Fotó: Pixabay.com
A magas szakképzettségű, angolul jól beszélő, jól fizető állásajánlattal érkező bevándorlók számíthatnak a legelőnyösebb elbírálásra a jövőre életbe lépő új, pontozásos brit bevándorlási szabályozás alapján, amelyből hétfőn ismertetett további részleteket a londoni belügyminisztérium.
2020. július 13., 18:002020. július 13., 18:00
2020. július 13., 20:512020. július 13., 20:51
A 130 oldalas összeállításból kiderül az is, hogy a 2021. január 1-én életbe lépő – az Európai Unióból és az EU-n kívüli országokból érkezők bevándorlási kérelmeit jórészt azonos feltételekkel elbíráló – szabályrendszer alapján visszautasítható lesz azoknak a letelepedési kérelme, akiket korábban valamely bűncselekmény miatt tizenkét havi vagy ennél hosszabb szabadságvesztésre ítéltek. Megtagadható a bevándorlás azoktól is, akik folyamatosan bűnöző életmódot folytatnak, súlyos sérülést vagy kárt okozó bűncselekményt követtek el, illetve jellemük, viselkedésük és társasági körük nem szolgálja a közjót.
A tervezett rendszer – amelyről a brit parlamentnek még jogszabályt kell alkotnia – előírja, hogy a külföldi munkavállalóknak már kérelmük benyújtása idején érvényes állásajánlatuk legyen olyan munkáltatótól, amelynek állásajánlat-tételi jogosultságát a brit kormány elismeri. Külföldi munkavállalók olyan állásokra jelentkezhetnek, amelyek betöltéséhez megvan a minimálisan megkövetelt vagy azt meghaladó szakképesítésük. Mindemellett csak olyan kérelmező nagy-britanniai munkavállalási engedélye hagyható jóvá, aki „elfogadható szinten” beszél angolul – fogalmaz a hétfőn közzétett szabálygyűjtemény.
A belügyminisztériumi dokumentum szerint azok, akik megfelelnek ezeknek a más kritériumokkal nem helyettesíthető előírásoknak, 50 pont szerezhetnek, de további 20 pontot kell gyűjteni olyan feltételek teljesítésével, amelyek egymással helyettesíthetők. Ezek közé tartozik a javadalmazás, amellyel önmagában 20 pont szerezhető, de az ennek eléréséhez szükséges éves bérminimum 25 600 font. Ha ez az éves bér egy adott munkahelyen nem érhető el, a kieső pontszámok más feltételek teljesítésével pótolhatók. Így például azok is számíthatnak munkavállalási kérelmeik kedvező elbírálására, akik minimum évi 20 480 font javadalmazást ígérő állásajánlattal érkeznek, ha az adott állás szerepel a hiányszakmák hivatalosan összeállított listáján.
Az ilyen állásokra szóló foglalkoztatási ajánlatok bemutatása is 20 pontot ér az elbírálás során. Ugyanígy maximális 20 pont szerezhető, ha a munkaadó nem ígér évi 25 600 font bérezést, viszont a jelölt az adott munkakör szakterületén szerzett, a feladat ellátása szempontjából érdemi jelentőségű PhD diplomát mutat be. A brit belügyminisztérium megerősíti ugyanakkor, hogy azok a külföldi EU-polgárok, akik a brit EU-tagság január 31-i megszűnésének (Brexit) pillanatában kezdődött, 2020. december 31-éig terjedő átmeneti időszak végéig törvényesen és életvitelszerűen letelepednek az Egyesült Királyságban, továbbra is maradhatnak az országban megszerzett összes jogosultságuk megtartásával, ha meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért – hivatalos elnevezéssel letelepedett jogi státusért – folyamodnak. E jogi státust 2021. június 30-ig lehet kérelmezni.
Azokra az uniós állampolgárokra, akik december 31-én már az Egyesült Királyságban élnek és megszerezték, vagy a jövő júniusi határidőig kérvényezik a letelepedett státust, az új bevándorlási szabályok nem vonatkoznak.
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben „terroristapártoló” tevékenység miatt – közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
Az orosz elnök ütközőövezet létrehozásáról döntött csütörtökön Oroszország és Ukrajna határa mentén.
Biztonsági figyelmeztetést tett közzé az Egyesült Államok, Kanada és több európai ország hírszerzése orosz kibertámadások kivédésére.
Ukrajna a jövő héten arra kéri az EU-t, hogy fontolja meg a Moszkva elszigetelésére irányuló újabb nagyszabású lépéseket, beleértve az orosz vagyon lefoglalását és az orosz olaj egyes vásárlóival szembeni szankciók bevezetését.
A washingtoni zsidó múzeum előtt meggyilkolták az izraeli nagykövetség két alkalmazottját helyi idő szerint szerda késő este, a feltételezések szerint antiszemita indítékból – közölték az amerikai főváros hatóságai.
Benjámin Netanjahu miniszterelnök szerint Izrael „valószínűleg” megölte Mohammed Szinvárt, a Hamász de facto vezetőjét Gázában.
A csángómagyar közösség helyzetéről szerveztek konferenciát szerdán a magyar Országházban. Felszólalt Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Kövér László, az Országgyűlés elnöke, akik szerint a magyarság integráns, sajátos részét képezi a csángóság.
A Hollandiában betiltott Hardliners motorosbanda tagjai bérelték fel az asseni Drents Múzeumban kiállított dák műkincsek elrablóit – számolt be szerdán alvilági és rendőrségi információkra hivatkozva az RTL Nieuws.
A magyar kormány jól tette, hogy nem avatkozott bele a romániai elnökválasztási folyamatba – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Budapesten.
Az Magyar Tudományos Akadémia 200. jubileuma alkalmából Partium-napot rendezett a Partiumi Keresztény Egyetem május 19-én a budapesti akadémiai székházban, hogy bemutassa a régió tudományos és kulturális sokszínűségét.
szóljon hozzá!