A többsebességes Európa ma is valóság, de ez csak átmeneti állapot lehet, nem a megújuló Európai Unió távlati célkitűzése, kivétel, és nem szabály – jelentette ki csütörtökön Klaus Johannis államfő azt megelőzően, hogy elutazott az európai állam- és kormányfők kétnapos brüsszeli informális tanácskozására, amelya Brexit utáni EU jövőjéről szól.l.
2017. március 09., 15:162017. március 09., 15:16
2017. március 09., 16:132017. március 09., 16:13
„Románia egy erős, egységes és szolidáris Európában hisz, az unió megerősödését pedig a 27 tagállamnak együtt kell elérnie” – szögezte le. Hozzátette: Bukarest nem támogatja a két- vagy többsebességes vagy koncentrikus körökből álló Európa gondolatát.
Angela Merkel német kancellár a találkozó előtt arról beszélt: reformra van szükség az európai uniós menekültügyi rendszerben, szolidárisabb, és erősebb válságtűrő képességgel rendelkező rendszert kell felépíteni. A kancellár hangsúlyozta, hogy az elutasított menedékkérők hazatelepítésében is szorosabb együttműködésre van szükség. Az Európai Bizottság ezzel kapcsolatban is „fontos javaslatokat” terjesztett elő.
A tagállamok közötti szolidaritás továbbra is „finoman szólva hiányos”, de még ha példamutató lenne, akkor is szükség lenne az EU–Törökország-megállapodás mintáját követő együttműködésre további tranzitországokkal és származási országokkal, mert az EU egymagában, partnerek nélkül nem tudja felszámolni az illegális migrációt – mondta Angela Merkel. A tanácskozás csütörtöki napjának egyik legfőbb programpontja az Európai Tanács új elnökének megválasztása. Donald Tusk eddigi elnök újraválasztása biztosnak tűnik, bár hazája, Lengyelország Jacek Saryusz-Wolski európai parlamenti képviselőt jelölte helyette.
Texas déli részén a villámáradás halálos áldozatainak száma szombatra meghaladta a húszat, miközben további több mint húsz embert, főként egy gyerektábor lakóit változatlanul keresték.
Az ukrán külügyminisztériumba bekérették Magyarország kijevi nagykövetét, Heizer Antalt, a Budapestről érkező „barátságtalan nyilatkozatok” miatt – közölte a Kárpáthír portál.
Az amerikai képviselőház maratoni vita után elfogadta az adócsökkentésről, egyben kiadáscsökkentésről szóló átfogó törvényjavaslatot csütörtökön, ami szinte azonnal Donald Trump elnök elé kerülhet aláírásra.
Az Egyesült Államok nem állítja le teljesen az ukrajnai fegyverszállításokat, de gondoskodnia kell arról, hogy neki is maradjon elegendő fegyvere – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
Donald Trump és Vlagyimir Putyin közel egy órán át telefonáltak az ukrajnai rendezésről, de Oroszország nem enged a céljaiból – közölte a The Guardian szerint Putyin külpolitikai tanácsadója, Jurij Usakov.
Autóból az utcán tartózkodókra nyitott tüzet egy fegyveres Chicagóban, négyen meghaltak, és 14-en megsebesültek – közölték az amerikai nagyváros hatóságai csütörtökön.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében – közölte az RTBF
A Hamász nyitott a gázai tűzszünetre, de egyelőre nemet mondott az Egyesült Államok által támogatott fegyvernyugvási tervre, mivel a születendő megállapodásnak a háború teljes lezárását kell eredményeznie – közölte az iszlamista fegyveres szervezet.
Ukrajnának sürgősen „minden lehetséges támogatásra” szüksége van Oroszország elleni védekező háborújában – jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán a Fox News amerikai televíziónak adott nyilatkozatában, egyúttal rugalmasságot kért az Egyesült Államoktól, miután a Pentagon bejelentette, hogy szünetelteti bizonyos feg
A kijevi vezetés felfegyverzésével a nyugati országok csupán elhúzzák a harci tevékenységet Ukrajnában – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök.
szóljon hozzá!