Fotó: Pixabay
Bulgária is megnyitotta határait a koronavírus ellen beoltott és a fertőzésen nemrég átesett román állampolgároknak – tájékoztatott a külügyminisztérium.
2021. május 03., 10:142021. május 03., 10:14
A május 1–31. között érvényes rendelkezések értelmében beutazhatnak Bulgáriába azok a román állampolgárok a következő dokumentumok egyikének a felmutatásával a határátkelőnél:
• a teljes oltottságot igazoló dokumentum; vagyis bizonyítani kell, hogy a beutazók megkapták mindkét oltást (kivéve, ha olyan vakcináról van szó, amelyet csak egyszer kell beadni). A második dózistól számítva legalább 14 napnak kell eltelnie;
• a korábbi fertőzöttséget igazoló, 180 napnál nem régebbi, de az utazást megelőzően legalább 15 nappal korábban kiállított pozitív PCR- vagy antigén-teszttel, vagy hiteles orvosi igazolással;
• 72 óránál nem régebbi PCR-teszt vagy 48 óránál nem régebbi gyors antigénteszt.
A horvát belügyminisztérium pontosította a horvátországi beutazással kapcsolatos közleményét, így a határátlépéshez csak abban az esetben lesz elegendő egy oltás, ha az illető igazolni tudja, hogy már átesett a koronavírus-fertőzésen – olvasható a koronavirus.hr oldalon.
Mentesülnek a karantén alól azok a Bulgáriából Romániába érkezők is, akik három napnál kevesebbet maradnak az országban, és fel tudnak mutatni egy, a határátlépés megelőzően legtöbb 72 órával készült negatív SARS-CoV-2-tesztet, de ez jellemzően nem a nyaralásról hazatérőkre vonatkozik, hanem a beutazókra.
Népszerűek az egyiptomi utazások a romániai lakosság körében, miután a hazatérőkre nem vár karantén. Csaknem tíz charter járat szállítja a turistákat naponta az ország több repülőteréről a Vörös-tenger partjára.
Az európai bankokban befagyasztott orosz vagyonból származó uniós hiteltámogatás célja, hogy Oroszország mint agresszor fizesse ki az általa okozott károk költségeit Ukrajnának.
Moszkva nem tudta aláásni a választásokat és a népszavazást a Moldovai Köztársaságban, noha „erőteljesen dolgozott” ezen – reagált hétfőn a Fehér Ház egyik tisztségviselője.
A Fehér Ház elismerte, hogy a tűzszünetre irányuló tárgyalások „nem fognak újraindulni” sem a gázai, sem a libanoni feszültség csökkentése érdekében .
Oroszország „minden téren” a kapcsolatok továbbfejlesztésére készül Észak-Koreával (KNDK) - reagált Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője hétfőn arra az újságírói kérdésre, küldött-e a KNDK katonákat, hogy orosz oldalon harcoljanak az Ukrajnai háborúban.
A moldovai társadalom megosztott, ezt jelzi az uniós csatlakozásról szóló népszavazás eredménye, amely alig több mint 50 százalékos többséget hozott az EU-integráció hívei számára – mutatott rá a Krónika megkeresésére Barabás T. János szakértő.
Románia továbbra is energiát és szakértelmet fektet be a Moldovai Köztársaság európai integrációjának támogatásába és az orosz beavatkozással szembeni ellenálló képességének erősítésébe – foglalt állást hétfő este a bukaresti külügyminisztérium.
Egy október 23-ára szerveződő fegyveres akcióra figyelmeztette a magyar hatóságokat az amerikai hírszerzés nagyjából két hete – közölte diplomáciai forrásokból származó értesülését hétfőn a Telex.
Jelentős eszkaláció lenne, ha Észak-Korea csapatokat küldene az Oroszország melletti harcra Ukrajnába – jelentette ki a NATO-főtitkár az X közösségi oldalon közzétett üzenetében hétfőn.
A moldovai választási eredmények „nehezen megmagyarázható” szavazatnövekedést mutattak Maia Sandu elnök és az Európai Unió javára – közölte hétfőn Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Izrael további légicsapásokat hajtott végre Bejrútban és Dél-Libanonban vasárnap, többek között egy olyan bank fiókjaira, amely szerinte támogatja a Hezbollahot.
szóljon hozzá!