Fotó: Gecse Noémi
Egy román állampolgár is megsérült a pénteken Stockholmban történt tömeges gázolásban – közölte szombaton a külügyminisztérium.
2017. április 08., 17:592017. április 08., 17:59
A külügy tájékoztatása szerint a román állampolgárságú sérültet a svéd főváros egyik kórházában kezelik, állapota stabil. Románia svédországi nagykövetsége figyelemmel követi a fejleményeket, és készen áll a konzuli segítségnyújtásra, amennyiben igény mutatkozik erre – áll még az Agerpres által idézett közleményben. Stockholmban pénteken délután egy teherautó egy sétálóutcába, majd egy bevásárlóközpontba hajtott. Legalább négy embert halálra gázolt, 15-en megsérültek.
A stockholmi teherautós merénylet miatt letartóztatott férfi személye feltűnt már a svéd biztonsági szolgálatok által gyűjtött információk között – közölte a svéd biztonsági rendőrség parancsnoka szombaton. Az MTI beszámolója szerint hozzátette ugyanakkor, hogy marginális szereplőként tűnt fel a látókörükben.
Délután megtartott stockholmi sajtótájékoztatóján Anders Thornberg parancsnok megerősítette, hogy a stockholmi gázolásos terrorcselekmény után őrizetbe vett 39 éves, Üzbegisztánból származó férfit gyanúsítják azzal, hogy ő vezette a négy embert halálra gázoló teherautót. „Semmi sem utal arra, hogy nem a megfelelő ember lenne a kezünk között\" – mondta a sajtótájékoztatón Dan Eliasson svéd rendőrfőnök, aki szerint nem zárható ki, hogy mások is érintettek az ügyben.
Eliasson arról is beszélt, hogy a teherautó vezetőülésén olyan „szerkezetet találtak, melynek nem kellett volna ott lennie”. Azt egyelőre a hatóság nem erősítette meg, hogy pokolgép volt-e. Eliasson úgy fogalmazott, hogy lehetett pokolgép, valamilyen gyújtószerkezet vagy más is; ennek feltárása a bűnügyi szakértők dolga. A rendőrség továbbra is abból indul ki, hogy a négy ember halálát okozó támadás terrorcselekmény volt.
„Jelenleg sok minden utal arra, hogy ez a helyzet\" – mondta el Hans Ihrmann ügyész, aki arról is beszámolt, hogy a gyanúsított egyelőre nem beszél, nem tett vallomást. Ihrman tudatta: a hatóságok átvizsgálják a férfi mobiltelefonját és fiókjait a közösségi médiában, olyan bizonyítékok után kutatva, amelyek a pénteki támadáshoz köthetik a feltételezett elkövetőt. Egyelőre a hatóságok arról sem nyilatkoztak, hogy az üzbég gyanúsított jogszerűen tartózkodott-e Svédországban. A támadás 15 sérültje közül tízen továbbra is kórházban vannak, közülük négy ember állapota súlyos – árulta el szombaton a svéd egészségügyi hatóság.
Telefonon egyeztetett kedden Nicușor Dan új román államfő Donald Trump amerikai elnökkel – közölte a Digi 24 hírcsatorna saját értesülésre hivatkozva.
Pengeváltáshoz vezetett Moszkva és Washington között, hogy Donald Trump amerikai elnök ismét bírálta orosz kollégáját, Vlagyimir Putyint, amiért az halogatja a színvallást az ukrajnai fegyverszünettel kapcsolatosan.
Donald Trump amerikai elnök szerint az orosz elnök „a tűzzel játszik”.
Az Európai Bizottságnak továbbra is nagyon komoly aggodalmai vannak a magyarországi jogállamisági helyzettel kapcsolatban – jelentette ki Michael McGrath demokráciáért, igazságügyért és a jogállamiságért felelős uniós biztos kedden Brüsszelben.
Az eddiginél is ellentmondásosabb helyzet alakult ki a gázai tűzszüneti tervek kapcsán a Hamász terrorszervezet, Izrael és az Egyesült Államok között.
A magyar kormány azonnali magyarázatot követel az ukrán vezetéstől a kárpátaljai magyar közösséget képviselő és az ő jogaikért küzdő párt betiltásáról szóló médiaértesülések kapcsán – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden.
Autó hajtott az ünneplő tömegbe a Liverpool futballcsapatának hétfői esti bajnoki győzelmi parádéján. A rendőrség nem terrorcselekményként kezeli az északnyugat-angliai nagyvárosban történt incidenst.
A Kreml szerint Donald Trump az „érzelmi túlterheltség” jeleit mutatja, miután az amerikai elnök „teljesen őrültnek” nevezte Vlagyimir Putyint Moszkva legnagyobb ukrajnai légitámadását követően.
Az izraeli légierő az utóbbi két napban több mint kétszáz légicsapást hajtott végre olyan Gázai övezeti célpontok ellen, ahol terroristák fegyverraktárai, páncéltörő- és mesterlövészállásai, alagútlejáratai és egyéb infrastruktúrája volt.
A pénzügyőrök 42 ezer doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát találtak egy román kamionban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegyei szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel.