Cáfolat. Daniel Buda román EP-képviselő neve is felmerült az újabb korrupciós botrányban
Fotó: Facebook/Daniel Buda
Daniel Buda néppárti EP-képviselő szerdán közölte, hogy csak a vidéki szélessávú internetszolgáltatás fejlesztése érdekében írta alá azt a levelet, amelynek kapcsán a belga hatóságok vesztegetés elfogadásával gyanúsítják az Európai Parlament több tagját, és nem tudott arról, hogy a kezdeményezés törvénytelen akció volt.
2025. március 26., 15:432025. március 26., 15:43
A 2021-ben megfogalmazott levélben több képviselő azzal érvelt, hogy „technológiai rasszizmus” lenne kizárni a kínai szolgáltatókat az EU 5G hálózatából. A belga hatóságok gyanúja szerint a levél nyolc aláíróját a Huawei fizette le azzal a céllal, hogy a nemzetbiztonsági szempontból kockázatosnak ítélt kínai céget benntarthassák az európai piacon – írta a Politico. Az állásfoglalást Daniel Buda mellett aláírta további két romániai EP-képviselő, Cristian Bușoi és Tudor Ciuhodaru is.
Három volt, illetve jelenlegi román európai parlamenti (EP) képviselő neve is fölmerült az uniós törvényhozást érintő legújabb korrupciós ügyben.
Az ügyészségi dokumentumokra hivatkozó Politico szerint a Huawei lobbistái 15 ezer eurót ajánlottak fel a levél megfogalmazójának, az aláíróknak pedig fejenként 1500 eurót.
Közleményében határozottan elutasította, hogy a nevét bűncselekményekkel hozzák összefüggésbe.
A politikus közölte azt is, hogy soha nem kapott pénzt vagy javakat a Huaweitől és vizsgálat sem indult ellene ebben az ügyben. „Mi több, semmilyen belga hatóság nem keresett meg” – idézte Daniel Buda liberális EP-képviselőt az Agerpres hírügynökség.
Több házkutatást hajtottak végre Belgiumban és Portugáliában egy, az Európai Parlamentet érintő újabb korrupciós ügyben, amelyben a gyanú szerint a Huawei kínai távközlési vállalat próbált befolyást szerezni az uniós döntéshozatalban.
Levált az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula magyar idő szerint hétfőn 13 óra 15 perckor a Nemzetközi Űrállomásról (ISS), hogy megkezdje útját a Föld felé.
Donald Trump amerikai elnök közel-keleti megbízottja, Steve Witkoff vasárnap úgy nyilatkozott, hogy „bizakodó” a Katarban folyó gázai tűzszüneti tárgyalásokkal kapcsolatban.
Donald Trump amerikai elnök vasárnap közölte, hogy Patriot légvédelmi rakétákat fog küldeni Ukrajnába, mondván, hogy az ország védelméhez szükségesek, mert Vlagyimir Putyin orosz elnök „szépen beszél, de aztán este mindenkit lebombáz”.
Szigorú büntetések várnak a romániai sofőrökre, ha megsértik a közlekedési szabályokat Bulgáriában. A bírságokat az illető lakcímére küldik el a hatóságok.
Az európai törvényhozók megszavazták a légitársaságok bonyolult kézipoggyász-díjainak eltörlését és az iparág egészében a szabványosítás előmozdítását.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
,,Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során embereket agyonverni" – idézte szombaton a hirado.hu Orbán Viktort.
Donald Trump amerikai elnök 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióból és Mexikóból érkező importtermékekre szombaton augusztus 1-jei hatállyal.
A nyomozók ijesztő felfedezést tettek az Air India 171-es járatának júniusban történt, 279 ember életét követelő balesetének előzetes vizsgálata során – számolt be a BBC.
A 45 éves Sebestyén Józsefet Beregszász főutcájáról hurcolták el, majd egy vasdoronggal olyan súlyosan bántalmazták az ukrán karhatalmiak, hogy később már lábra sem tudott állni. Az ügy országos felháborodást váltott ki.
szóljon hozzá!