársa egy cikkben azt írta: az Iszlám Állam nevű terrorszervezet „kalifátusának” összeomlásával Hamza a legalkalmasabb a globális dzsihadista mozgalom összefogására.
Az amerikai külügyminisztérium idén februárban egymillió dolláros nyomravezetői díjat ajánlott fel annak, aki információkat tud nyújtani Hamza bin Ladenről. Az NBC hírtelevízió már július 31-én hírül adta Hamza bin Laden halálát amerikai kormányzati és hírszerzési forrásokra hivatkozva, de Donald Trump elnök nem akarta kommentálni az értesülést, így az amerikai kormányzat először a szombaton kiadott nyilatkozatban erősítette meg a művelet tényét.
Többet kell tennünk annak érdekében, hogy Ukrajna továbbra is harcban maradhasson, képes legyen a lehető legnagyobb mértékben visszaverni a háborúban az orosz támadást és megakadályozni, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök sikerrel járjon.
Izrael elnöke, Jichák Hercog a radikális iszlamista Hamász kezében lévő túszok kiszabadítását nevezte első és legfontosabb feladatnak kedden, amikor a Fehér Házban találkozott Joe Biden amerikai elnökkel.
Nem ment simán az Európai Bizottságba delegálandó román biztosjelölt, Roxana Mînzatu meghallgatása az Európai Parlamentben.
Kétszáz harckocsit veszített az ukrán hadsereg a kurszki régióban az ott augusztus elején elindított támadásának kezdete óta – közölte kedden az orosz védelmi minisztérium.
Várhatóan 2025 tavaszán oldja fel Ausztria a Románia és Bulgária schengeni csatlakozásával szembeni vétót – értesült az osztrák sajtó.
Kormányzati pozíciót kap Washingtonban Elon Musk, aki a kampány során jelentős támogatást nyújtott Donald Trumpnak: a megválasztott elnök bejelentette, hogy Elon Musk és Vivek Ramaswamy fogja vezetni az új „kormányzati hatékonysági minisztériumot”.
Románia azt javasolta a Biden-kormányzatnak, hogy még Donald Trump megválasztott elnök hivatalba lépése, január 20. előtt tegyék meg a bejelentést Románia felvételéről a vízummentességi programba – jelentette be Andrei Muraru.
Nem lesz tűzszünet Libanonban, amíg Izrael el nem éri háborús céljait – közölte az X-en kedden Jiszráel Kac izraeli védelmi miniszter.
Az arab és muszlim országok törekedni fognak Izrael felfüggesztésére az ENSZ Közgyűlésében – áll az Iszlám Együttműködés Szervezete (OIC) és az Arab Liga Rijádban tartott rendkívüli együttes ülésének zárónyilatkozatában.
Az orosz erők hétfőn megrongálták a Donyecki területen lévő kurahovei víztározót tartó gátját – jelentette Vadim Filaskin kormányzó.
szóljon hozzá!