Cáfolat. Daniel Buda román EP-képviselő neve is felmerült az újabb korrupciós botrányban
Fotó: Facebook/Daniel Buda
Daniel Buda néppárti EP-képviselő szerdán közölte, hogy csak a vidéki szélessávú internetszolgáltatás fejlesztése érdekében írta alá azt a levelet, amelynek kapcsán a belga hatóságok vesztegetés elfogadásával gyanúsítják az Európai Parlament több tagját, és nem tudott arról, hogy a kezdeményezés törvénytelen akció volt.
2025. március 26., 15:432025. március 26., 15:43
A 2021-ben megfogalmazott levélben több képviselő azzal érvelt, hogy „technológiai rasszizmus” lenne kizárni a kínai szolgáltatókat az EU 5G hálózatából. A belga hatóságok gyanúja szerint a levél nyolc aláíróját a Huawei fizette le azzal a céllal, hogy a nemzetbiztonsági szempontból kockázatosnak ítélt kínai céget benntarthassák az európai piacon – írta a Politico. Az állásfoglalást Daniel Buda mellett aláírta további két romániai EP-képviselő, Cristian Bușoi és Tudor Ciuhodaru is.
Három volt, illetve jelenlegi román európai parlamenti (EP) képviselő neve is fölmerült az uniós törvényhozást érintő legújabb korrupciós ügyben.
Az ügyészségi dokumentumokra hivatkozó Politico szerint a Huawei lobbistái 15 ezer eurót ajánlottak fel a levél megfogalmazójának, az aláíróknak pedig fejenként 1500 eurót.
Közleményében határozottan elutasította, hogy a nevét bűncselekményekkel hozzák összefüggésbe.
A politikus közölte azt is, hogy soha nem kapott pénzt vagy javakat a Huaweitől és vizsgálat sem indult ellene ebben az ügyben. „Mi több, semmilyen belga hatóság nem keresett meg” – idézte Daniel Buda liberális EP-képviselőt az Agerpres hírügynökség.
Több házkutatást hajtottak végre Belgiumban és Portugáliában egy, az Európai Parlamentet érintő újabb korrupciós ügyben, amelyben a gyanú szerint a Huawei kínai távközlési vállalat próbált befolyást szerezni az uniós döntéshozatalban.
Ezer fölé emelkedett a mianmari földrengés hivatalosan megerősített halálos áldozatainak száma.
A budapesti nagykövetségek egy csoportja közös nyilatkozatban fejezte ki aggodalmát a magyar kormánypárt által elfogadott törvény miatt, amely betiltja az LMBTQ+ közösség Pride felvonulását – közölte a Reuters.
Gyakorlatilag megsemmisült az orosz-ukrán határon lévő Szudzsa gázmérőállomás, miután kelet-európai idő szerint 9 óra 20 perc körül az ukrán hadsereg, az előzetes információk szerint HIMARS rakétákkal csapást mért rá.
Egy 7,7-es erősségű földrengés rázta meg Mianmart, épületek omlottak össze, rengeteg személy életét vesztette, sok embert még keresnek.
Különböző segélyszervezetek több mint egy tucat munkatársa halt meg vagy tűnt el az elmúlt napokban Gázában, miután Izrael a kéthónapos tűzszünet összeomlását követően újra katonai támadást indított a palesztin enklávé ellen.
Brüsszel háborúra készül, de nem fenyeget háború, és Magyarország a béke oldalán marad – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Egy amerikai bíró csütörtökön elrendelte, hogy Donald Trump elnök kormánya őrizze meg a Signal üzenetküldő alkalmazáson küldött üzeneteket, amelyekben a jemeni húszik elleni támadási terveket vitatták meg.
Egy héten belül immár harmadszor üzent közösségi oldalán a román állampolgároknak az Egyesült Államok bukaresti nagykövetsége.
Vlagyimir Putyin orosz elnök azt javasolta, hogy Ukrajnát helyezzék egyfajta ideiglenes közigazgatás alá, hogy lehetővé tegyék az új választások megtartását és a háború rendezését célzó kulcsfontosságú megállapodások aláírását.
Románia nem fog katonákat küldeni Ukrajnába, de békemegállapodás esetén az ország a kijelölt békefenntartó erők szállítási csomópontja lehet – jelentette be csütörtökön Párizsban az ügyvivő román államfő.
szóljon hozzá!