Csíkszeredában újraválasztották Ráduly Róbertet, Székelyudvarhelyen Bunta Levente győzött

Harmadik polgármesteri mandátumát nyerte el Ráduly Róbert Kálmán, akit az RMDSZ párhuzamos szavazatszámlálási adatai szerint a voksok 64 százalékával választottak újra Csíkszereda polgármesterévé. A szövetség közlése szerint Székelyudvarhelyen Bunta Levente eddigi városvezetőt ismét polgármesterré választották, az RMDSZ pedig a helyi tanácsban is többséget szerzett.

Hírösszefoglaló

2012. június 11., 10:142012. június 11., 10:14

Székelyudvarhelyen a szavazók több mint fele Bunta Leventére voksolt, Szász Jenő valamivell kevesebb mint 30 százalékot, míg Tankó László 15, Csedő Attila pedig 1,6 százalékot ért el.

Korodi Attila, a párhuzamos szavazatszámlálást koordináló képviselő szerint a szövetség Hargita megyében jobb eredményeket ért el mint a 2008-as választásokkor. Mint mondta: az RMDSZ megyei listája – mindegyik helységben – a voksoknak több mint 60 százalékát kapta meg. Borboly Csaba megyei elnökjelöltjük a megyei listánál megközelítőleg 5-6 százalékkal több voksot kapott.

A szövetség számlálása szerint az RMDSZ megyeszerte legkevesebb húsz helységben nyerte el a polgármesteri tisztséget.

 

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei